Новосадска лига: Госпођинчани наставили успешан низ

Јединство је наставило успешни низ овог пролећа.
З. Сиришки/ Урош Димић из слободног ударца у 75. минуту постигао леп погодак

Јединство - Петроварадин 3:1 (1:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства.  Судија Шарић (Нови Сад). Стрелци: Филиповић у 39, Димић у 50.  и Рареновић у 90.  за Јединство, а Мудрић у 75.  минуту за Петроварадин.  Жути картони: Зорић, Димић и Малиновић (Јединство).  Дервиши и Радојковић (Петроварадин.

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић 7, Зорић 7, Драгољевић 7, Пињо 7 (Р. Тепић) Малиновић 8, Росић 7, Бубњевић 8, Филиповић 7 (Ђурђевић 7), М. Тепић 8, Димић 7, Виторац 7 (Рабреновић 7),

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић 5, Буквић 6 (Тодоровић 6), Ристивојевић 6, Шумлија 5, Бубечевић 6, Торбица 7 (Влаисављевић 6), Поповић 6 (Шпаровић 6), Павлов 6, Дервиши 7, Шарац 6 (Мудрић 5), Радојковић 6.

Добра игра је крунисана са три лепа гола, од којих ће се памтити онај у 50 минуту, када је Урош Димић из слободног ударца са 30 метара послао лопту у саме рашље голмана Јовановића.

Гости су дошли да се надигравају, играли су отворено и могу да жале за промашеним зицером, када је Дервиши у 23.  минуту изашао сам пред Гавриловића, али је Бубњевић бспрекорним уклизавањем спречио најгоре.  Када је Петроварадин смањио на 2:1 у 75.  минуту, гол Јединства је висио у ваздуху, а све недоумице отклонио вешти Рабреновић, који је у самом финишу меча надмудрио деконцентрисаног голмана гостију.

З.  Сиришки

Хајдук - Бачка (Ђ) 2:2 (1:1)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, судија: Станић (Будисава).  Стрелци: Срећков 45.  Росић 65.  за Хајдук, а Рогић 30.  Т.  Тривуновић 75.  минуту за Бачку.  Жути картони: Лазић, Марковић, Топић (Хајдук).  Црвени картон: Ћирин 90.  минут (Бачка).

ХАЈДУК: Шарић 7, Бранчић 7, Петрић 7, Лазић 8, П.  Самоловац 7 (Вујичић 7), Марковић 8, Росић 8, Срећков 8, Топић 7 (Микулић), Стјепановић 8, Р.  Самоловац 7.

БАЧКА: Смољан 8, Сивчевић 7 (Игњић), Ћирин 7, Д.  Тривуновић 7, Вујовић (Калајџић 8), Максимовић 8, Летић 7 (С.  Тривуновић), Марковић 7 (Ж.  Тривуновић), Рогић 7, Дејановић 8, Т.  Тривуновић 8.

Одлична фудбалска представа  Чуругу.  Играло се обострано отворено, жустро, прштало је на обе стране,  домаћин је пропустио прилику да забележи победу.  Много задовољнији на крају били су Ђурђевчани, а истакао се голман Златан Смољау.

Повели су гости након пола сата игре после одлично изведеног прекида, гол је постигао Милан Рогић.  На истеку првог дела игре Здравко Срећков погодио је мрежу гостију и изједначио резутат.

Домаћин је дошао до предности голом млађаног Николе Росића.  Али убрзо након тога гости успели да изједначе, поготком Тодора Тривуновића.  Шансу утакмице пет минута пре краја пропустио је  Раша Самоловац који је изашао сам пред голмана гостију Смољана али није успео да га савлада.

П.  Бундало

Ветерник - Сириг 6:0 (1:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, судија: Јоргић (Нови Сад), стрелци: Огњановић у 18.  и 54.  Китић у 60.  (из пенала), Мркић у 70.  и 81.  и Блажић у 88.  минуту.  Жути картони: Мркић (Ветерник), Јелић, Грујичић (Сириг).

ВЕТЕРНИК: Маровић, Швоња, Огњановић, Ћалија, Ушћумлић (Блажић), Китић (Мркић), Ђурић (Малиновић), Вукаљевић, Пећић, Чичић (Срдановић), Турало (Николић).

СИРИГ: Драгић, Момчиловић, Јелић, Ивковић (Вулић), Наранчић (Ђукић), Грујичић (Митровић), Којовић, Миловановић, Ђукић, Брежњак, Рајачић.

Нову убедљиву победу уз голеаду остварили су Ветерничани на путу ка Војвођанској лиги.  Од сијасет прилика у првом делу само је Јован Огњановић успео да пронађе пут ка мрежи солидног Драгића.

У наставку је тренер Бобан Дашић прилику пружио и играчима са мањом минутажом који су квалитетним издањем показали да се на њих мора озбиљно рачунати.  Резултат је повећао Јован Огњановић, да би након оправдано досуђеног једанаестерца  у стрелце уписао и Бојан Китић.  Распуцао се са два гола Никола Мркић, а тачку на још једно квалитетно издање ставио је два минута пре краја регуларног дела Огњен Блажић.

М.  По.

Сусек - Фрушкогорски партизан 3:2 (2:1)

СУСЕК: Игралиште Сусека, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Шодић у 12.  и 44.  Топић у 66.  за Сусек, Чергић у 28.  Тешановић у 60.  минуту за Фрушкогорски партизан.  Жути картони: Благојевић, Топић (Сусек), Антонић, Дулић (Фрушкогорски партизан.

СУСЕК: Племић 7, Мићић 7, Шовљански 7, Целин 8, Рапић 8, Јованов 7 (Морина), Благојевић 7 (Крстић), Старчевић 8, Топић 8 (Увачек), Губериновић 7, Шодић 8.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Сурлан 6, Девић 7, Тешановић 7, Антунић 6 (Симић 6), Клинцов 7, Грубишић 6 (Подрашчанин 6), Миловановић 6, Дулић 7, Месарош 7, Чергић 8, Бјелић 7.

Екипа Сусека изненадила је чврсту екипу из Буковца, добром игром и борбеношћу и сасвим заслужено освојила бодове.  Серију голова опточео је већ у 12.  минуту Шодић на ефектан начин.  Гости су изједначили преко  Чергића.  Сусечани су до новог вођства стигли преко  Шодића, али су Буковчани успели да поравнају резултат, Тешановић је био сналажљив.   Тачку на врло добру и неизвесну утакмицу ставио је стрелац Топић лепим поготком.

Б.  Старчевић

Бачка (Б) - Футог 0:1 (0:1)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелац: Сакач у 25.  минуту.  Жути картон: Сакач (Футог).

БАЧКА: Мандић, Павлов (Роквић), Тодорић, Карановић, Ђаковић, Милић, Косић (Драго-

сављевић), Ковачевић, Леђанац, Трифуновић, Софранин.

ФУТОГ: Марковић, Мир.  Бероња, Барачанин (Шобот), Црепуља, Сакач, Стевановски, Косић (Тополић), Чепић, Вуковић, Сирар (Мило.  Латиновић), Милк.  Латиновић.

Екипа тренера Горана Малиновића остварила је још једну вредну победу.  Наставила је пролећну жетву бодова и права је штета што у првом делу нису освојили више бодова, јер би се по оном што приказују у овој полусезони могли умешати у борбу за виши ранг

.  Више су у комшијском мечу бодови били потребни Бегечанима који су играли солидно, али ни то није било довољно да освое бод.   Кобан за домаћина био је у 25.  минуту Борис Сакач.

М.  По.

ТСКЖСК 4:1 (2:1)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Недељковић у 8, Варга у 16, Пуповац у 68.  и 69.  (из пенала) за ТСК, а Марков у 40.  минуту за ЖСК, жути картони: Недељковић, Бобот (ТСК), Кронић, Зекоња, Танасић (ЖСК), црвени картон: Малић (ЖСК) у 78.  минуту.

ТСК: Ивановић 7, Брежњак 7,5, Бобот 7, Милосављевић 7,5, Солдат 7, Варга 8, Пашка 7, Недељковић 8 (Мириловић - ), Николић 7 (Томић - ), Пуповац 8,5, Гргић 7 (Клаић 7,5).

ЖСК: Савановић 6,5, Зекоња 6, Бојчук 6, Малић 6, Танасић 7, Џамбас – (Лукић 6), Круљ  6 (Попов - ), Бороја 6, Марков 7, Клисара 6,5, Кронић 6.

Без петорице стандардних првотимаца, Темеринци су надиграли госте из Жабља.  На водећи гол није се дуго чекало, после акције Пуповца и Гргића, лопту је прихватио Марко Недељковић, а од стативе је одсела у мрежи.  Поново је Пуповац био покретач напада у 16.  минуту, када је капитен Тамаш Варга ставио тачку на асистенцију Недељковића.  Из чисте ситуације, Драган Марков је, у 30.  минуту, већ савладао голмана, али лопта је завршила поред стативе.  Искупио се десет минута касније, за делић секунде, био је бржи од истрчалог Ивановића.

Одбранио је голман гостију Савановић ударце Пашке и Николића, али није успео да спречи Јову Пуповца да повећа капитал и оправда епитет најбољег стрелца домаћина.   Непун минут касније, штопер Малић је, непрописно зауставио Недељковића, док је Пуповац био сигуран реализатор најстроже казне, пославши голмана и лопту на различите стране.

М.  Менићанин

Тител  - Славија 0:1 (0:0)

ТИТЕЛ: СЦ Тител, судија: Чобанов(Нови Сад), стрелац: Стојичић у 63.  минуту.  Жути картони: Радин, Суботин (Тител), Глишић, Вучковић, Јасевић (Славија).

ТИТЕЛ: Мајор 7, Фодор 6, Суботин 7, Јованов 7, Пешевић 6 (Радин 7), Куља 7, Гардиновачки 7, Радаковић 7, Милутинов 7 (Грујић), Синани 8, Хорњик 7.

СЛАВИЈА: Чавић 8, Вучковић 7 (Паунић 7), Жакула 7, Дражић 7, Радановић 8, Глишић 7 (Иконић), Стојичић 8, Ферати 7 (Остојић), Ружић 7 (Богданов), Јашовић 7, Убовић 7.

У тврдој и чврстој утакмици без много прилика на крају славили су Салајчани.  У првом полувремену најбољу прилику пропустио је Куља, његов шут отишао је тик поред стативе,а и гости су имали лепу прилику Стојичић је после прекида тукао главом преко гола.  Стојичић је  и решио питање победника после центаршута.  Домаћи играчи су застали тврдили да је лопта напустила игралиште али је судија Чобанов ишпак показао на центар.  У последњим секундама меча прилику је имао Радин али његов шут главом одбранио је Чавић.

Ж.  Марковић

Татра - Омладинац 4:1 (0:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, судија: Ћулум (Нови Сад), стрелци: Пожарев у 46, Живојинов у 65.  Дувњак у 69.   и Зукић у 90.  за Татру, а Пецељ у 72.  мкинуту Омладинац, жути картони: Свитић,Дувњак (Татра ) и Ћупина, Бакић (Омладинац)

ТАТРА: Попин 7, Мрђеновић 7, Живановић 7, Дувњак 7, Ђорђевић 7.  Живојинов 9 (Ожват7), Свитић 7, Зукић 7, Граховац 6 (Радић 7), Берић 7, Пожарев 8 (Ветеха 7)

ОМЛАДИНАЦ: Латиновић 7, Зељковић 6, Ћупина 6 (Гавранчић 6), Пецељ 7, Вујичић 6, Суботић 6 (Бјекић 6), Преведен 6, Јањић 6, Дубачкић 7(Хернаус 6), Стојановић 6, Бакић 7(Келеман 6)

Прави комшијски дерби.  Обострано се играло лепо и коректно.  Гости су у 28 минуту погодили пречку.  У другом делу домаћи су кренули пуном паром и већ у 46 минуту су повели.  а у 65 минуту играч утакмице Живојинов је из слободног ударца са око 25 метара повећао предност.  Након овога поготка гости су стали, па су домаћи чпостигли још два поготка, а могли су још неколико.  Додуше, гости су у 72 минуту погодили мрежу,  ветеран Пецељ надскочио све и главом постигао леп гол.

П.   Палик

Резултати:

Тител - Славија 0:1, Ветерник - Сириг 6:0, Шајкаш - Фрушкогорац 2:5, ТСК - ЖСК 4:1, Сусек - Фрушкогорски партизан 3:2, Јединство - Петроварадин 3:1, Хајдук - Бачка (Ђ) 2:2, Бачка (Б) - Футог 0:1, Татра - Омладинац 4:1.