Новосадска лига: Ковиљчани преузели врх

Шајкаш - Славија 2:0 (1:0)
kovilj

КОВИЉ: Игралиште у Ади, гледалаца: 100, судија: Спасојевић (Нови Сад). Стрелци: Веселиновић у 1. и Карас у 90. минуту. Жути картони: Заов, Веселиновић и Шовљански (Шајкаш), Вучковић и Стајић (Славија)

ШАЈКАШ: Шовљански, Ђаковић, Гојков, Алемпић, Заов, Маљурић (Живанов), Марцикић (Станковић), Котуљач (Милановић), Веселиновић, Николаш, Павков (Карас).

СЛАВИЈА: Чавић, Јашовић (Глишић), Гајић, Јанић, Стајић, Убовић, Дражић, Беговић, Ферати (Стојичић), Вучковић (Богданов), Радованоић.

Домаћин је кренуо офанзивно и у првом минуту је после додавања Котуљача, Веселиновић довео своју екипу у вођство. Утакмица је била неизвесна до самог краја, са пуно картона на обе стране.

У 52. минуту, Стојичић је добри шутем са 20 метара замало погодио мрежу. Фудбалери са Салајке су покушавали да дођу до изједначења, али нису успели.

Тачку на ову утакмицу је ставио Карас. После лепог продора изашао је сам испрд голмана Чавића и постигао погодак.

А. М.

Омладинац - Југовић 1:2 (0:2)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца: 150, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Жежељ у 62. за Омладинац, а Вукелић у 5. и Марковић у 37. минуту за Југовић.

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Мартиновић, Гавранчић (Радосављевић), Пецељ, Вујичић, Хернаус, Суботић, Дубачкић, Жежељ, Јокић (Марковић), Стаменковић (Савић).

ЈУГОВИЋ: Лолић, Срдић, Н. Николић (Симикић), Вулетић, Пилиповић (Бабић), Томић, Марковић (М. Николић), Рис, Вукелић, Миланић, Шкрбић.

Степановчани су наставили са раподелом бодова и Југовић је успео да победи екипу Омладинца. Све је решено већ у првом полувремену када је прво Вукелић а потом и Марковић савладали солидног голмана Зељковића. У наставку фудбалери Омладинца покушавали су да смање резултат, али нису успели да погоде мрежу искусног Лолића.

С. Р.

Футог - Фрушкогорац 1:1 (0:1)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Бероња у 76. (из пенала) за Футог, а Јевтић у 11. минуту (из пенала) за Фрушкогорац.

ФУТОГ: Марковић, Самарџија, Ардалић, Сакач, Меселџија, Чепић, Сирар, Милаковић (Мих. Бероња), Мир. Бероња (Гери), Милован Латиновић (Шобот) Микан Латиновић.

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић, Бранковић, Петровић, Перовић Кукурузовић (Ушћумлић), Пекановић, Јевтић, Бубњевић, Милојевић (Зечевић), Богданов, Сапунџић (Бакош).

Нерешен резултат је можда и најповољнији. Екипа Фрушкогорца је повела у првом делу сусрета после пенала, а такође са беле тачке изједначили су и домаћи фудбалери. Покушао је један и други тренер да у игру убаце искусне играче и да они донесу превагу на терену, али утакмица се завршила без победника.

Л. С.

Татра - ЖСК 5:0 (2:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 250, судија: Пантић (Нови Сад), стрелци: Мијић у 15. Кобиљски у 29. Сијановски у 65. и 88. и Секулић у 62. минуту.

ТАТРА: Муњаш, Тубић, Сијановски, Живановић, Лаковић, Мијић (С. Секулић), Кобиљски (Радин), Грбовић (Ђоковић), Ђаковић, Врховац, Апић.

ЖСК: Нинковић, Зељко, Крунић, Ђурђић, Мирић, Калајџић, Видовић, Попов, Лазендић, Клисара, Бороја.

Кисачани су нанизали још једну победу. Одлично су играли и тако тренер Ћулум може бити заодовољан. Већ у првом полувремену Татра је стекла предност од два гола, а у наставку домаћи су постигли још три гола и на крају славили убедљиву победу.

Ф. З.

Петроварадин - Црвена звезда 1:1 (1:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 150, судија: Станић (Будисава), стрелци: Павлов у 12. за Петроварадин, Ћелић у 85. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Стевановић, Лукаја (Петроварадин), Марковић (Црвена звезда). Црвени картон: Панков (Црвена звезда).

ПЕТРОВАРАДИН: Тарабић, Кнежевић (Тодоровски), Радивојевић (Вуковић), Ристивојевић, Стефановић, Будечевић, Момчилов, Павлов, Муратовић (Кнежић), Мудрић, Коска, Лукаја.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Танкосић, М. Марковић, Д. Марковић, Панков, Бјелановић, Косијер (Ћулум), Николић, Лепојевић (Р. Ракић), Мацакања (М. Ракић, Орешковић, Челић.

Одиграли су Петроварадинци и фудбалери са Најлона добру уткамицу. Напади суи се смењивали али и једни и други су само једном погодили мрежу голмана. Повели су већ на почетку меча Петроварадинци, а што је интересантно Црвена звезда је изједначила преко Челића када су били бројчано слабији.

В. С.

Борац - ТСК 4:5 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија: Николаш (Нови Сад), стрелци: Ђаковић у 49. Марић у 55. (из пенала) и 62. и Перишић у 90. (из пенала) за Борац, а Буквић у 10. 62. и 63. Маројевић у 34. и Ђанковић у 64. минуту (из пенала) за ТСК. Жути картони: Савановић, Јовановић (Борац), Стричевић (ТСК).

БОРАЦ: Савановић, Ђорђијевски (Тодоровић), Берић, Кнежевић, Бајић (Марић), Милановић, Ђаковић (Вулић), Шепа, Милојевић (Кажић), Шалић (Перишић), Папрић.

ТСК: Војводић, Пантош, Тришић, Стричевић, Шмит, Томић, Клајић, Пашка, Ђанковић, Маројевић, Буквић.

Одиграли су сјајну утакмице фудбалери Борца и ТСК-а. У већем делу сусрета Темеринци су били бољи и у једном тренутку водили су и са три гола разлике, али су у финишу сусрета Клисани успели да смање предност гостију и да запрете, међутим за потпуни преокрет није било времена.

М. М.

Јединство - Бачка 1:2, Футог - Фрушкогорац 1:1, Фрушкогорски партизан - Динамо (сутра), Борац - ТСК 4:5, Шајкаш - Славија 2:0, Петроварадин - Црвена звезда 1:1, Татра - ЖСК 5:0, Омладинац - Југовић 1:2.

1. Шајкаш 5      4      1      0      15:0  13

2. Татра    5      4      1      0      17:4  13

3. Славија 5      4      0      1      13:5  12

4. Фрушкогорац 5      3      1      1      12:4  10

5. Бачка    5      3      0      2      10:9  9

6. Динамо  4      3      0      1      5:4    9

7. ТСК       5      3      0      2      10:11        9

8. Југовић  5      2      1      2      7:6    7