МО лига Срем - Запад: Ветеха чува прво место

Гости су допутовали са намером да славе или узму макар бод. У томе нису успели.
lopta1

Хајдук (В) - Јединство (Р) 1:0 (0:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, гледалаца 300, судија Радић (Ириг). Стрелац: Ветеха у 57.  минуту (из пенала).  Жути картони: Митровић, Бакајлић, Петаковић, Кљајић, Ветеха (Хајдук), Цветковић, Милекшић, Јеж, Јовановић, Лошић, Крстић (Јединство). Црвени картон: Личанин (Хајдук).

ХАЈДУК: Митровић 8, Б.  Ковачевић 8, Бакајлић 8, Петаковић 8, Марјановић 8 (Хрчек), Радовановић 8, Ветеха 9, Томшчић 8, Кљајић 8, Перић 8 (Личанин).

ЈЕДИНСТВО: Цветковић 7, Милекшић 7 (Маћешић), Сремчевић 7, Цветићанин 7, Самарџић 7, Јеж 7, Јовановић 7, Адамовић 7, Лошић 7, Бабић 7, Крстић 7.

Кључни тренутак, који је одлучио победника, био је 57.  минуту, када је Милекшић зауставио Ветеху непрописно, Ветеха је био у пуном продору, и судија Радић је показао на белу тачку.  Ветеха је и био сигуран извођач најстроже  казне.

Иначе у Вишњићеву је одигран прави дерби.

С.  Томашевић

Срем (СР) - Зека Буљубаша 2:5 (1:3)

СРЕМСКА РАЧА: Игралиште Срема, гледалаца 150, судија Познан (Рума).  Стрелци: Небојша Вићентић у 39.  и Радосављевић у 70.  за Срем, а Мијаиловић у 11, Скорупан у 23.  и 45, Беловуковић у 47.  и Копуновић у 87.  минуту за Зеку Буљубашу.

СРЕМ: Томашевић 7, Васиљевић 7, Ненадовић 7, Марјановић 7, Љ.  Копрић 7, Небојша Вићентић 7, Адамовић 7, Станковић 7, Радосављевић 7, Рајић 7 (Тривунић 7), Грубиша 7.

ЗЕКА БУЉУБАША: Саватић 7, Беловуковић 8, Д.  Миловановић 8, Мијаиловић 8, У.  Беговић 7 (Копуновић 7), Белић 7, Пармаковић 7, Ч.  Миловановић 7, Скорупан 8, Милан Банчевић 7, Будечевић 7.

Гости из Равња су допутовали са само једном намером, да освоје сва три бода.  Кренули су ангажовано и плод такве игре је убедљива победа.  Али, домаћини нису играли слабо, напротив, играли су много борбено и онолико колико им је искуснији ривал дозвољавао.

С.  Голубовић

Обилић - Бачинци 4:1 (2:1)

КУКУЈЕВЦИ: Игралиште Обилића, гледалаца 150, судија Кавгић (Рума). Стрелци: М.  Зец у 3.  и 57.  и  С.  Војновић у 17.  и 71.  за Обилић, а Ален Софтић у 15.  минуту за Бачинце.

ОБИЛИЋ: Медаковић, Девић, Васић, С.  Војновић, А, Зец, Дробњак, М.  Војновић, М.  Зец (Илибашић), Басташић, Медић, М.  Петровић (Милосављевић).

БАЧИНЦИ: Божичковић, Тубић, Радивојшић, Ален Софтић, Станојевић, Балашко, Перишић, Тео Софтић, Гачић, Калинић, Милинковић (Б.  Радичевић).

Већ у 3.  минуту домаћини су изненадили гостујућу одбрану. Али, само десетак минута касније Бачинчани су поравнали резултат.  После тога све је било у знаку играча Обилића.

З.  Лазаров

Бикић - Граничар (К) 1:2 (0:1)

БИКИЋ ДО: Игралиште Бикића, гледалаца 150, судија Миљановић (Шид). Стрелци: Благојевић у 47.  за Бикић, Стефановић у 45.  и Недимовић у 74.  минуту за Граничар.

БИКИЋ: Козељац 7, Ђурђевић 7, Сарић 7, З.  Смајић 7, Павић 7, Бибић 7, Шумаруна 7, Мирчетић 7 (Бајрами), Благојевић 7 (Добрић), М.  Мијатовић 7, Ђорђевић 7.

ГРАНИЧАР: Ерцег 7, Јовановић 7, Митровић 7, Врањковић, Дејан Печеница 7, Стефановић 7, Дарко Печеница 7, Сушић 7 (Вукадиновић), Шојић 7 (Владисављевић), Н.  Симић 7 (М.  Симић), Недимовић 7.

Домаћини су се борили до последње секунде.  Али су Кузминци показали да су бољи ривал.  Били су бољи за гол министра Недимовића.  Домаћинима није помогао ни повратник у тим Александар Павић.  Одбрана гостију није му дозволила да шутира онако како он зна и хоће.

Б.  Басрак

Ердевик - Змај 2:0 (0:0)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 100, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: Станивуковић у 59.  и Цветковић у 72.  минуту.

ЕРДЕВИК:  Панић 8, Мергл 7, Вукадиновић 7, Ганић 7, Јелчић 7,  Штрбац 7, Марчок 7, Станивуковић 7, Пендо 7, Цветковић 7, Васић 7 (Јанковић).

ЗМАЈ: Марјановић 7, Синђић 7, Петрић 7, Митровић 7, Савић 7, Трифковић 7, Ђукић 7, Јеликић 7, Кљајић 7, Сретеновић 7.

Играчи Ердевика су заслужено славили,  мада су Ноћајци пружили снажан отпор иако су наступили са десет играча.

А.  Матијевић

ЛСК - Фрушка гора 3:1 (2:1)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, гледалаца 150, судија Ђурић (Инђија). Стрелци: Лацковић у 3, Савић у 20.  и Шуман у 87.  за ЛСК, Рокса у 28.  минуту Фрушку гору. Жути картони: Савић, Лацковић, Шћурк, Рибић (ЛСК), Перић, Каранфиловић, Гојковић, С.  лазаревић (Фрушка гора).

ЗМАЈ: Кљајић 7, Синђић 7 (Митровић 7), Петрић 7, Радовановић 7, Илић 7, Трифковић 8, Чупић 7, Јеликић 7, Тојић 7, Симеуновић 7, Зацкалицки 7 (Сретеновић 7).

ЛСК: Овшек 6, Шћурк 6, Савић 7, Драгишић 6, Вуколић 6 (Лацковић 7), Босанчић 7, Петковић 7, Милановић 6, Каролић 6 (Шуман 6), Сладојевић 6, Рибић 7.

Домаћини  су могли славити и убедљивије.

М.  Трифковић

БСК - Граничар (А) 3:3 (2:3)

БЕШЕНОВО: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија Узелац (Рума).  Стрелци: Кованџић у 30.  и 60.  и Босанчић у 34.  за БСК, Лакети у 5.  (аутогол), Шибалић у 31.  и Опојевлић у 38.  минуту за Граничар.  Жути картон: Лакетић (БСК).

БСК: Коплић 6, Милетић 6, Кованџић 8, Д.  Племић 7, Лазић 6, Босанчић 7, Маринковић 6, томић 6, зељковић 7, Б.  Ћирић 7, Лакетић 5.

ГРАНИЧАР: Кукуљ 7, Смиљанић 7, Старчевић 7, Андришка 7, Миличић 7, Радмановић 7, Вујић 7 (Николић), Шибалић 7, Симић 7, Нешковић 7, Опојевлић 7 (Видић).

Гости су били надиграни у свим елементима фудбалске игре.  И у првом полувремену када су водили, и у наставку.  На крају домаћини су једва исчупали бод.

М.  Илић

Резултати:

КУКУЈЕВЦИ: Обилић - Бачинци 4:1, ЕРДЕВИК: Ердевик – Змај 2:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Фрушка гора 3:1, СРЕМСКА РАЧА: Срем - Зека Буљубаша 2:5, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Јединство (Р) 1:0, БИКИЋ ДО: Бикић - Граничар (К) 1:2, БЕШЕНОВО: БСК - Граничар (А) 3:3.