Нишлије казниле промашаје Новосађана

Занимљив двобој водили су фудбалери Војводине и Радничког у дербију 14. кола Суперлиге Србије.
kovacevic i jovancic

Домаћин је био бољи ривал на „Карађорђу“, посебно у првих 45 минута, када су Нишлије биле сабијене на своју половину, а домаћин промашивао изгледне прилике. Блистао је голман гостију Немања Крзнарић, свакако најбољи појединац сусрета, а испромашивали су се Суботић, неколико пута Михајловић, па Месаровић и Вукасовић, касније и Антић. Старо је правило у спорту, то је морало да се освети тиму који је пропустио да реализује прилике и да буде кажњено. А казна је уследила у 72. минуту, када је Милан Павков, деветим голом у сезони, изједначио на 1:1, јер је Воша само два минута пре тога повела голом капитена Душана Јованчића.

„Одиграли смо добру утакмицу и створили већи број прилика пред голом Радничког“, рекао је тренер Војводине Владимир Буач. „Добро смо отворили дуел, пружили више него солидну партију, а као плод такве игре ређале су се и наше шансе. Нажалост, поново смо имали проблема у реализацији и у наредном периоду мораћемо додатно да радимо на томе, како би играчи добили неопходно самопоуздање и како би били смиренији у тренуцима када излазе сами пред противничког голмана. Није било реално да и у наставку истом снагом нападамо гол Радничког, још нисмо у стању да такав темпо издржимо током свих 90 минута, али се надам да ћемо ускоро бити пуно ближе том циљу. Нишлије су се ослободиле, али смо, свеједно, ми били тим који је повео у 70. минуту. Уследило је, међутим, брзо изједначење које је стигло после дискутабилне одлуке судије Обрадовића да досуди играње руком Веселиновића. Млади играч тврди да није било прекршаја, односно да га је лопта погодила у стомак, али је арбитар био неумољив, а гости су успели да изједначе. Шта да се ради, већ у среду пред нама је утакмица осмине финала Купа Србије са екипом Будућности из Добановаца и почињемо припреме за тај важан дуел.“

Михајловић

Шеф стручног штаба новосадског суперлигаша Владимир Буач истакао је рад на пољу реализације у нападу као један од приоритета у предстојећем периоду.

„Не могу а да не истакнем да сам, у глобалу, задовољан партијом коју је пружио наш нападач Стефан Михајловић“, рекао је Буач.

„Имао је изражен вољни моменат, пуно се трудио и борио, али је, слажем се, морао да искористи једну од прилика које је имао. Убеђен сам да ће и то ускоро уследити и да ћемо бити пуно ефикаснији.“

Одлука судије Срђана Обрадовића да досуди слободан ударац са 16,5 метара изазвала је незадовољство на трибинама „Карађорђа“. На основу успореног ТВ снимка, утисак је да 18-годишњи Веселиновић није играо руком, а млади фудбалер је то и потврдио:

„После једне гужве, лопта ме је погодила у стомак и одбила се у поље, а судија је, са доста закашњења, ипак досудио слободан ударац. Знам једино да ме лопта није ударила у руку и то је све што могу да тврдим, па сам био заиста разочаран када је арбитар досудио прекршај за Нишлије. Не бих додатно коментарисао ту одлуку, идемо даље и остаје нам да још унапредимо игру и да будемо конкретнији на пољу реализације.“

И други штопер црвено-белих, високи Синиша Саничанин, сложио се с млађим колегом.

„Раша није играо руком, такав утисак стекао сам и после одгледаног снимка с утакмице“, категоричан је био Саничанин. „Мораћемо да поправимо игру у нападу, да не дозволимо себи да промашујемо прилике када се нађемо пред противничким голманима и да материјализујемо добру партију. Одиграли смо сасвим пристојан сусрет, имали пуно одличних шанси, а само једном смо успели да савладамо Крзнарића, па се надам да ћемо у наредном периоду бити много успешнији пред голом ривала.“

Треба, ипак, нагласити да је најслабији појединац добре и интересантне утакмице у Новом Саду био управо арбитар Срђан Обрадовић из Јагодине. Утисак с трибина је да је беспотребно сецкао игру, санкционишући буквално сваки контакт између одбране Војводине и нападача Радничког. То је често изазивало револт код малобројних гледалаца, али Обрадовић за то није пуно марио. Ружно је коментарисати суђење, постоје, како рекоше тренери после утакмице, људи у ФСС - у који се баве анализом суђења и остаје нада да ће арбитар из Јагодине претрпети барем критику, можда бити и санкционисан, за несумњиво слабо суђење. Војводина, међутим, мора да се потруди да елиминише сопствене слабости и да буде много прецизнија пред голом супарника, јер у том случају неће имати проблеме какви су се јавили у дуелу с „Реалом с Нишаве“.