Новосадска лига: Футожани декласирали лидера из Кисача

У дербију кола Футожани су у најбољем издању овога пролећа резултатски декласирали лидера.
Mladost Jedinstvo/D. Ivanic

Софекс – Татра 5:1 (1:0)

ФУТОГ: ФЦ „Софекс“, гледалаца 100. Судија .Димитријевић (Нови Сад). Стрелци : Ивковић у 2. 64. и 78, Софранин у 65. и Мрђан у 67. за Софекс, а . Пекић у 80. за Татру. Жути картони : Ивковић, Косић (Софекс).

СОФЕКС: Глишић 7, Лазић 7 (Црепуља 7), Попадић 8, Карановић 7, Косић 8, Ковачевић 8, Радин 7, Трифуновић 7 (Ђурикин 9), Ивковић 9, Софранин 8, Мрђан 8.

ТАТРА: Костуранов 6, Дражић 6, Пекић 7, Стојаковић 6, Петровић 6 (Буђик 6), Вучић 6, Новаковић 6, Гаџић 7, Миличевић 6 (Јамбрих 6), Клаић 6, Самарџија 6.

Већ у другом минуту раположени Ивковић откључао је браву одбране екипе из Кисача што је уз неколико прилика био резултат првог дела. У наставку прави потез младог тренера Бојана Сапањоша било увођење  Николе Ђурикина који је уз помоћ Ивковића, Софранина и осталих играча био нерешива енигма за госте.

Утркивали су се Футожани који ће направити бољу акцију,лепши потез,  постићи  лепши гол. Гледаоци ће дуго препричавати онај капитена Николе Софранина који је готово са центра игралишта на „дремежу” ухвати голмана Костуранова. У финишу је Јован Пекић успео само да ублажи пораз.

М. По.

Ветерник – Бачка 2:6 (1:2)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 100. Судија : Грмуша (Петроварадин). Стрелци: Настић у 13. и Субашић у 89. за Ветерник, Гелић у 6. и 29, Ружић у 64. Летић у 70. и 79. и Д. Тривуновић у 72. минуту за Бачку. Жути картони: Тодорић, Настић, Субашић (Ветерник), Љ. Тривуновић (Бачка).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић 6, Малиновић 6 (Јовановић 6), Релић 6, Томић 6, Ђурица 7, Ковачевић 7, Гвозден 6 (Марковић 6),Адамек 7, Субашић 7, Настић 6, Тодорић 6.

БАЧКА: Бајт 6, Вујовић 8 (Петровић), Љ. Тривуновић 7, Цвијић 7, Павлов 8, Пантић 7, Солдат 7 (Летић 8), Марковић 8, Ружић 7 (Балог -), Д.Тривуновић 7, Гелић 8.

Да су гости дошли по бодове наговестили су на самом почетку утакмице. На пас Ружића најбољи актер меча Гелић савладао је Глигоријевића. Домаћи су успели да изједначе голом Настића из слободног ударца. И то је било све што су учинили обзиром да је екипа из Ђурђева појачала ритам и голом Гелића поново дошли у вођство.

У наставку је играо само један тим - Бачка  Резервиста Летић асистирао је Ружићу за повећање резултата. Потом је и Душко Тривуновић из соло продора био неумољив да би одличну игру головима потврдио Летић. У самом финишу Субашић је успео да ублажи пораз.

М. По.

Сириг – Футог 4:2 (2:1)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 150, судија:  Накомчић (Руменка), стрелци: Папак у 13. и 20, Јовановић у 64. и Грујичић у 66. за Сириг, Рибић у 8. и Шобот у 87. минуту за Футог, жути картони: Миловановић, Наранчић (Сириг), Шобот (Футог).

СИРИГ: Видовић 6, Јокић 7, Декић 7, Козомора 6 (Убипарип 7), Наранчић 7, Васић 7, Папак 8 (Грујичић 7), Кузмановић 7, Миловановић 6, Вујановић 7, Јовановић 7 (Стојановић 7).

ФУТОГ: Рибић 7, Кресоја 6 (Шарић 6), Барачанин 6, Стелкић 6 (Ракочевић 6), Ардалић 6, Косић 6, Вуканац 6, Бероња 6, Бекер 6, Тополић 6 (Брмбота 6), Шобот 7. Квалитетна представа у Сиригу, обележена је головима, заслуженом победом домаћина и одличним суђењем Бојана Накомчића. Ни погодак голмана Милана Рибића, уз помоћ ветра и слабе процене Видовића, није помогао гостима да избегну пораз у двобоју са захукталим Сирижанима. Кораком од седам миља иду ка опстанку, а предводи их Немања Папак, чији су голови, после асистенција Јокића и Кузмановића, потврдили одличну форму младог везисте.

Меч је преломљен за само два минута, средином другог полувремена, пошто су Радојица Јовановић и Марко Грујичић затресли мрежу Футожана. Коначан резултат, поставио је искусни Синиша Шобот.

М. Менићанин

Младост - Јединство (Р) 0:0

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Драгојевић (Бачки Јарак). Жути картони: Паунић и Новковић (Младост), Стевановић (Јединство).

МЛАДОСТ: Драгић 8, Паунић 7, Лазовић 8, Станишић 7, Стајић 7, Новковић 7 (Стојчић 7), Драгојловић 7, Папић 7, Каурин 7 (Бабић 7), Новаковић 7, Витановић 7 (Деспотовић).

ЈЕДИНСТВО: Бројчин 8, Станар 7, Пекез (Зељковић 7), Стевановић 7, Стефановић 7, Џекић 7, Ђанковић 7, Вућићевић 7 (Познановић 7), Новићевић 7, Тривуновић 7, Стаменковић 7.

За добар фудбал потребна су два добра тима овог пута то се и десило. Много добрих акција са обе стране неколико шанси на обе стране и два добра голмана. Кад се све стави на вагу гости су освојили бод а домаћи изгубили два. Идеалне прилике код гостију пропустили су Новићевић, Тривуновић у првом полувремену а у наставку домаћи фудбалери Новаковић, Витановић, Драгојловић и Стојчић уз мало више среће могли су постићи голове.

Д. Иванић

Нови Сад – Фрушкогорски партизан  2:2 (1:1)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 100. Судија: Тепић (Шајкаш). Стрелци: Станчић у 44. и Спиридоновић у 48. (из пенала) за Нови Сад, а  Томљановић у 31. и Чергић у 54. за Фрушкогорски партизан. Жути картони : Станчић, Лимановић, Бајић (Нови Сад). Клинцов, Перић, Бабић, Подрашчанин, Крстић (Фрушкогорски партизан).

НОВИ САД: Јовановић, Сапунџић, Крповић, Свркота, Мирић, Бајић, Калин (Стојановић), Спиридоновић, Станчић, Стричевић (Лимановић), Максимовић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Перић, Девић, Ђукић, Крстић, Клинцов, Бабић, Васиљев, Чергић, Илић, Мисини (Подрашчанин), Томљановић.

У доста динамичној и неизвесној утакмици ривали су на крају поделили бодове. Повела је екипа из Буковца голом искусног Марка Томљановића, а до полувремена је Дарко Станчић успео да изједначи резултат. У наставку је Нови Сад  из казненог ударца преокренуо резултат, а Чергић био стрелац за  поравнање.

М. По.

Петроварадин – ЖСК 2:2 (1:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100. Судија: Павићевић (Нови Сад). Стрелци . Кокановић у 29. (из пенала) и Шарац у 85. за Петроварадин. а Танасић у 41. и Дамњановић у 72. минуту за ЖСК. Жути картони: Алић (Петроварадин). Марић, Димић, Кезија (ЖСК).

ПЕТРОВАРАДИН: Ранков, Торбица, Татић, Митровић (Гавришић), Алић, Момчилов, Бандић (Мудрић), Амиџић, Стефановић, Кокановић, Иконић (Шарац).

ЖСК : Калајџић, Кезија, Ћирин, Димић, Танасић, Марић, Бркић (Тошић, Зељко), Матић, Дамњановић, Клисара, Каурин (Трнинић).

Домаћин је повео из једанаестерца коме је предходило играње руком Марића у казненом простору. У финишу првог дела Танасић је постигао гол за изједначење. За резултатски преокрет потрудио се Бранислав Дамњановић. Пет минута је делило момке тренера Крсмановића од вредне победе. За коначан епилог и поделу бодова потрудио се ветеран Бошко Шарац.

М. По.

Шајкаш – Јединство (Г) 7:1 (2:0)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, гледалаца 100. Судија: Панић (Ђурђево). Стрелци : Маљурић у 30. 45. и 53. Панић у 58. Шведић у 67. Радивојевић у 72. и Заов у 76. за Шајкаш. Играчев у 48. минуту за Јединство. Жути картони : Рулић (Шајкаш), Играчев, Малиновић Росић (Јединство).

ШАЈКАШ: Попин, Гојков, Заов, Рулић, Дакић (Пешић), Маљурић, Котуљач (Малешевић), Павков (Шведић), Радивојевић, Николаш, Панић.

ЈЕДИНСТВО: Крмпот, Малешевић, Трнинић, Зорић, Играчев, Росић, Ковачевић, Пајић, Малиновић, Бубњевић, Тепић.

У најбољем издању овога пролећа екипа из Ковиља убедљивим резултатом и са седам голова у мрежи испратила је госте у Госпођинце. Серију је започео Милан Маљурић, завршио је Сима Заов. Све што је гост успео у овом мечу је почасни погодак Живана Играчева.

М. По.

Виноградар – Омладинац 0:1 (0:1)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 100. Судија : Радашиновић (Нови Сад). Стрелац: Радовић у 21. минуту. Жути картони : Буквић (Виноградар), Радовић (Омладинац).

ВИНОГРАДАР: Елез, Бенежан, Поповић, Буквић, Топаловић, Арсенијевић, Николић, Алимпијевић (Бугарски), Веселица (Спремић), Омчикус (Војнов), Стојановић.

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Батар, Муратовић, Мирковић, Максимовић, Макарић (Томић), Радовић (Пилиповић), Стојановић, Живојнов, Томчић (Пецељ).

Изненадио је „фењераш“ предвођен капитеном Владимиром Буквићем  полетном нападачком игром госте из Степановићева који су уз пуно среће дошли до три бода. Прописно су се пре свих испромашивао тандем „лединчана“ Веселица – Војнов па је гол из првог полувремена Јована Радовића био довољан да гости остваре победу.

М. По.

Нови Сад  - Фрушкогорски партизан 2:2, Софекс - Татра 5:1, Петроварадин - ЖСК 2:2, Ветерник - Бачка 2:6, ТСК - Пролетер 3:0, Шајкаш  - Јединство (Г) 7:1, Виноградар - Омладинац 0:1, Сириг - Футог 4:2, Младост - Јединство (Р) 0:0