МО лига Срем – запад: Бикићани зауставили Фрушкогорац

Гости из Бикић Дола, борбеном и зналачком игром, долазе до заслуженог бода.
fudbal

Фрушкогорац - Бикић 0:0

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 50, судија Јовановић (Рума). Жути картони: Вукојевић, Ђуричић, Драгољуб Грабић (Фрушкогорац), Девић, Басрак, Павић, Добрић (Бикић). Црвени картон: Јовичилић (Бикић).

ФРУШКОГОРАЦ: Ерцег 6, Драгољуб Грабић 6, Вукојевић 6, И.  Ђорић 6, Ж.  Ђорић 6, Душан Грабић 6, Р.  Крстић 6 (Тодић), Д.  Крстић 6 (Тешановић), Ђуричић 6, Панић (М.  Недић), Н.  Гајић 6.

БИКИЋ: Клисурић 7, Девић 7, Д.  Момчиловић 7, Г.  Момчиловић 7, Басрак 7, Павић 7, Бајрами 7, Кнежевић 7, Добрић 7, Тепшић 7 (Недић 7), Јовичилић 7.

Тако су искусни гости са тим освојеним бодом, скинули домаћине са лидерске позиције.  Домаћини су се много трудили да постигну макар гол за победу. Имали су и две повоиљне шансе, али и гости су лоптом уздрмали пречку.

В.  Цвјетић

Трговачки - Фрушка гора 3:1 (1:1)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Срема, гледалаца 50, судија Кончар (Ердевик). Стрелци: Крстић у 16, Петровић у 65. и Малешевић у 67.  за Трговачки, а Рокса у 36.  минуту за Фрушку гору.  Жути картони: Аљић, Ђокић, Ђурић, Малешевић, Крстић (Трговачки), Рокса, Вуковић, Поповић (Фрушка гора). Црвенои картон: Вуковић (Фрушка гора).

ТРГОВАЧКИ: Вуковић, Ђокић, Аљић, Николић (Станић), Тривуновић, Мијатовић (Петровић), Малешевић, Ђурић, Крстић (Бегановић), Дрча, Дебељак.

ФРУШКА ГОРА: Мандић, Кнежевић, Божић, Стојиљковић, Самарџија (Мијајловић), Рокса, Вуковић, Тешић, Дејановић, Лазаревић (Ђапић), Лошић.

Играчи Трговачког славили су заслужено. За то су се постарали резервиста Петровић и Малешевић, који су два пута, у другом полувремену, поштено изиграли гостујућу одбрану.  Гости су уз то важили за апсолутног фаворита у овом мечу.

С.  Војновић

Слога (Ч) - Сремац (Б) 0:8 (0:5)

ЧАЛМА: Игралиште Слоге, гледалаца 50, судија Жидињак (Шид). Стрелци: Леваја у 3, 31, 42, 64.  и 77, Ерор у 21, Јанковић у 29.  и З.  Смајић у 75.  минуту.  Жути картони: Богосављевић, Зец (Слога), Мијатовић (Сремац).

СЛОГА: Зељковић, Јанковић, Петковић, Слободан Кекић, Цвјетић, Лекић, Арамбашић, Богосављевић, Мрђан, Панић (Мајсторовић), Драгановић.

СРЕМАЦ: Милановић, Чавић, Вранов, Алексић, Леваја, Н.  Смајић, З.  Смајић, Мијатовић, Влаисављевић (Јовановић), Ерор (Билић), Јанковић (Пањик).  Гости из Беркасова постигли су још у првом полувремену чак пет голова и још толико пропустили шанси. У наставку, гости, су постигли још три поготка и још најмање толико пропустили шанси.

Г.  Малешевић

БСК - Слобода 4:1 (1:1)

БЕШЕНОВО: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија Борођи (Сремска Митровица). Стрелци: Ж.  Ћирић у 13, Цвјетић у 57, Јакшић у 62. и Драгојевић у 74.  (из пенала) за БСК, А.  Томић у 35.  (из пенала) за Слободу.  Црвени картон: Мијатовић (Слобода).

БСК: Рогић 7 (П.  Кованџић 7), Т.  Племић 7, Мрвичин 7, М.  Лакетић 7 (Д.  Лакетић 7), Смајловић 7,  Драгојевић 7, Скорупан 7, Цвјетић 7 (А.  Племић 7), Јакшић 7 (Тодић), Ж.  Ћирић 7 (Митровић), Б.  Ћирић 7.

СЛОБОДА: Ивановић 6, Шулаја 6, Маленковић 6, Недељковић 6, Антонић 6, Савић 6, А.  Томић 7, Тот 6 (Дамјановић 6), Змијанац 6, Жегарац 6, Мијатовић 6.

У веома доброј и зналачкој игри Бешеновци су заслужено освојили сва три бода.  Иако су домаћини стварали прилике али, лако их и промашивали у првом полувремену.  У другом делу гости нису могли издржати стални притисак домаћина и на крају су примили још три гола.  Домаћини  су тако дошли до убедљиве победе.

М.  Илић

Обилић - Слога (В) 1:0 (0:0)

КУКУЈЕВЦИ: Игралиште Обилића, гледалаца 80, судија Цвјетић (Чалма). Стрелац: Јанковић у 71.  минуту.  Жути картони: А.  Зец, Ј.  Микић, Јанковић (Обилић), Дер, Бранковић, Гемери, Сабо (Слога).

ОБИЛИЋ: Медаковић, Шућак, Илибашић (Стамболија), Јанковић, Ј.  Микић, Поповић (Милосављевић) Дробњак (Бертић), Блажановић, А.  Зец, М.  Зец, Р.  Микић.

СЛОГА: Дер, А.  Марковић, Бежановић, Сабо, Јоргић (Гемери), Лазичић, Бранковић, Вукомановић, Станић, Д.  Марковић, Ристић.

Права првенствена утакмица. Чврста и борбена игра ривала.  И поред тога што су домаћини играли нешто слабије од очекиваног, играли су само добро у пољу у првом полувремену, у наставку су били доста бољи ривал.  И то користе у 71. минуту. Један добар центаршут у казнени простор гостију Јанковић је добро испратио, долази пре голмана Дера до лопте и са свега три метра лопту шаље у мрежу.

С.  Марић

Једнота - Зека Буљубаша 0:2 (0:2)

ШИД: Игралиште Једноте, гледалаца 100, судија Чекичевић (Моровић). Стрелац: М.  Мартиновић у 30.  и 41.  минуту.   Жути картон: Н.  Котарлић (Једнота).

ЈЕДНОТА: Стојадиновић, Ђурђевић, Шипка (Радоњић), Н.  Котарлић, Петровић, Милутиновић, Недић, Р.  Котарлић, Колошњај, Полуга, Хрчек.

ЗЕКА БУЉУБАША: Христов, Миражић, Копуновић, Вуга, Д.  Павловић, Беловуковић, Николић, Станковић, М.  Мартиновић (Д.  Мартиновић), Ч.  Миловановић, Самарџић (Виторовић).

Гостујући играчи у првом полувремену зауставили су скоро све опасне нападе домаћина, а уз то су постигли и два гола преко М.  Мартиновића.  У  наставку, Шиђани су покушали да преокрену резултат. Играли су доста добро, али то није било довољо ни да постигну почасни гол. Гости су играли добро у одбрани.

Е.  Хрчек

Словен - Граничар (А) 1:1 (0:0)

РУМА: Стадион Словена , гледалаца 50, судија Р.  Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Бероња у 58.  (из пенала) за Словен, Нешковић у 62.  минуту за Граничар. Жути картони: Бјелобрк, Бероња (Словен), Старчевић, В.  Мијановић (Граничар).

СЛОВЕН: Васовић 7, Батањски 7, Бјелобрк 6, Калајџић 7 (Путник 6), Марин 6, Самарџић 7 (Вукелић), Батало 7, Батањски 7 (Пузић 7), Адамовић 6 (Бероња 7), Бирињи 6 (Топић 7).

ГРАНИЧАР: Симић 8, Васиљевић 6, Малић 6 (В.  Мијановић 6), Радмановић 6, Бојанић 6 (Вудрак), Старчевић 6 (Џинић), М.  Мијановић 6, Шибалић 6, Папуга 6, Вујић 7, Нешковић 7 (Опојевлић).

Веома добра и занимљива утакмица.  Права првенствена.  И поред тога што су Румљани у првом полувремену и донекле били бољи ривал, нису успели да матирају Симића.

У наставку, за играње руком у свом казненом простору гости су били кажњени најстрожом казном и вођством домаћина.  Али, упорни гости су ипак успели да поравнају резултат.  После слободног ударца, пред голом домаћина Нешковић је био највиши у скоку и лако је савладао Васовића.  До краја утакмице домаћини пропуштају три одличне шансе за победу. Марин, Самарџић и Топић су за мало закаснили.

М.  Ивошевић

МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Бикић 0:0, ЧАЛМА: Слога - Сремац (Б) 0:8, ШИД: Једнота - Зека Буљубаша 0:2, КУКУЈЕВЦИ: Обилић - Слога (В) 1:0, БЕШЕНОВО: БСК - Слобода 4:1, РУМА: Словен - Граничар (А) 1:1, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Трговачки - Фрушка гора 3:1.