НОВОСАДСКА ЛИГА Татра славила у Каћу

Југовић - Татра 1:2 (1:0)
lopta

КАЋ: Игралиште Југовића, гледалаца: 100, судија: Радиновић (Беочин). Стрелци: Рис 29. за Југовић, а Грубовић у 57. и Ђаковић у 85.  за Татру. Жути картони: Николић, Пилиповић и Вулетић (Југовић), Ђаковић и Попин (Татра)

ЈУГОВИЋ: Лалић, Срдић, Вукелић (Черњак), Вулетић, Пилиповић (М. Николић), Томић, Марковић (Терзић), Бабић, Рис, Николић, Шкрбић.

ТАТРА: Попин, Тубић (Секулић), Ђорђевић, Живановић, Лаковић, Мијић, Кобиљски, Грубовић, Ђаковић, Пожарев (Радин), Врховац.

Фудбалери Југовића кренули су одлучно у утакмицу, али нису успели да створе прилику све до до 29. минута, када је, после сјајног паса Николића, Рис изашао испред Попина и постигао погодак.

Фудбалери Татре су преузели иницијативу у другом полувремену, а Грубовић је у 57. минуту изједначио резултат сјајним шутем искоса. Три минута касније, домаћин је могао опет до прености, када је Терзић имао прилику, успео је да превари голмана,  али му је лопта на крају побегла.

Тачку на ову утакмицу је ставио Ђаковић, који је у 85. минуту одлично шутирао са 20 метара и погодио мрежу.

А. Михајловић

Црвена звезда - Шајкаш 0:3 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца око 150, судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци: Веселиновић у 14. и 83. и Станковић у 71. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Танкосић, М. Марковић, Д. Марковић, Бјелановић, Панков, Николић, Ћулум (Пешевић), Мацакања (М. Ракић), Р. Ракић (Лепојевић), Ћелић, Косијер (Мудри).

ШАЈКАШ: Шовљански, Ђаковић, Гојков, Алемпић, Заов, Ковачевић (Малешевић), Марцикић, Котуљач (Карас), Веселиновић (Љубојевић), Николаш, Милановић (Станковић).

Ковљчани су одиграли још једну одличну утакмицу предвођени искусним Стеваном Веселиновићем славили су победу на игралишту поред Најлон пијаце. Све време сусрета Шајкаш је био бољи тим, стварао прилике и постигао три гола. Домаћи су играли доста слабо, имали су само две шансе за погодак.

Г. К.

Славија - Борац (НС) 2:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца: 100, судија: Кресић (Тител). Стрелци: Ружић у 85 и Стојичић у 90. минуту. Жути картони: Вучковић, Дражић, Јашовић и Стојичић (Славија), Милановић, Салић, Папрић, Милојевић и Поповић (Борац).

СЛАВИЈА: Чавић, Жакула, Гајић, Глишић (Стојичић), Јашовић, Јанић, Дражић, Беговић (Богданов), Ферати (Иконић), Ружић, Вучковић (Остојић).

БОРАЦ: Пелегин, Ђорђевски, Кнежевић, Бајић, Милановић, Поповић, Ђаковић (Перишић), Шепа, Милојевић, Салић (Кажић), Папрић.

Утакмица је почела веома мирно све до 26. минута, када је Вучковић после продора и шутирао снажно. Само минут касније Глишић је такође могао да постигне гол за домаћина када је са 20 метара погодио стативу.

Утакмица је била неизвесна до самог краја, са пуно картона на обе стране. Фудбалери са Салајке су преузели иницијативу у последњих 20 минута и то су крунисали поготком Ружића, који је прецизно шутирао са 18 метара. У поседњем минуту Стојичић је решио  све дилеме.

А. М.

ТСК – Фрушкогорски партизан 3:2 (2:2)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 200, судија: Кукуда (Петроварадин), стрелци: Маројевић у 22. и 27. и Пашка у 54. за ТСК, Чергић у 6. и 10. минуту за Фрушкогорски партизан, жути картони: Бобот, Стричевић, Пашка, Томић (ТСК), В. Девић (Фрушкогорски партизан).

ТСК: Ивановић 6,5, Бобот 7, Стричевић 7,5, Шмит 8, Јушковић 6,5 (Николић - ), Пашка 7,5, Томић 7,5, Маројевић 8,5, В. Михајловић 6 (М. Михајловић 7), Клаић 6,5 (Џигурски - ), Ђанковић 7,5 (Лахош - ).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Георгијевић 6, Д. Девић 7, Николић 6 (Миловановић - ), Антонић 6 (Тешановић 6,5), Клинцов 7, Бабић 7, Д. Девић 7, Дулић 6,5, Чергић 8, Кантар 7, Грубишић 6,5 (Чавић - ). Занимљив меч, гледаоци су уживали у ревији голова, а чак четири су видели током првог полувремена.Темеринци су дошли до кисеоника после рокаде тренера и повратка Јована Самарџића, уместо Лазара Дабижљевића.  Иако су гости из Буковца, головима Страхиње Чергића, већ у 10. минуту имали вођство – 0:2. Најбољи стрелац домаћина Стефан Маројевић искористио је простор остављен од дефанзиваца ривала, уз асистенције Милана Ђанковића, чиме је резултат изједначен, док је почетком другог дела Балаж Пашка режирао преокрет.

М. Мен.

ЖСК - Петроварадин 0:0

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 100. Судија: Спасојевић (Нови Сад). Жути картони: Марков (ЖСК), Дервиши (Петроварадин).

ЖСК: Доведан 8, Малић 7, Кронић 7, Марков 7 (Лазендић), Џамбас 8, Ушћумлић 7, Нинковић 7, Димић 7, Ђурђић 7, Клисара 7, Пињо 7.

ПЕТРОВАРАДИН: Тарабић 8, Кнежић 7, Ристивојевић 7, Тодоровић 7 (Стефановић 7), Радојковић 7, Будечевић 7, Павлов 7, Муратовић 7 (Шурдучки), Мудрић 8, Дервиши 7, Лукаја 7 (Шимулија).

Само су голови недостајали у Жабљу па да сусрет против Петроварадинаца добије највишу могућу оцену. Права узбуђења изузетно интересантне и неизвесне утакмице догодила су се у другом делу овог сусрета. Голман гостију Лука Тарабић је најзаслужнији за освојен бод јер је у два наврата, успео да заустави шутеве Милоша Пиња.

Гости су најближе били голу у 70. минуту после велике гужве у казненом простору домаћина када је лопта, уместо мреже погодила стативу, врло доброг голмана домаћих ветерана Давора Доведана.

П. Бундало

Бачка (Ђ) - Омладинац 3:2 (2:1)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Станић (Будисава), стрелци: Игњић у 7. и 42. Максимовић у 85. за Бачку, а Жежељ у 34. и Суботић у 48. минуту за Омладинац. Жути картон: Дејановић (Бачка).

БАЧКА: Нем. Игњић, Петровић, Ћирин, Нен. Игњић, Калајџић (Чегер), Д. Тривуновић, Ж. Тривуновић, Балог (Максимовић), Рогић, Дејановић (Вујовић), Д. Тривуновић.

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Суботић, Гавранчић, Андреј Хернаус, Вујичић, Зељковић, Ален Хернаус, Марковић (Стаменковић), Жежељ, Стојановић, Дубачић (Париповић).

Ђурђевчани су тешко дошли до победе против солидне екипе из Степановичева.

Динамо - Футог 1:0 (0:0)

БУДИСАВА: Игралиште Мала грбавица, гледалаца 100, судија: Ћурчић (Тител), стрелац: Мишкић у 85. минуту. Жути картон: Мартиновић (Динамо), Марковић, Сирар, Авдалић (Футог).

ДИНАМО: Мартиновић, Поткоњак, Пешић (Прерадовић), Дист, Панић, Шегуљски (Игњатовић), Ристић, Митрић (Мишкић), Михајловић (Илић), Сабо, Сладић (Умичевић).

ФУТОГ: Марковић, Вулић, Самарџија, Бероња, Меселџија, Гери, Чепић, Вуковић, Сират, Латиновић, Авдалић.

Једини гол је постигао резервиста Мишкић у финишу утакмице, када је лепим ударцем успео да савлада голмана гостију Марковића.

Фрушкогорац - Јединство 6:0 (3:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 150, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Бакош у 21. Богданов у 35. 65. и 69. Јевтић у 39. и Сапунџић у 72. минуту. Жути картон: Медић (Јединство).

ФРУШКОГОРАЦ: Бојовић, В. Сапунџић (Н. Сапунџић), Бранковић, Перовић (Петровић), Кукурузовић, Пекановић (Крстић), Јевтић, Бубњевић, Милојевић (Ушћумлић), Богданов, Бакош (Рондовић).

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић, Медић, Ђорић, Туцаков (Влаовић), Већински (Полић), Ковачевић, Р. Тепић, Стојисављевић, Михајловић, Бубњевић, М. Тепић.

Екипа Фрушкогорца наставила је добре партије и стигла до нове победе.