НОВОСАДСКА ЛИГА: Издржао бедем Кисачана

ТСК – Татра 0:0
с

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 450, судија: Спасојевић (Нови Сад), жути картони: Пантош, Тришић (ТСК), Попин, Лаковић, Свитић (Татра).

ТСК: Војводић 7, Пантош 7 (од 62. Јушковић - ), Брежњак 7, Стричевић 7, Шмит 7, Влаисављевић 7, Тришић 7,5, Маројевић 7, Буквић 7, Пролић 7, Томић 7 (од 60. Џигурски - ).

ТАТРА: Попин 7,5, Сиљановски 6,5 (од 56. Ђорђевић 6,5), Живановић 7, Лаковић 7, Мијић 7, Кобиљски 7, Грубовић 7, Ђаковић 7 (од 90. Тубић - ), Врховац 7, Свитић 7 (од 77. Радић - ), Апић 7. Темеринци су се испрсили пред лидером, створили су више шанси, али бедем гостију није попустио. Пет минута пре одласка на одмор, Стефан Маројевић је имао отворен пут, на 25 метара од гола, фаулирао га је голман Срђан Попин, а неубедљиви судија Спасојевић, уместо црвеног картона, изрекао је само опомену, уз негодовање са пуних трибина.

Касније је голман Татре био један од запаженијих, одбранио је ударце Милоша Буквића и Зорана Влаисављевића, док је Никола Лаковић пожртвованом реакцијом на линији, у 62. минуту, спречио већ виђен погодак Милоша Тришића. Гости су били опасни у 70. минуту, када је њихов најбољи стрелац Милан Грубовић погодио стативу, на одбитак је натрчао Марко Ђаковић, али Драган Војводић је одлично реаговао.

Штета што су гледаоци остали ускраћени за голове, јер да их је било, утисак би био потпунији...

М. Менићанин

ФрушкогорацШајкаш 1:3 (1:2)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца: 100, судија: Каплијев (Нови Сад). Стрелци: Јевтић у 6. за Фрушкогорац, а Живанов у 33, Милојевић у 37. (аутогол) и Веселиновић у 62. минуту за Шајкаш. Жути картони: Маљурић, Котуљач и Ковачевић (Шајкаш).

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић (Медић), Бранковић, Петровић, Бубњевић, Кукурузовић, Пекановић (Васојевић), Јевтић, Драгојловић, Милојевић, Богданов (Зечевић), Сапунyић (Бакош).

ШАЈКАШ: Шовљански, Гојков, Павков, Алемпић, Заов, Маљурић (Карас), Живанов, Котуљач (Станковић), Веселиновић, Николаш, Ковачевић (Милановић).

Већ на почетку у шестом минуту, Јевтић је са некких петнаестак метара погодио мрежу. Након поготка играчи Фрушкогорца су се повукли, Ковиљчани су преузели инцијативу и у 33. минуту после лепе акције Живанов изједначио резултат.

А само четири минута касније, Милојевић је неспретно погодио мрежу свог голмана Боројевића.

У наставки Каменичани су имали инцијативу, али праве прилике. А гости су преко искусног Веселиновића у 62. минуту, постигли гол и тиме ставили тачку на утакмицу.

А. Михајловић

Футог - Фрушкогорски партизан 3:1 (1:1)

ФУТОГ: Игралиште Футог, гледалаца 100, судија: Николић (Нови Сад), стрелци: Сакач у 15. Вуковић у 76. и 93. за Футог, а В. Делић у 33. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Шузрлан, Клинцов, Девић (Фр. партизан).

ФУТОГ: Марковић, Мир. Бероња, Мих. Бероња (Ардалић), Сакач, Меселyија, Чепић, Стевановић, Сирар (Мил. Латиновић), Мик. Латиновић (Вујић), Вуковић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Д. Делић, Клинцов, Бабић (Сладојевић), В. Делић, Дулић, Максимовић, Чергић (Ј. Делић), Кантар (Тешановић), Грубишић (Николић), Малиновић.

Фудбалери Футога су се назјад комплетирали и успели да победе госте из  Буковца. У првом делу сусрета гости су успели да парирају домаћину. Међутим, у финишу меча нестало им је снаге па су фудбалери Горана Малиновића стигли до вредне победе.

СлавијаОмладинац 3:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца: 70, судија: Јуришић (Нови Сад). Стрелци: Ферати у 28. и 90. и Вулин (аутогол) у 50. минуту. Жути картони: Жакула и Глишић (Славија).

СЛАВИЈА: Чавић, Жакула, Јашовић, Јанић, Стајић (Гајић), Убовић, Глишић, Беговић (Ружић), Ферати, Радовановић (Богданов), Стојичић (Иконић).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Мартиновић (Тојагић), Гавранчић, Пецељ, Зељковић (Вујичић), Хернаус, Јокић (Бакић), Ђукановић (Макарић), Жежељ, Дубачкић, Суботић (Радосављевић).

Салајчани су наставили са добрим играма, веома лако су савладали екипу Омладинца. Утакмица је почела мирно, без пуно шанси, да би после пола сата игре, Славија дошла у вођство, а стрелац је био Един Ферати.

У другом делу игре Салајчани  су наставили истим темпом, а неспретним аутоголом голмана гостију у 50. минуту решен је меч.  У финишу меча Ферати је по други пут затресао мрежу Омладинца.       А. Михајловић

Јединство - Борац (НС) 1:2 (0:0)

ГОСПОЂИНЦИ:  Игралиште Јединства, гледалаца 70. Судија: Чобанов (Руменка). Стрелци: Боројевић у 61. за Јединство. а Шеша у 54. и Милојевић у 91. минуту за Борац. Жути картони: Зорић, Малиновић, Крстић, Медић и тренер Лолић (Јединство). Кнежевић, Милановић,Јашовић, Савановић (Борац).

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић 6, Зорић 6, Боројевић 7 (Мијавец), Вечански 6, Ковачевић 6, Р.Тепић 6  (Медић 6), Ђурђевић 6,(Ј.Ђукић 7), Малиновић 6, Бубњевић 6, Крстић 7, М.Тепић 6.

БОРАЦ: Савановић 7, Свитић 6 (Радић), Берић 6, Кнежевић 7, Јашовић 7, Милановић 6, Поповић 7, (Ђорђевски), Перишић 6, Шепа 7 (Луковић), Милојевић 7, Коларов 6.(Драгомировић 6)

Борац је у ишчекивању једног бода ни крив ни дужан освојио сва три и то у 91. минуту, у надокнади времена, када је судија Чобанов досудио непостојећи фаул на 25 метара од гола Јединства, Шут Милојевића је завршио је у самом углу успаваног Гавриловића, што је и био знак за славље гостију,

Јединство је погрешном тактиком покушало да дође до унапред „укњижена” три бода и то преко млађаног и крхког Вечанског, којег су по сваку цену саиграчи „кљукали” дугим лоптама,, док су класични „‘шпицеви” били далеко од места догађаја,

И није први пут да домаћинима измакне и тај један бод, мада је нерешен исход најреалнији исход иначе овог прилично досадног двобоја.

З. Сиришки

Динамо - Петроварадин 1:0 (1:0)

БУДИСАВА: Игралиште Мала грбавица, гледалаца  150, судија: Николаш (Нови Сад), стрелац: Сладић у 45. минуту. Жути картони: Мудрић, Коска, Лукаја (Петроварадин).

ДИНАМО: Мартиновић, Поткоњак, Кузмановић, Суботин, Умићевић, Илић, Сладић (Грујић), Михајловић (Савић), Сабо (Пешић), Прерадовић (Ристић), Мишкић (Митрић).

ПЕТРОВАРАДИН: Саткан, Сендерак (Радивојевић), Кнежевић, Стефановић, Будечевић (Торбица), Павлов, Поповић, Мудрић, Коска (Николић), Шарац, Лукаја (Муратовић).

Одиграли су фудбалери Динама и Петроварадина чврсту утакмицу, али се углавном играло на средини терена. Једини гол постигао је Младен Сладић у последњим  секундама првог дела сусрета. Покушали су у наставку Петровараданци изменама да промене резултат, али нису успели голман домаћих Мартиновић бранио је одлично.

Црвена звезда - Југовић 1:3 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 150, судија: Станић (Будисава), стрелци: Николић у 55. за Црвену звезду, а Вулетић у 31. Терзић у 45. и Рис у 75. минуту за Југовић. Жути картони: М. Марковић, Панков (Црвена звезда), Томић, Терзић (Југовић).

ЦРВЕНА ЗВЗЕДА: Танкосић, М. Марковић, Д. Марковић, Панков, Бјелановић, Косијер (Пећанац), Николић, Орешковић (Радовић), Ћулум (М. Ракић), Р. Ракић (Срдановић), Ћелић.

ЈУГОВИЋ: Лолић, Милетић, Вулетић, Филиповић, Томић, Марковић (Симикић), Бабић, Касаповић (Шкрбић), Рис (М. Николић), Н. Николић (Срдић), Терзић (Ђекић).

После велике борбе фудбалери Југовића успели су да славе на Видовданском насељу. Уткамице је одлучена у другом делу сусрета када је Марко Рис у 75. минуту постигао и трећи погодак за Каћане. Новосађани су у већем делу имали иницијативу, стварали прилику, али нису успели да погоде мрежу Лолића. Тек у наставку Николић је био прецизан, али им то није било довољно да би се освојио барем бод.

Бачка 1923 - ЖСК 3:1, Црвена звезда - Југовић 1:3, Славија - Омладинац 3:0, ТСК - Татра 0:0, Динамо - Петроварадин 1:0, Фрушкогорац - Шајкаш 1:3, Јединство - Борац 1:2, Футог - Фрушкогорски партизан 3:1.

1. Шајкаш 8      6      2      0                      26:3 20

2. Татра    8      6      2      0                      20:4 20

3. Славија 8      6      0      2                      20:6 18

4. Фрушкогорац 8      5      1      2              19:9  16

5. Бачка    8      5      0      3                      20:12        15

6. Динамо  8      5      0      3                      8:15 15

7. Југовић 8      4      2      2                      12:8 14

8. ТСК       8      4      2      2                      15:14        14