Новосадска лига: Кисачани чувају предност

Победа домаћих је заслужена. Била је то игра мачке и миша. Домаћи су имали десет зрелих прилика од којих су четири и реализовали.
Guzva pred golom Futozana/P. Palik

Татра – Футог 4:0 (1:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 150, судија Накомчић (Руменка) , стрелци Вучић у 38. и  67.  Клаић у 48. и Милићевић у 58. минуту. Жути картони Бекер, Сирар (Футог)

ТАТРА: Костуранов 7, Срнка 8 (Ђуровка 7), Дражић 8, Берић 7, Самарџија 8, Новаковић 7, Клаић 8 (Пекић 7), Гаџић 8(Буђик 7), Милићевић 8, Вучић 8, Вуковић 7

ФУТОГ: Рибић 6, Ракочевић 6, Брмбота 6, Шарић 6, Кресоја 6 (Тополић 6), Милаковић 6, Косић 6, Стевановски 7, Бероња 6 б(Ардалић 6), Бекер 6, Сирар 6.

С друге стране гости нису имали ни једну праву прилику и победа домаћина ни у једном тренутку није била угрожена. Играло се обострано врло фер и коректно.

П. Палик

Фрушкогорски партизан – Јединство (Р) 1:2 (0:2)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 150, судија: Гаћиновић (Нови Сад). Стрелци: Чергић у 47. за Фрушкогорски партизан, Филиповић у 18. и 26. минуту за Јединство. Жути картони: Д. Девић (Фрушкогорски партизан), Бројчин, Латиновић, Пекез и Вучићевић (Јединство).

ФУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Миланов, Д. Девић, Макивић (Мисини), Клинцов, Бабић (Матић), В. Девић, Грубишић (Васиљев), Миловановић, Чергић, Кантар, Томљановић.

ЈЕДИНСТВО: Бројчин, Филиповић, Дангубић, Стефанвић, Латиновић, Владисављевић, Ђанковић, Кузмановић (Пекез), Новичевић, Зељковић (Вучићевић), Тривуновић (Станар).

Фудбалери Јединства однели су цео плен из Буковца и њиховој срећи није било краја. У већем делу првог полувремена гости су били бољи и дуго су играли пресинг, а оба гола постигли су из близине и то после прекида. Буковчани су у том делу деловали сасвим дезорганизовано и никад слабији. Међутим, у другом делу утакмице домаћи су се пренули и госте у потпуности надиграли, и већ на почетку другог дела погодио је Страхиња Чергић. Желели су црно – бели макар бод, али никако им за ногом није полазило да то и ураде. Испречио им се или голман Бројчин, или су били непрецизни. На крају остао им је жал за тим бодом, па чак и за целим пленом.

М. Павловић

Петроварадин - Сириг 2:2 (1:0)

ПЕТРОВАРАДИН:  Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Тепић (Шајкаш), стрелци: Вујановић у 37. (аутогол), Будечевић у 87. за Петроварадин, а Кузмановић у 63. и Вујановић у 74. минуту за Сириг. Жути картони: Кнежић, Иконић (Петроварадин), Кузмановић, Радић (Сириг). Црвени картон: Иконић (Петроварадин).

ПЕТРОВАРАДИН: Ранков, Кнежић, Лазаревић, Митровић (Гавришић), Будечевић, Момчилов, Торбица (Мудрић), Амиџић, Бандић (Стефановић), Кокановић, Иконић.

СИРИГ: Видовић, Рајачић (Радић), Брежњак, Грујичић, Грубовић, Васић, Козомора (Декић), Кузмановић, Убипарип, Вујановић, Стојановић (Папак).

У мечу пуног резултатскот преокрета и одличног суђења Стефана Тепића на крају реална подела бодова. Повела је екипа Петроварадина након неспретне интервенције Дејана Вујановића који је савладао Видовића. Преузели су Сирижани иницијативу, али су тек у наставку стигли до изједначења. Искупио се нападач Сирига Дејан Вујановић голом доневши предност гостима. Мада са играчем мање, јер је судија Тепић искључио Иконића, домаћи су три минута пре краја регуларног дела голом Будечевића успели да изједначе.

М. По.

ЖСК - Омладинац 4:0 (3:0)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, гледалаца око 100, судија: Кљајић (Бачки Јарак). Стрелци: Каурин у 10. Матић у 31. и 45. Клисара у 85. минуту. Жути картони: Марић и Бркић (ЖСК), а Савић и Пилиповић (Омладинац). Црвени картон: Бркић (ЖСК).

ЖСК: Калајџић 7, Кезија 8, Осатковски 8, Димић 7 (Бркић), Танасић 8, Марић 8, Дамјановић 7, Богданов 7, Матић 8 (Тошић 7), Клисара 7, Каурин 7 (Зељко).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић 7, Савић 6, Милошевић 6, Бајић 6, Томчић 6, Мирковић 6, Грубјешић 6 (Макарић), Пилиповић 6, Стојановић 6, Живковић 6, Радовић 6 (Батар 6).

Жабаљцима је требало само полувреме против гостију из Степановићева да стигну до убедљивог вођства које су само у наставку сусрета још увећали и стигли до заслужене и убедљивеп обеде. Божо Каурин донео је предност домаћину који је са два гола до полувремена увећао Дарко Матић најбољи појединац ове утакмице. Коначан резултат у наставку сусрета поставио је голом Огњен Клисара.

П. Бундало

Софекс - Младост 3:2 (3:1)

ФУТОГ: ФЦ Софекс, гледалаца 100, судија: Павичевић (Нови Сад), стрелци: Обрадовић у 12. и 43. (из пенала), Софранин у 27. за Софекс, а Вуковић у 21. и Драгојловић у 68. минуту за Младост. Жути картони: Софранин, Обрадовић, Мрђан, Ивковић, Китић (Софекс), Станишић, Каурин, Новаковић (Младост).

СОФЕКС: Глишић, Лазић, Попадић, Карановић, Шкрбић, Обрадовић, Ковачевић, Ивковић (Трифуновић), Мрђан, Софранин, Китић.

МЛАДОСТ: Иванишевић, Стојчић, Паулић, Драгојловић, Станишић (Јоксимовић), Жакула, Вучковић (Витановић), Новаковић, Каурин, Ђукић, Вуковић (Чековић).

Новом победом екипа из Футога наставила је трку за виши ранг. Већ у 12. минуту расположени Дејан Обрадовић довео је домаће у вођство. Нису се гости предавали, па је Бојан Вуковић успео да поравна резултат. Шест минута касније капитен Софекса Никола Софранин поново је донео предност, а два минута пре краја првог дела Обрадовић је са беле тачке повећао резултат.

Да меч буде неизвестан до самог краја потрудио се смањењем резултата Војислав Драгојловић, а пошто су мреже до краја мировале Софекс је укњижио нову победу.

М. По.

Ветерник - Виноградар 0:0

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 100, судија: Стојиљковић (Нови Сад). Жути картони: Адамек (Ветерник), Стојановић, Буквић (Виноградар).

ВЕТЕРНИК: Ћурувија, Вуковић, Малиновић (Ковачевић), Томић, Ђурица, Адамек (Тодоровић), Срдановић (Релић), Купрешки, Субашић, Ђурић, Настић.

ВИНОГРАДАР: Елез, Бенежан (Алимпијевић), Милинковић, Буквић, Спасић (Спремић), Благојевић, Арсенијевић, Ђерић, Топаловић, Стојановић, Н. Веселица (М. Веселица).

Успели су гости из Лединаца предвођени капитеном Владимиром Буквићем да остану непоражени и на конто ставе први бод. Нападали су Ветерничани јалово, а успут нису искористили неколико прилика да савладају фењераша.

М. По.

Бачка - Јединство (Г) 3:1 (3:1)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Димоски (Нови Сад), стрелци: Радин у 30. Д. Тривуновић у 42. и 43. за Бачку, а Бубњевић у 39. минуту за Јединство. Жути картони: Радин, Летић, Марковић, Пантић, Игњић (Бачка), Пајић, Малиновић, М. Тепић (Јединство). Црвени картон: Летић (Бачка).

БАЧКА: Игњић 7, Цвијић 8, Љ. Тивуновић 7 (Дангубић 7), Курушић 8, Павлов 8, Пантић 8, Летић 6, Марковић 8, Радин 8 (Рац), Д. Тривунвоић 9 (Ђаковић), Гелић 8.

ЈЕДИНСТВО: Васиљевић 6, Виторац 6, Трнинић 7 (Н. Тепић 7), Зорић 7, Ковачевић 6, Р. Тепић 7 (Жигић), Пињо 6, Малиновић 7, Пајић 7, Бубњевић 7, М. Тепић 6 (Ђорђевић 7).

Почео је домаћин бољажљиво, а онда је након пола часа игре на проигравање Гелића, Радин донео предност. Неколико минута касније прекид је био кобан за Ђурђевчане, јер је Бубњевић надвисио одбрану и главом изједначио резултат.

До краја полувремена два пута се у стрелце уписао најбољи актер Душан Тривуновић, оба пута асистирао му је неуморни Душан Гелић. У наставко су се домаћи испромашивали, а и гости су имали неколико прилика да ублаже пораз.

М. По.

Пролетер - Нови Сад 4:1 (3:1)

БАНОШТОР: Игралиште „Павлиш„, гледалаца 150, судија: Ж. Штрумпф (Нови Сад), стрелци: Џарић у 2. Лукаја у 6. М. Аџић у 29. Малешевић у 79. за Пролетер, а Сапунџић у 26. минуту за Нови Сад. Жути картони: Малешевић (Пролетер), Максимовић, Стојановић (Нови Сад).

ПРОЛЕТЕР: Сакан 8, Митровић 7, Човић 8, Јеремић 8, Н. Крстић 7, С. Крстић 7, Џарић 8 (Андрин 6), Малешевић 8, Гашпаревић 7 (Шијачки 6), Лукаја 8, М. Аџић 8 (Хаџић 6).

НОВИ САД: Багаш 6, Л. Стојановић 6, Лимановић 6 (Свркота 6), Бранковић 7, Мирић 7, Крповић 6, Калин 6, Спиридоновић 6 (Мирковић), Сапунџић 7, Н. Стојановић 6, Максимовић 6 (Грлица 6).

Брзо вођство Баноштораца као да је збунило Новосађане па су се голови у првом полувремену ређали као на траци све лепши за лепшим. Серију је отпочео Горан Џарић већ у 2. минуту, неколико минута касније у листу стрелаца се уписао и Раде Лукаја. Још једну грешку одбрану  канаринаца искористио је Милан Аџић.

И гости су имали своје шансе преко младога Владимира Сапунџића када је смањио резултат. У другом делу домаћин је  чувао  резултат. Тачку на на утакмицу ставио је Бранислав Малешевић.

Навијачи су своје љубимце испратили аплаузима.

Д. Обреновић, Б. Старчевић

ТСК – Шајкаш 4:1 (1:1)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 300, судија: Секулић (Футог), стрелци: Вишекруна у 36. и 90, Савић у 62. и Зечевић у 70. за ТСК,а Котуљач у 17. минуту за Шајкаш. Жути картони: Милосављевић (ТСК), Маљурић, Карас (Шајкаш).

ТСК: Војводић 7, Драгољевић 7 (Зечевић 8, Пантош - ), Јелић 7, Милосављевић 7, Варга 7, Томић 7, Станковић 8, Вишекруна 8, Савић 7, Пуповац 7, Зукић 7 (Броћета - ).

ШАЈКАШ: Попин 7, Граовац 6, Дакић 6, Гојков 6, Рулић 6, Карас 6, Котуљач 7, Маљурић 7, Радивојевић 6, Николаш 7, Панић 6 (Пећанац). После вођства гостију из Ковиља, домаћи су режирали преокрет и остали у трци за пласман у виши ранг. Одлично се у казненом простору снашао Мирослав Котуљач, надмудрио чувара и погодио мрежу. До одласка на одмор, Темеринци су успели да изједначе преко Драгана Вишекруне. Голгетерски низ, наставио је најбољи стрелац Здравко Савић, а добар утисак, оставио је искусни Ненад Зечевић. На терену је провео само пола сата, јер је осетио бол у нози, али је успео да постигне најлепши гол на утакмици и да асистенцијама покрене саиграче.

У последњим тренуцима, корнер је извео Никола Томић, док је Драган Вишекруна ударцем главом поставио коначан резултат.

М. Менићанин

Пролетер - Нови Сад 4:1, Бачка - Јединство (Г) 3:1, ЖСК - Омладинац 4:0, Татра - Футог 4:0, Фрушкогорски партизан - Јединство (Р) 1:2, Софекс - Младост 3:2, Петроварадин - Сириг 2:2, Ветерник - Виноградар 0:0, ТСК - Шајкаш 4:1.