НОВОСАДСКА ЛИГА Комшијски дерби Ветерничанима

Изненадила је млада екипа Ветерника комшије из Футога који се боре за највиши пласман  - Ветерник – Софекс  5:1 (2:0).
mladost-proleter

Тренер Перишић добро је изанализирао противника  и нападачком игром  успео да збуни противника који сем постигнутог почасног гола није имао свој дан. Већ у 5 минуту Субашића је у казненом простору оборио голман Глишић, а исти играч је био сигуран егзекутор најстроже казне. Добили су водећим голом домаћи крила и до полувремена мудром игром голом Адамека повећали предност.

И у наставку иста слика натерену уз два искључења, Китића због ударања противничког играча , а Гвоздена због друге јавне опомене.До краја меча за убедљиву победу  и велико изненађење потрудили су се Малиновић и Настић уз почасни гол Ивковића.

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 100. Судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци: Субашић у 5. (из пенала) и 55. Адамек у 41. Малиновић у 52. и Настић у 75. за Ветерник, а Ивковић у 71 за Софекс. Жути картони: Гвозден (Ветерник), Глишић (Софекс),  Црвени картони: Гвозден у 60. (Ветерник), Китић у 48. (Софекс).

ВЕТЕРНИК: Гигоријевић 7, Јовановић 7, Гашић 8, Ковачевић 7 (Марковић 7), Субашић 8, Тодоровић 8, Ђурица 7, Адамек 7, Салиху 7(Настић 7), Гвозден 7, Малиновић 7 (Рељић 7).

СОФЕКС: Глишић 6, Шкрбић 6, Попадић 7, Косић 6, Карановић 6, Обрадовић - (Црепуља 6), Лазић 7, Китић 6, Ивковић 7, Софранин 6, Мрђан 6.

М. По.

ТСКФрушкогорски партизан 3:1 (2:0)

Темеринци су искористили кикс Софекса и победом у двобоју са гостима из Буковца, преузели другу позицију. Домаћи су благовремено откључали браву ривала, брзо постигли два гола и олакшали себи посао око освајања планираних бодова. Било је то лепо фудбалско поподне у Темерину, јер су актери, у мечу коректних тонова, задовољили критеријуме гледалаца. Чета тренера Тибора Ковача, голове је постигла из школски израђених акција. Зоран Зукић, био је централна фигура, побринуо се да црвено-бели направе добру увертиру за предстојећи дерби са лидером Татром, док је Здравко Савић оправдао епитет најбољег стрелца.

Борбени гости су, упркос поразу, оставили солидан утисак. Преко Марка Миловановића, успели су да смање резултат на 2:1, али су домаћи експресно реаговали и ударили печат на тријумф.

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 200, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Савић у 10, Зукић у 32. и 60. за ТСК, Миловановић у 58. минуту за Фрушкогорски партизан, жути картони: Бабић, Клинцов (Фрушкогорски партизан).

ТСК: Војводић 7, Пантош 7, Јелић 7, Маричић – (Броћета 7), Милосављевић 7, Станковић 7, Зечевић 7 (Самарџић - , Стојановић - ), Вишекруна 7, Савић 7, Пуповац 7, Зукић 8.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Миланов 6, Девић 6, Макивић 6, Клинцов 6, Кантар 6, Бабић 6, Васиљев 6, Миловановић 7, Илић 6 (Мисини - ), Томљановић 7, Чергић 7.

М. Менићанин

Младост - Пролетер 2:1 (1:0)

Борбени гости из Баноштора пружили су снажан отпор десеткованој Младости. Да је Лукаја у 14. и 42. минуту био присебнији, а капитен домаћих Иванишевић на чудан начин одбранио његове ударце ко зна шта би било.

Домаћи су повели у 28. минуту из слободног ударца. Драгољевић је са око 25 метара погодио леви доњи угао. У 55. минуту узвратио је Човић са истог места из слободног ударца сместио је лопту под пречку. У 69. минуту Каурин се снашао између Крстића и Сакана и гурнуо је лопту у мрежу. У неколико наврата одбрамбени играчи гостију са линије гола спашавали су сигурне поготке.

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Марковић (Ветерник), стрелци: Драгољевић у 28. и Каурин у 69. за Младост, Човић у 55. минуту за Пролетер. Жути картони: Крстић, Сурдучки (Пролетер).

МЛАДОСТ: Иванишевић 8, Паунић 7, Лазовић 8, Жакула 7, Драгљевић 8, Папић 7 (Ђукић 7), Новаковић 7 (Витановић 7), Новаковић 7, Каурин 7, Јанић 7, Вуковић 7.

ПРОЛЕТЕР: Сакан 8, Човић 8, Јеремић 7, Мрвичин 7, Н. Крстић 7, Шијачки 6 (Чатић 7), Митровић 7, С. Крстић 7, Хаџић 7 (Сурдучки 7), Лукаја 7.

Д. Иванић

ШајкашТатра 0:0

У утакмици веома важној за оба ривала, домаћину за опстанак а госту за виши ранг у фер и коректној игри и одлином суђењу приказан је допадљив фудбал па су недостајали само голови.

Што се мреже нису затресле заслуге припадају чврстим одбранама  на крају за реалну поделу плена.

КОВИЉ: Игралиште у Ади, гледалаца 100. Судија. Кљајић (Бачки Јарак). Жути картони: Николаш, Карас, Рулић (Шајкаш), Берић (Татра).

ШАЈКАШ: Попин, Гојков, Заов, Пантелић, Рулић, Карас, Котуљач, Дакић (Шегуљски), Павков,(Шведић), Николаш, Панић (Граорац).

ТАТРА: Костуранов, Срнка(Стојаковић), Дражић, Берић, Самарџија, Новаковић, Вучић, Гаџић, Миличевић, Ћирић, Кљајић.

С. Р.

ФутогОмладинац 3:6 (1:3)

Ухватила је екипа из Степановићева Футожане на „дремању“ на почетку меча и са два гола у првих петнаестак минута дошла до предности. Ни гол Сирара није допринео да домаћи схвате озбиљност ситуације па је најбољи актер Јован Радовић до полувремена повећао предност.

Радовић је био нерешива енигма и у наставку и други пут се уписао у стрелце. Паметном игром моци тренера Живковића су када је било потребно постизали голове не дозволивши домаћину да угрози победу, већ само да стигну до што часнијег пораза уз стрелце Чепића и Барачанина

ФУТОГ: ФЦ „Петар Николић“, гледалаца 100. Судија: Димовски (Нови Сад). Стрелци: Сирар у 18, Чепић у 55 и Барачанин у 90. за Футог, а Живојнов у 15, Грубљешић у 16, Радовић у 33, 47, и 92. и Пецељ у 65. минуту за Омладинац. Жути картони: Барачанин, Сирар, Стевановсдки, Чепић (Футог), Грубљешић, Пецељ (Омладинац).

М. По.

Нови Сад Петроварадин 2:0 (1:0)

Ушли су ривали у меч отвореног гарда уз теренску иницијативу домаћина која је за непуних пола сата донела промену резултата. Центаршут са десне стране испратио је Немања Свркота и ударцем главом погодио мрежу.

Нису се гости предавали имали су и они неколико прилика које је успешно осујетила одбрана „жутих” на челу са голманом Јовановићем.

У наставку је након дуплог паса са расположеним Калином најбољи актер Драго Максимовић изашао сам испред Ранкова и прецизним ударцем потврдио заслужену победу.

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 100. Судија : Павићевић (Нови Сад). Стрелци: Свркота у 27. и Максимовић у 53. минуту.  Жути картони : Мирић, Свркота (Нови Сад), Шарац (Петроварадин).

НОВИ САД: Јовановић 8, Стакић 7 (Ћирић -), Крповић 7, Свркота 8, Мирић 7, Бајић 7, Калин 8 (Грлица -), Спиридоновић 7, Стојановић 7, Стричевић 7 (Станчић 7), Максимовић 8.

ПЕТРОВАРАДИН: Ранков 7, Кнежић 7, Торбица 6, Митровић 6 (Тодоровић 6), Алић 6, Момчилов 7, Иконић 7, Амиљић 6, Стефановић 6 (Шарац 7), Кокановић 7, Гавришић 6 (Бандић 6).

М. По.

Јединство (Р)  Јединство (Г)  10:0 (5:0)

Екипа из Руменке до врха је напунила мрежу  имењака из Госпођинаца који су од 23 минута играли са играчем мање јер је Жигић због гурања судије морао на хлађење.

Утркивали су се момци тренера Вулетића који ће постићи лепши гол па је на крају најлепши био најбољег актера Давида Стаменковића који је скинуо паучину из левог рогља мада су уз раме били и волеј Филиповића и мајсторија Бакића.

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 100. Судија:Тепић (Шајкаш).Стрелци: Пињо у 2. (аутогол), Ђанковић у 5, Стаменковић у 40, 70. 75. и 90. Новићевић у 43. и 81. Филиповић у 45. и Бакић у 58. минуту. Жути картони: Тепић, Ковачевић, Гаџић (Јединство,Г). Црвени картон : Жигић (Јјединство, Г)

ЈЕДИНСТВО (Р): Бичкеи -, Дангубић 8 (Пекез 7), Станар 8, Стевановић 8, Филиповић 8 (Бакић 8), Видосављевић 8 (Клисарић 7), Ђанковић 8, Вучићевић 8, Новићевић 8, Зељковић 8, Стаменковић 9.

ЈЕДИНСТВО (Г): Васиљевић 6, Трнинић 6, Зорић 5 (Крмпот 6), Гаџић 6, Ковачевић 6, Максић 6, Пињо 6, Жигић 5, Малиновић 6, Пајић 6, Тепић 6 (Илеш 6).

М. По.

ВиноградарЖСК  0:13 (0:4)

Екипа из Жабља дошла је у Лединцима до најубедљивије победе овога пролећа. Домаћини су играли слабо, ни једном нису опасније припретили голману гостију.

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 50. Судија: Стоиљковић (Нови Сад). Стрелци : Клисара у 5, Богданов у 10. 50. и 65.  Тошић у 20. 47. и 60. Зељко у 31.  Ћирин у 70.  Бркић у 72.  Каурин у 74. и 82. и Џамбас у 78. минуту.

ВИНОГРАДАР: Војнов, Арсенијевић, Спремић, Буквић, Топаловић, Благојевић, Ожват, Елез, Стојановић, Алимпијевић, Бугарски.

ЖСК: Гушић (Лукић), Кезија, Ћирин, Дамјановић (Џамбас), Танасић, Осадковски, Тошић, Зељко, Богданов, Клисара( Бркић), Каурин.

М. По.

Нови Сад  - Петроварадин 2:0, Ветерник - Софекс 5:1, ТСК - Фрушкогорски партизан 3:1, Шајкаш - Татра 0:0, Виноградар - ЖСК 0:13, ОФК Сириг - Бачка 1:2, Младост - Пролетер 2:1, Јединство (Р) - Јединство (Г) 10:0, ОФК Футог - Омладинац 3:6.