Новосадска лига: „Канаринци” кљуцнули бод

Била је то лепа и занимљива, до краја резултатски неизвесна али врло коректна фудбалска представа, коју није могло да поквари ни велико невреме.
Tatra Novi Sad/P. Palik

Татра - Нови Сад 1:1 (0:1)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 200, судија Гаћиновић (Нови Сад), стрелци Пекић у 75. за Татру,  а Свркота у 38. минуту за Нови Сад.

ТАТРА: Костуранов 6, Ђаковић 7, Пекић 7. Дражић 6, Петровић 7, Новаковић 6, Мартинко 7( Ожват 6), Гаџић 8, Клаић 6(Стојаковић 6),Томљановић 6, Јамбрих 7(Абеловски 6)

НОВИ САД: Багаш 7, Стакић 7, Крповић 6, Стојановић 6,  Мирић 7, Стирчевић 7, Свркота 7, Спиридоновић 6, Станчић 6(Косо 6), Бајић 7, Лимановић 6(Богданић 6)

Судија је утакмицу прекинуо и наставио након четврт часа иако је до краја дувао јак ветар.

Од почетка домаћи су силовито кренули и имали су две велике прилике, а у 27 минуту гости су имали и среће када је Ђаковић главом погодио пречку. У 38 минуту након корнера са десне стране Свркота је из гужве главом погодио сам леви угао и донео гостима предност. Након одмора домаћи су имали инцијативу, али су утек у 75 минутупостигли погодак. Гаџић је са своје половине дошао до саме гол линије, а потом упослио Пекића  који је  три метра погодио мрежу.

П. Палик

ЖСК - Фрушкогорски партизан 1:2 (0:0)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, гледалаца 100, судија: Кљајћ (Бачки Јарак), стрелци: Трнинић у 81. (из пенала) за ЖСК, а Миловановић у 54. Чергић у 75. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картон: Трнинић (ЖСК).

ЖСК: Гушић 6, Зељко 6 (Самац), Мајски 6, Танасић 6, Џамбас 6, Мрђен 6, Трнинић 6, Богданов 6, Клисара 6, Ђурђић 6 (Голић 6), Дамјановић 6.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Милованов 8, Крупљанин 7, Подрашчанин 7, Кантар 7, Клинцов 8, Бабић 7 (Перић), Рогулић 7 (Иличин), Зељковић 7, Миловановић 7, Чергић 7, Илић 7.

Ново разочарење приредили су фудбалери ЖСК-а својим малобројним симпатизерима. Иако су поред потпуне иницијативе и прилика гости који су углавном били оријентисани на одбрнау свог гола у другом делу из два ударца постигли су два гола. Остала је дилема да је водећи гол Буковчана, који је умногоме одредио исход ове утакмице био регуларан, а признат је на интервенцију помоћног судије Петра Калмара.

П. Бундало

Татра - Нови Сад 1:1, ЖСК - Фрушкогорски партизан 1:2, Бачка - Софекс 1:4, Пролетер - Петроварадин 2:4, Јединство (Г) - Ветерник 0:4, Омладинац - ТСК 2:1, Футог - Шајкаш 2:2, Јединство (Р) - Виноградар 2:0, Младост - Сириг 0:2.