НОВОСАДСКА ЛИГА Каменичани убедљиви у Госпођинцима

Јединство - Фрушкогорац 0:4 (0:3)
1

Тмурна фудбалска јесен у Госпођинцима. Четири утакмице, и само један освојен бод.

Славили су заслужено гости из Сремске Каменице, јер су показали више воље и борбености, тако да су у сваком старту увек били ближи лопти бар за пола метра.

Каменичани су сва четири гола постигли после смишљених акција, али и уз велику помоћ одбрамбеног и средњег реда тромих и безвољних домаћина. Иако је тек почетак првенства, аларм је укључен у госпођиначком клубу, јер ни распоред не доноси ништа добро.

З. Сиришки

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, судија Ћулум (Шајкаш). Стрелци: Јевтић у 10. и 37, Беговић у 44.  Рис у 90. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Попов-Жикелић, Ковачевић, Тепић, Димић и Ђурђевић (Јединство). Глишић, Сл.Лалић и Старовлах (Фрушкогорац).

ЈЕДИНСТВО: Видовић 7, Кезија 6 (Ђорђевић), Самарџић 5 (Мандић 5), Ковачевић 6, Филиповић - (Ђурђевић 5), Малиновић 6, Росић 5, Бубњевић 5, Попов-Жикелић 5 (Зорић 5), Тепић 5, Димић 5.

ФРУШКОГОРАЦ: Сл. Лалић 6, Сапунџић 7, (Личина), Васојевић 7, Перовић 7, Старовлах 7, Шкрбић 7, Јевтић 8 (Варничић), Глишић 7, Беговић 7 (Рис), Пећић 8, Ср. Лалић 8.

Бачка (Б)  - Фрушкогорски партизан 0:2 (0:1)

Заслужено је екипа из Буковца однела бодове из Бегеча. Била је боља и само је било питање времена када ће доћи до вођства. И поред великог труда домаћи нису успели да се одбране. Гостима је предност донео Марко Миловановић. У 76. минуту неопрезни Славиша Мирић зарадио је другу јавну опомену, па је добио црвени картон. Иако су имали играча мање на терену гости су успели голом Алексе Ружића да овере заслужену победу.

М. По.

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, судија: Миленковић (Футог), стрелци: Миловановић у 30. и РУжић у 81. минуту. Жути картони: Карановић, Хорват (Бачка), Миловановић, Рогановић, Мирић, Дулић (Фр. партизан). Црвени картон: Мирић (Фр. партизан).

БАЧКА: А. Тодорић, Радосављевић, С. Тодорић (Роквић), Лињачки (Брнбота), Танцик, Карановић, Шумар (Хорват), Милић, Бекер, Ковачевић, Павлов (Штрбац).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Перић, Тешановић (Милић), Симић, Подрашчанин (Ружић), Клинцов, Бабић (Бјелић), Рогановић, Миловановић, Пролић (Грлица), Трифуновић (Чавић).

Петроварадин - Татра 4:0 (3:0)

Екипа Петроварадина предвођена расположеним Душаном Коском стигла је до убедљиве победе. Био је нападач домаћих нерешива енигма за одбрану екипе из Кисача, па се његове име као стрелца четири пута нашло у бележници судије Уроша Раднивоића.

Домаћи су све проблеме око вредних бодова решили у првом полувремену, када је Душан Коска најпре у 7. потом десет минута касније, а онда и у 35. минуту затресао мрежу гостију,  да би у наставку још једном савладао Младена Милошевића.

М. Поповић

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Коска 7. 17. 35. и 58. минуту. Жути картони: Момчилов (Петроварадин), Попин, Радић (Татра).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Шимулија, Момчилов (Шарац), Торбица, Сурдучки (Гардиновачки), Коска, Ристивојевић (Шавија), Дермиши, Кнежић (Кокановић), Радојковић (Татић), Стефановић.

ТАТРА: Милошевић, Пановић, Сивчевић, Буђик (Зељковић), Хашка (Дубачкић), А. Ожват, Радић, Д. Ожват (Пејашиновић), Попин (Маровник), Јанковић (Стефановић), Живојнов.

Хајдук (Ч)  - ЖСК  0:3 (0:1)

Чуружани су против комшија из Жабља одиграли у границама тренутних могућности држећи се доста добро у већем делу утакмице. Стрпљење, овог пута, је било много веће на страни гостију који су чекали прилику а она им се указала после прекида који је у гол претворио Саша Богданов. На истеку сата игре најлепши тренутак овог сусрета је прелеп погодак који је постигао Дамјан Ђурђић за дуплирање предности, да би убрзо тачку на све ово ставио својим другим голом Богданов.

П. Бундало

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука, судија: Ћурчић (Нови Сад), стрелци: Богданов у 35. 65. и Ђурђић у 60. минуту за ЖСК. Жути картони: Срећков, Максимовић, Стјепановић (Хајдук), Пињо (ЖСК). Црвени картон: Стјепановић у 63. минуту (Хајдук).

ХАЈДУК: Шарић 6, Лазић 6, Јојкић (М. Микулић 5), П. Самоловац 6 (Марковић 6), Срећков 6, Дамјановић 6 (Максимовић), Петрић 5 (Миловановић), Зракић 5, Р. Самоловац 6, Стјепановић 5, О. Микулић 5 (Вујичић).

ЖСК: Савановић 7, Марков 7, Нинковић 7 (Марић), Ђурђић 8, Танасић 7, Џамбас 7 (Зекоња), Богданов 8, Топић 7, Тошић 7 (Малић), Клисара 7 (Лукић), Пињо 7 (Бороја).

Омладинац - Бачка (Ђ) 2:1 (0:1)

Није све пошло на добро екипи Омладинца у сусрету са чврстом екипом из Ђурђева.

Гости су из прикрајка чекали шансу и дочекали су је у 20. минуту. Повели су на необичан начин. У казненом простору преко лопте је пао Жељко Тривуновић и домаћи уместо да је избаце из казненог простора дозволи су гостујућем играчу да се подигне и „шпицом” пошаље лопту иза леђа голмана Вулина.

У наставку су Степановчани предвођени искусним Марком Томљановићем успели да изједначе резултат. Све је урадио Томљановић, асистирао је Девићу који је рутински погодио мрежу. До победе су домаћи дошли из оправдано досуђеног казненог ударца. Неопрезно је на Марка Томљановића стартовао голман Златан Смољан, а сигуран са пеналтика био је Ђорђе Стојановић за победу.

М. По.

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, судија: Каплијев (Нови Сад), стрелци: Девић у 57. Стојановић у 65. (из пенала) за Омладинац, а Ж. Тривуновић у 20. минуту за Бачку. Жути картон: Љ. Тривуновић (Бачка).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Пердух, Штефек (Самарџић), Љ. Д. Зељковић, Вујичић, Хернаус (Анђелковић), Девић, Јанић, Томљановић, Д. Д. Зељковић (Макарић), Стојановић.

БАЧКА: Смољан, Др. Тривуновић, Љ. Тривуновић, Станковић (Проданов), Вујовић, Ћирин, Рогић, Ж. Тривуновић, Багић (Т. Тривуновић), Дејановић, Де. Трифуновић.

ТСК – Славија 1:0 (1:0)

Питање победника, у раној фази меча, решио је Радомир Бобот, утрчавши на прву стативу, после корнера Милорада Косића.

Поред одлучности, на воденицу му је ишла и статичност дефанзиваца гостију. Бојан Стојичић, најискуснији у редовима Новосађана, распалио је из слободњака, са 35 метара, а голман Драган Војводић је преусмерио лопту у корнер. Могао је Филип Новаковић, ударцем главом, из чисте позције, у 26. минуту, да крунише центаршут Јове Пуповца, али капитен гостију Милош Чавић је био на висини задатка.

Задовољни капиталом, Темеринци су мирно контролисали дешавања, при чему је огроман терет на средини изнео искусни Владимир Стричевић, а у одбрани капитен Немања Милосављевић. Гости су, у наставку, имали две шансе, док је Јово Пуповац у 77. минуту из слободног ударца, искоса са 25 метара, нишанио изнад пречке.

М. Менићанин

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, судија: Чобанов (Руменка), стрелац: Бобот у 11. минуту, жути картони: Пуповац, Војводић, Кнежевић (ТСК), Убовић, Иконић, Остојић, Ћулум (Славија).

ТСК: Војводић 7,5, Кнежевић 7, Бобот 8 (од 89. Грлица - ), Стричевић 8, Милосављевић 8, Солдат 7,5, Николић 7 (од 46. Варга 7), Косић 7,5 (од 46. Клаић 7), Радин 7 (од 64. Гргић - ), Пуповац 7,5, Новаковић 7,5.

СЛАВИЈА: Чавић 7, Иконић 6,5 (од 46. Петровић 6,5), Паунић 7, Галић 6,5 (од 67. Мудрић - ), Жакула 6,5, Стајић 7, Милановић 6 (од 46. Кувекаловић 6), Убовић 6,5, Стојичић 7, Бркљача 7 (од 60. Ћулум - ), Остојић 7.

Шајкаш – Ветерник 2:3 (0:2)

Дерби кола припао је момцима тренера Бобана Дашића. Ветерничани су на почетку утакмице изненадили екипу из Ковиља и у року од 6. минута дошли до два гола предности. Мрежу Срђана Попина начео је Миљан Срдановић, а потом је и Алекса Ушћумлић био неумољив.

Тренер домаћих Душан Шведић све карте бацио у напад, па се то домаћину исплатили, јер су најпре голом Живана Играчева смањили резултат, а затим је Рајко Вујиновић савладао Ивића. Када се чинило да ће домаћи успети да остану непоражени брзоноги Бојан Китић измакао је пажњи одбране, постигао је гол, што се на крају испоставило да је био вредан тројке.

М. По.

КОВИЉ: Игралиште на Ади, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Играчев у 60. Вујиновић у 76. за Шајкаш, а Срдановић у 4. А. Ушћумлић у 6. и Китић у 89. минуту за Ветерник. Жути картони: Милановић, Зечевић, Мајурић (Шајкаш), Малиновић, Томић (Ветерник). Црвени картон: Мајурић (Шајкаш).

ШАЈКАШ: Попин, Вујиновић (Малешевић), Зечевић, Алемпић (Рулић), Павков, Мајурић, Милановић, Марцикић (Граорац), Играчев (Тривуновић), Николаш, Панић.

ВЕТЕРНИК: Ивић, Огњановић, Швоња, Турало, А. Ушћумлић, Срдановић (Ђокић), Китић, Ђурић (Чичић), Гвозден (Николић), Вуковић, Малиновић (Томић).

Тител - Футог 0:5, Омладинац - Бачка (Ђ) 2:1, Татра - Петроварадин 0:4, Бачка (Б) - Фрушкогорски партизан 0:2, Хајдук - ЖСК 0:3, Јединство - Фрушкогорац 0:4, Сусек - Сириг 1:3, ТСК - Славија 1:0, Шајкаш - Ветерник 2:3.

1. Фрушкогорац 4      4      0      0      18:2  12

2. Ветерник       4      4      0      0      16:3  12

3. Сириг            4      4      0      0      12:1  12

4. Фр. партизан  4      4      0      0      10:3  12

5. ЖСК              4      2      2      0      6:2    8

6. Шајкаш         4      2      1      1      12:4  7

7. Бачка            4      2      1      1      10:4  7

8. ТСК               4      2      1      1      10:4  7