НОВОСАДСКА ЛИГА: Кисачани држе корак

Татра - Динамо 1:0 (1:0)
с

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 150, судија: Костић (Тител), стрелац: Илић у 84. минуту (аутогол). Жути картони: Мијић, Ђаковић (Татра), Умићевић, Грујић (Динамо). Црвени картон: Грујић (Динамо).

ТАТРА: Попин, Тубић (Ђорђевић), Сиљановски (Радић), Живановић, Лаковић, Мијић, Кобиљски, Грубовић, Ђаковић, Врховац, Апић.

ДИНАМО: Мартиновић, Поткоњак, Умићевић, Суботин, Илић (Кузмановић), Михајловић, Митрић (Шегуљски), Сабо, Прерадовић (Панић), Мишкић (Грујић), Савић (Сладић).

Тешком муком фудбалери Татре успели су да савладају екипу Динама из Будисаве. Мучили су се домаћи фудбалери, покушавали да пробију бедем Динама, али нису успели. Међутим, ипак су постигли гол Јован Илић је у 34. минуту после гужве погодио своју мрежу. У наставку меча Будисавчани су могли и до ремија.

С. Р.

Шајкаш - Јединство 3:0 (1:0)

КОВИЉ: Игралиште у Ади, гледалаца око 100, судија: Јелена Васиљевић (Нови Сад), стрелци: Мајурић у 39. и 57. и Веселиновић у 67. минуту. Жути картони: Гавриловић, Зорић (Јединство).

ШАЈКАШ: Шовљански (Малетин), Гојков, Макивић (Станковић), Алемпић, Заов, Мајурић, Марцикић (Карас), Живанов, Веселиновић (Милановић), Николаш, Ковачевић (Малешевић).

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић, Виторац, Медић (Дукић), Зорић, Боројевић (М. Тепић), Вачански (Ђукић), Ковачевић, Мартиновић, Крстић, Бубњевић, Р. Тепић (Мијавец).

Мрежу голмана Гавриловића начео је Милан Мајурић, који је и у наставку био ефикасан. А када је Веселновић постигао погодак, било је јасно да ће бодови остати у Ковиљу.

Г. К.

Петроварадин - Фрушкогорац 2:1 (1:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 150, судија: Капљар (Нови Сад), стрелци: Коска у 2. и Павлов у 51. за Петроварадин, а Драгојевић у 45. минуту (из пенала) за Фрушкогорац. Жути картони: Ристивојевић, Момчилов, Шарац, Кокановић (Петроварадин), Драгојевић, Сапунyић, Кокановић (Фуршкогорац).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Будечевић, Ристивојевић, Алексић (Кокановић), Кнежић, Момчилов, Павлов, Стефановић (Тодоровић), Мудрић, Коска (Шимуља), Шарац.

ФРУШКОГОРАЦ: Медић, Бранковић (Пекановић), Петровић (Зечевић), Кукурузовић (Тузцаков), Драгојловић, Јовић, Бубњевић, Н. Сапунyић, Богданов, В. Сапунyић.

В. Р.

Југовић – Славија 0:1 (0:0)

КАЋ: Игралиште Југовића у Сигету, гледалаца: 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелац: Дражић у 71. минуту. Жути картони: Пилиповић и Терзић (Југовић), а Јашовић и Беговић (Славија). Црвени картон: Јањић (Славија).

ЈУГОВИЋ: Лалић, Срдић (Милетић), Вулетић, Пилиповић, Томић, Марковић (Касаповић), Бабић, Рис, Николић, Терић, Николић (Ђекић).

СЛАВИЈА: Чавић, Јашовић, Гајић, Јанић, Убовић, Жакула, Глишић, Ружић (Вучковић), Ферати (Иконић), Дражић, Беговић (Богданов).

Домаћи су кренули силовито, у петом минуту су могли до вођства, Терзић је замало савладао Чавића лоб ударцем.

У другом делу игре Салајчани су преузели иницијативу, у 55. минуту су Ферати и Дражић погађали оквир гола, али је мрежа остала нетакнута. Све дилеме је решио Дражић, који је после продора Вучковића по страни и центаршута, сјајним ударцем са 20 метара погодио рашље.

А. Михајловић

Борац – Футог 3:2 (1:2)

НОВИ САД: Игралиште Борца, гледалаца: 100, судија: Јуришић (Нови Сад). Стрелци: Марић у 37. Шепа у 51. и Перишић у 68.  за Борац, а Сакач у 25. и Чепић у 35. минуту за Футог. Жути картони: Берић, Бајић, Ђаковић, Марић и Драгомировић (Борац), а Стевановски, Сирар и Карановић (Футог). Црвени картон: Марић (Борац).

БОРАЦ: Пелегрин, Берић, Бајић (Коларов), Јашовић, Ђаковић (Драгомировић), Шепа, Перишић (Вулић), Марић, Милојевић, Ђорђиевски (Кажић), Папрић.

ФУТОГ: Марковић, Бероња, Сакач, Меселђија, Чепић, Стевановски, Сирар, Карановић, Тополић, Латиновић, Вуковић (Гери).

Гости су после пет минута игре преузели иницијативу, а у вођство су дошли у 25. минуту, када је Сакач снажним шутем успео да савлада Пелегрина. Само десет минута касније предност Футога је увећао Чепић.  Предност гостију је смањио Марић, који је искористио најстрожу казну.

У другом делу домаћи су кренули знатно боље, а успели су да поравнају резултат после само пет минута игре. Све дилеме решио је Перишић, који се у 66. минуту, најбоље снашао у гужви, и погодио мрежу.

Фрушкогорски партизан – Бачка (Ђ) 2:0 (1:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 100, судија: Пантић (Нови Сад). Стрелци: Малиновић у 45. и В. Девић у 60. минуту. Жути картони: Малиновић (Фр. Партизан), Игњић (Бачка).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Д. Девић, Несторовић, Клинцов, Малиновић (Сладојевић), В. Девић, Дулић, Чергић, Чавић, Кантар (Бјелић), Грубишић (Пролић).

БАЧКА: Радишић, Тривуновић, Ћирин, Игњић, Вујовић, Шаренац, Ж. Тривуновић, Станковић, Рогић, Дејановић, Д. Тривуновић.

Буковчани су се, најзад, осладили у дуелу с Ђурђевчанима. Дошли су гости да освоје макар бод, али нису успели у намери, мада су имали својих шанси. Буковчани су заиграли на све или ништа и то је уродило плодом. У последњем минуту првог дела мрежу је погодио Бојан Малинови, после лепе акције и изведеног аута. У другом полувремену играло се још преузимљивије и лепше. Борили су се Ђурђевчани као лавови, а онда их је пресекао други гол домаћих. Наиме, у 60. минуту, досуђен је слободан ударац на 25 метара од гола гостију. Лопту је наместио одлични Владимир Девић, снажно шутирао и лопта је одскочила од терена и нашла се у голу Радишића. Био је то и рајњи резултат меча. После тог гола било је још шанси, али је одбрана црно – белих добро функционисала и дванаести бод је убележен.

М. Павловић

ЖСК - Црвена звезда 2:1 (1:1)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 100, судија: Милутиновић (Нови Сад). Стрелци: Лазендић 20. Зељко 47. за ЖСК, а Ћелић 8. за Црвену Звезду. Жути картони: Димић (ЖСК), Мацакања, Косјер (Црвена звезда).

ЖСК: Калајџић 8, Зељко 8, Бороја 7, Кронић 7, Yамбас 8, Ушћумлић 8, Лазендић 7 (Мирић), Димић 7, Нинковић 7, Ђурђић 7, Попов 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Танкосић 7, М. Марковић 7, Д. Марковић 7, Бјелановић 7, Панков 7, Косјер 7, Николић 7 (Мудри), Ракић 7, Орешковић 7 (Срдановић), Ћелић 7 (Радовић), Мацакања 7 (Ћулум 7).

Новосађани су боље отворили сусрет и повели голом Бранислава Ћелића. Фудбалери ЖСК-а успели су убрзо да успоставе равнотежу поравнавши резултат, а стрелац је био Милан Лазендић.

Само што је почео други део игре, Никола Зељко испратио је до краја акцију својих саиграча и постигао гол којим је одлучен овај сусрет. Иако је прилика било на обе стране резултат се до краја није променио.

П. Бундало

Омладинац – ТСК 0:2 (0:0)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца: 100, судија: Чурчић (Тител), стрелци: Ђанковић у 83. и Маројевић у 89. минуту, жути картони: Зељковић, Жежељ, Мартиновић (Омладинац), Буквић (ТСК), црвени картони: Зељковић (Омладинац) у 60. и Буквић (ТСК) у 85. минуту.

ОМЛАДИНАЦ: Вулин 7, Мартиновић 6,5, Гавранчић 6,5, Пецељ 6,5 (од 57. Вујичић 6), Зељковић 6,5, Ђукановић 6 (од 78. Бјелобаба - ), Хернаус 7, Дубачкић 6 (од 78. Самарyић - ), Жежељ 7, Стојановић 6,5 (од 78. Макарић - ), Јокић 6 (од 46. Суботић 6).

ТСК: Војводић 7,5 (од 85. Ивановић - ), Пантош 7 (од 62. Томић - ), Стричевић 7,5, Шмит 7, Влаисављевић 8, Yигурски 6,5 (од 46. Пролић 7), Пашка 7, Маројевић 7,5, Буквић 7, Клаић 7 (од 72. Јушковић - ), Ђанковић 7,5. Домаћи фудбалери су пружили добар отпор гостима из Темерина, али су поклекли у финишу. Седам минута пре краја, Милан Ђанковић је одлично извео слободњак са 25 метара, скинувши паучину из угла. Седми гол у досадашњем делу првенства, постигао је Стефан Маројевић, рутински је ставио тачку, после изврсне асистенције Владимира Стричевића.

М. Мен.

Фрушкогорски партизан - Бачка 2:0, Борац - Футог 3:2, Шајкаш - Јединство 3:0, Петроварадин - Фрушкогорац 2:1, Татра - Динамо 1:0, Омладинац - ТСК 0:2, Југовић - Славија 0:1, ЖСК - Црвена звезда 2:1.

 1. Шајкаш        9      7      2      0                29:3       23

 2. Татра   9      7      2      0                        21:4               23

 3. Славија       9      7      0      2                21:6       21

 4. ТСК     9      5      2      2                        17:14      17

 5. Фрушкогорац       9      5      1      3      20:11       16

 6. Бачка  9      5      0      4                        20:14       15

 7. Динамо        9      5      0      4                 8:16      15

 8. Југовић        9      4      2      3               12:9         14