НОВОСАДСКА ЛИГА Дерби одлучио пенал

ТСК – Фрушкогорски партизан 2:1 (1:0)
н

Дерби кола, пред пуним трибинама, одлучен је пет минута пре краја, када је у казненом простору лопта погодила у руку капитена гостију Мирослава Клинцова, а судија Бојан Накомчић, тек после консултација са помоћником Милановићем, досудио пенал.

Сигуран реализатор најстроже казне, био је Јово Пуповац, режисер првог пораза одличне екипе из Буковца. Темеринци су се намучили на путу до пете узастопне победе, иако су дошли у вођство, пошто је Здравко Савић, ударцем главом, уз помоћ стативе, крунисао асистенцију неуморног Страхиње Секулића.

Гости су се краткотрајно вратили у игру лепим голом сналажљивог Страхиње Чергића, али нису издржали притисак домаћина, чија упорност се исплатила у финишу.  Било је још доста узбуђења, добре шансе, имали су Росић, Савић и Пуповац, док ће гости дуго жалити за промашајем Славка Илића, јер је у 48. минуту, из чисте позиције, са пар метара, пребацио гол, мада је то било најтеже.

М. Менићанин

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 500, судија: Накомчић (Руменка), стрелци: Савић у 44. и Пуповац у 85. (из пенала) за ТСК, Чергић у 64. минуту за Фрушкогорски партизан, жути картони: Секулић, Зукић (ТСК), Чергић, Грубишић, Клинцов (Фрушкогорски партизан).

ТСК: Војводић 7, Драгољевић 7 (Вуковић - ), Косић 7, Варга 7, Милосављевић 8, Ђукић 7, Секулић 8, Росић 7 (Дринић 7), Савић 7, Пуповац 8, Зукић 8.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин 7, Д. Девић 7, Мисини 6 (Макивић - ), Клинцов 7, Бабић 7, Дулић 6, Ферати 7, Чергић 7, Илић 6 (Грубишић - ), Томљановић 8, Кантар 7.

Индекс - Јединство  0:0

Динамична утакмица изједначених ривала у којој је недостајало голова.

Прву шансу имао је Индекс преко Стојановића, он је у 5. минуту сачекао лопту на другој стативи и шутирао али је голман био на месту.

У 25. минуту Стричевић је шутирао са око 20 метара, овога пута голман Индекса је био одличан. Потом су домаћи имали контру, Звекан је шутирао а Савић одбио лопту у корнер.

У другом делу Руменчани су имали прилику после аута у 61. минуту Берић је тукао главом изнад пречке. У 85. минуту Ракић је одлично проигран  од Стричевића у шансу испред гола, Субашић је на време изашао и одбранио шут из близине.

М. Ковачевић

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 200, судија: Вукчевић Дуња (Нови Сад). Жути картон: Латиновић (Једниство).

ИНДЕКС: Субашић 7, Кисић 7, Ковачевић 7, Вуковић 7, Кнежевић 6, Сендерак 6 (Коска 6), Стојановић 6 (Першај), Марешчук 7, Станковић 6 (Киш 7), Бурсаћ 6, Звекан 6.

ЈЕДИНСТВО: Савић 7, Странић 7, Пекез 7, Китић 7, Латиновић 7, Берић 6 (Зељковић), Стаменковић 7, Ђекић 6, Ракић 6 (Митровић), Стричевић 6, Станчић 6.

Петроварадин - Шајкаш 0:0

Никако да момци тренера Зорана Рњака забележе као домаћини победу. Овога пута у фер и отвореној игри,  бод је однела срчана екипа из Ковиља, а по приказаној игри оба такмаца резултат је реалан однос снага на терену.

М. По.

Петроварадин: Игралиште Петроварадин,а гледалаца 100,с удија: Стојиљковић (Нови Сад). Жути картони: Гавришић, Гардиновачки, Иконић (Петроварадин), Рулић, Карас (Шајкаш).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Гардиновачки, Лазаревић, Гавришић (Бјелић), Митровић, Момчилов, Торбица (Половина), Кнежић, Ковачевић, Мудрић (Шавија), Иконић.

ШАЈКАШ: Попин, Гојков, Заов, Рулић, Играчев, Мајурић, Живанов (Павков), Карас (Шегуљски), Стефановић (Лазић), Николаш, Панић.

Младост - Милетић 4:0 (прекинуто у 55. минуту)

Гости из Мошорина дошли су са само 10 играча. Играло се “викторија” пред голом Лишића. Домаћи су два пута погодили стативу,  а и голман Милетића одбранио неколико удараца.

А онда за само 8. минута нападачи Младости постигли су четири гола. Витановић је два пута био прецизан а Вучковић и Ренић по једном.

У наставку гости су на терен изашли без повређених Н. Лишића и Суботина. У петом минуту наставка повредио се и голман А. Лишић па га је на голу заменио Мрачајац. У 55. минуту повредио се и Бањац, тако да су гости остали са шест играча, па је судија Штрумпф био приморан да прекине утакмицу.

Д. Иванић

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Штрумпф (Нови Сад), стрелци: Витановић у 28. и 32. Вучковић у 30. и Ренић у 36. минуту.

МЛАДОСТ: Иванишевић, Тришић 7 (Гачеша), Батинић 7, Јанић 7, Витановић 8, Шијан 8, Вучковић 8, Ренић 8, Каурин 7, Барач 7 (Грујић), Драгојловић 8.

МИЛЕТИЋ: А. Лишић 6, Н. Лишић 6, Павловић 6, Суботин 7, Бањац 6, Бачкалић 6, Гелић 6, Б. Лишић 6, Мрачајац 6, Калаковић 6.

Сириг – Омладинац 1:3 (0:1)

На крилима расположеног Мирослава Живојнова, фудбалери Омладинца, уписали су прву победу, док су Сирижани претрпели трећи пораз на домаћем терену. После водећег гола гостију из Степановићева, голман Драган Зељковић је одбранио два зицера Радојици Јовановићу и послао ветар у једра саиграчима. Акцију искусног Владе Живковића и покретљивог Живојнова, испратио је Слободан Томчић.

Неуспелу офсајд замку, у 85. минуту, искористио је Живојнов, утрчао између штопера и савладао солидног Мишчевића.

Одлични судија Зоран Драгољевић, шездесет секунди касније, оправдано је досудио пенал, јер је штопер Мирковић непрописно зауставио Вујановића, а Душко Васић је постигао утешни погодак.

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 200, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Васић (из пенала)  у 86. за Сириг, Живојнов у 21. и 85, Томчић у 61. минуту за Омладинац, жути картони: Крстић (Сириг) Пецељ, Томчић, Живојнов, Макарић (Омладинац).

СИРИГ: Мишчевић 7, Декић 6, Јелић 6, Крстић 6, Васић 7, Гаџић 6, Јовановић 6, Радић 6 (Перишић -), Зељковић - (Вулић 6) , Вујановић 7, Митровић 6.

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић 8, Савић 7, Милошевић 7, Пецељ 7, Мирковић 7, Максимовић 7, Макарић 7 (Томић - ), Живојнов 9, Вучковић 7 (Ђедовић - ), Живковић 8, Томчић 8 (Ћурчић - ).

Славија - Софекс 3:0 (1:0)

Најзад су Салајчани приказали игру која се од њих очекивала. Предвођени расположеним капитеном Миланом Грубовићем већ у 5. минуту домаћи су дошли до вођства.,

На центаршут Грубовића неспретно је одреаговао Борис Сакач и савладао голмана Јокића.

Гости су покушали да изједначе, али јеј голман Чавић био на висини задатка. У наставку је Милан Грубовић прецизним ударцем повећао резултат, а након ударца са угла резервисте Лимановића Стефан Жакула  је на другој стативи прихватио лопту и послао иза леђа Немање Јокића. М. По.

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Субашић (Ветерник), стрелци: Сакач у 5. (аутогол) Грубовић у 65.  и Жакула у 80. минуту. Жути картони: Шумар, Митровић (Софекс7.

СЛАВИЈА: Чавић 8, Жакула 7, Радаковић 7, Радовановић 7 (Окиљевић 7), Марков 7, Глигорић 7, Магочевић 7, Хованец 7, Грубовић 8, Убипарип 7 (Ружић 8), Грлица 7 (Лимановић 7).

СОФЕКС: Јокић 6, Радин 6, Лазић 6, Сакач 6, Шумар 6, Ковачевић 6 (Гашпаревић 6), Митровић 6 (Бекер), Трифуновић 6 (Ђурикић 7), Софранин 7, Попадић 7.

Нови Сад - Бачка 2:0 (0:0)

Деби на клупи Новог Сада новог тренера Вулетића био је успешан. Након почетних испитивања снага и неколико прилика за домаћина на одмор се отишло са најнепопуларнијим резултатом.

У наставку је браву чврсте одбране Ђруђевчана откључао је Петар Мрђен. Након непуна три минута најбољи актер утакмице Милан Ђанковић само је потврдио квалитетну представу „жутих”.

М. По.

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 300, судија: Секулић (Ветерник), стрелци: Мрђен у 55. и Ђанковић у 58. минуту. Жути картони: Џанковић, Симић (Нови Сад), Солдат, Ердељан (Бачка).

НОВИ САД: Шурлан 7, Симић 7, Паповић 7, Стојановић 7, Илић 7, Бајат 8, Ђанковић 8 (Мирић), Бајић 7, Мрђен 7 (Бркановић), Ћирић 7 (Максимовић 7), Тривуновић 7.

БАЧКА: Игњић 7, Ђаковић 6, Дангубић 6, Дејановић 7, Ердељан 7, Пантић 6, Петровић 7, Марковић 7 (Љ. Тривуновић), Багић 7, Солдат 7, Б. тривуновић 7 (Рогић 6).

Фрушкогорац - ЖСК 2:1 (0:0)

Екипа из Сремске Камнице до вредних бодова дошла је у надокнади времена.

Након првог дела у коме су се испромашивали играчи обе екипе у наставку је Младен Глишић донео предност домаћину.

Да се неће лако предати потврдили су момци тренера Крсмановића голом Ивана Ђурића.

У 72. минуту екипа из Жабља остала је са 10 играча. Све карте тренер Каменичана Светозар Мијин бацио је у напад што је уродило плодом.  Дарко Васојевић је у првом минуту судијске надокнаде погодио мрежу.

М. По.

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Глишић у 49. и Васојевић у 91. минуту. Жути картони: Јевтић, Варничић, Васојевић (Фрушкогорац), Ђуричић, Мрђан, Каурин, Томић (ЖСК). Црвени картон: Томић (ЖСК).

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић, Старовлах, Васојевић, Ушћумлић (Спасојевић), Кукурузовић, Поповић (Шкрбић), Јевтић, Глишић, Варничић, Бркљача (Лукић), Пећић.

ЖСК: Калајџић, Мрђен, Томић, Ђурђић, Танасић, Марић, Богданов (Голић), Џамбас (Трнинић, Топић), Каурин, Клисара, Ђурић.

Индекс - Јединство 0:0, Нови Сад - Бачка 2:0, Сириг - Омладинац 1:3, Славија - Софекс 3:0, ТСК - Фрушкогорски партизан 2:1, Младост - Милетић 4:0, Фрушкогорац - ЖСК 2:1, Петроварадин - Шајкаш 0:0.