Новосадска лига: Лидер тешком муком до победе

Тешком муком лидер је стигао до вредних бодова у борби за виши ранг.
П. Палик/ Судија због веома расквашеног терена неколико пута прекидао меч у Руменки

Јединство - Татра 1:0 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелац: Скоко у 89. минуту (из пенала). Жути картони: Ђекић, Веселиновић, Скоко (Јединство), Зорић, Марчетић, Батинић, Кеџа (Татра). Црвени картони: Штефек (Јединство), Тришић (Татра).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Штефек, Стојановић (Вучићевић, Синаљовски), Џанковић, Гаџић, Веселиновић, Ђекић, Скоко, Китирић (Ћетковић), Девић, Стевановић.

ТАТРА: Мусас, Батинић, Радић, Стричевић, Стаменковић (Медић), Зорић, Марчетић, Плавшић (Буђик), Кеџа, Родић, Тришић.

Стигао је након оправдано досуђеног једанаестерца у последњем минуту регуларног дела. Тежак терен, права каљуга била је највећи противник за обе екипе. Пуно су се мучили момци тренера Шпоње којима као и гостима терен уопште није одговарао, па и није било неких изгледних прилика.

Победник је решен у 89. минуту када је Кеџа закачио нападача Руменчана, а сигуран са беле тачке био је Владимир Скоко. Судија Зоран Драгољевић показао је доста жутих картона који су узроковали тешким тереном, а и неспортским понашањем које се завршило међусобним кошкањем и искључењем Огњена Шефека и Милоша Тришића.

М. По.

Ветерник - ТСК 2:1 (1:1)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 100, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Ђокић у 15. (из пенала), А. Ушћумлић у 77. за Ветерник, а Граховац у 27. минуту за ТСК. Жути картони: Турало, Ђокић, Малиновић (Ветенрик), Марић (ТСК).

ВЕТЕРНИК: Ивић, Пекез, Турало, А. Ушћумлић, Ђокић (Срдановић), Гвозден, Вуковић, СУбашић (Ђурић), Малиновић, Јовановић (Купрешки), Николић.

ТСК: Лугоња, Вејин, Косић, Танасић, Милосављевић, Граховац (Марић), Клисара, Пуповац, Максимовић (Мијавец), Клајић (Николић), Дринић.

Меч иако је одигран по веома тешким условима за игру оправдао је очекивања. Повели су домаћи у 15. минуту након  казненог ударца. Нису се Темеринци предавали, па је након соло продора Јова Пуповца и центаршута Петар Граховац савладао Младена Ивића. У наставку су домаћи успели да искористе једну прилику. За вредну погеду потрудио се Алекса Ушћумлић.

М. По.

Шајкаш - Нови Сад 0:4 (0:1)

КОВИЉ: Игралиште Шајкаша, гледалаца 50, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелци: Симић у 37. и 70. Пекић у 73. и 85. минуту. Жути картони: Зечевић, Николаш, Играчев, Берић (Шајкаш), Апић, Кавчић, Игњић (Нови Сад).

ШАЈКАШ: Попин, Ђаковић, Зечевић (Тривуновић), Алемпић, Радивојевић, Мајурић, Милановић, Марцикић (Берић), Играчев (Станковић), Николаш, Панић.

НОВИ САД: Ромић, Илић, Кавчић, Сувајџић, Бајат, Апић, Адамек (Миловац), Симић (Тубић), Игњић, Пекић, Тривуновић (Стојак)

Домаћини су, поготово у првом полувремену пружили жесток отпор. До водећег гола „канаринаца” имали су две лепе прилике преко Играчева и  нису их искористили. Казна је стигла из класичног контранапада, најбољи актер меча Александар Симић савладао је  Срђана Попина.

Преузели су гости иницијативу, у наставку имали више од игре коју је другим голом крунисао Симић. До краја меча момци тренера Бабића стигли су до убедљиве победе. За то су се потрудили асистенцијама Марко Стојак, а головима Јован Пекић.

М. По.

Славија - Хајдук 3:0 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Тепић (Шајкаш), стрелци: Убовић у 9. Кувекаловић у 19. Вуковић у 70. минуту. Жути картони: Остојић, Жакула, Галић, Кувекаловић (Славија), Лукић, Топџић (Хајдук).

СЛАВИЈА: Чавић, Жакула, Паунић, Галић, Стајић, Убовић, Убипарип, Остојић (Ћулум), Вучковић (Мурсели), Лаковић, Кувекаловић (Ждеро).

ХАЈДУК: Лукић, Мајски, Срећков, Вучковић, Самоловац, Марков, Топџић, Икић (Станојевић), Дамјановић (Сладојевић), Стјепановић (Поповић), Самоловац.

Деби на клупи тренера Драгана Шипке био је успешан. Салајчани су против борбене екипе из Чуруга стигли до убедљиве победе. Већ у 9. минуту Милош Убовић био је неумољив, а 10. минута касније Стефан Кувекаловић савладао је Лукића. Тежак терен није дозволио неку лепршаву игру, мучили су се играчи обе екипе да је како-тако исконтролишу па је до краја меча  само Андреј Вуковић успео да нађе пут ка мрежи.

М. По.

ЖСКФутог 0:1 (0:0)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а гледалаца око 100. Судија: Кукуда (Петроварадин). Стрелац: Косић у 64. минуту. Жути картони: Савановић, Малић (ЖСК). Сакач (Футог).

ЖСК: Савановић 6, Малић 6, Јојкић 6 (Лукић 6), Марков 6, Џамбас 6, Марић 6, Топић 6, Ђурђић 6, Кронић 6, Богданов 6, Каурин 6.

ФУТОГ: Марковић 8, Мир. Бероња 7, Карановић 7, Сакач 7, Косић 7, Швоња 7, Чепић 7 (Тополић), Кресоја 7 (Бирачанин), Сирар 7 (Стевановски),  Мих. Бероња 7, Латиновић 7.

У Жабљу на старту другог дела првенства играло се у изузетно тешким условима, по клизавом терену. Прштало је на обе стране, али је све било у границама дозвољеног. Прилика је било на обе стране, али су до с гола стигли само гости, захваљујући спретном и упорном Александру Косићу и на крају освојили три злата вредна бода.

П. Бундало

Омладинац - Сириг 0:2 (0:1)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Јефтић (Будисава), стрелац: Мисини у 33. и 49. минуту. Жути картони: Пердух, Зељковић (Омладинац), Брежњак, Дражић,  Фетари (Сириг).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Савић, Штефек, Пердух, Вујичић, Мирковић (Макарић), Јанић, Стојановски (Зељковић), Милић (Комљенић), Анђелковић, Живојнов.

СИРИГ: Кизић, Вулић, Брежњак, Петровић, Наранчић, Дражић, Којовић (Васић), Павловић, Мисини (Миловановић), Ферати, Вучковић (Дошљен).

Готово из прве озбиљније прилике гости су голом Мисинија дошли до предности. Покушавали су домаћи да дођу до изједначења, али је одбрана на челу са голманом Кизићем лако отклањала опасност. Да бодови припадну екипи из Сирига потрудио се другим голом Силден Мисини.

М. По.

Бачка (Ђ) - Индекс 0:3 (0:1)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Вукеља у 18. Радовановић у 82. и Нађ у 89. минуту. Жути картони: Д. Тривуновић, Дејановић, Љ. Тривуновић, Проданов, Станковић (Бачка), Вучковић (Индекс). Црвени картон: Д. Тривуновић (Бачка).

БАЧКА: Смољан, Ћирин (Рогић), Љ. Тривуновић, Дејановић (Проданов), Вујовић, Дангубић, Станковић, Марковић, Д. Тривуновић, Солдат, Петровић (Ђурић).

ИНДЕКС: Субашић, Нађ, Бараћ, Целин (Ковачевић), Недић, Вукеља (Стојановић), Губеренић (Вукашиновић), Радовановић, Клајић, Кнежевић, Вучковић.

Претедент за највиши пласман успео је да однесе бодове из Ђурђева. Од првог минута домаћину су ставили до знања да их интересује само победа. Две стопостотне шансе имао је Филип Клајић. Све је брзоноги нападач надокнадио лепим продором и иделаним центаршутем кога је у заслужено вођство претворио искусни Љубиша Вукеља.

Покушавали су Ђурђевчани да дођу до изједначења, у последњим тренуцима првог полувремена имали су колосалну прилику, али је неко од нападача са само неколико метара промашио зицер.

И у наставку прва ситуација за промену резултата збила се пред голом „студената”, али је на несрећу по играче Бачке Солдатов ударац погодио стативу. Тек након другог жутог, односно црвеног картона капитена Душана Тривуновића гости су преузели иницијативу у 82. минуту успели су да голом Стефана Радовановића овере победу. Минут пре краја најбољи актер, талентовани Кристофер Нађ након соло продора прецизним ударцем савладао Смољана за убедљиву победу.

М. По.

Бачка (Б) - Петроварадин 0:1 (0:1)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Граховац (Нови Сад), стрелац: Павлов у 1. минуту. Жути картони: Радосављевић, Бекер (Бачка), Момчилов, Шавија, Сурдучки (Петроварадин).

БАЧКА: Јаношев, Радосављевић (Слепчев), Павлов (Брнбота), Милић, Танцик, Црепуља, Штрбац, Лињачки, Инђић, (Латиновић), Бекер, Трифуновић

ПЕТРОВАРАДИН: Бројчин, Шавија (Михајиловић), Лазаревић, Ђајић, (Коска), Момчилов, Торбица, Сурдучки, Павлов, Амиџи (Кокановић), Гардиновачки, Ристивојевић.

Екипа из Бегеча која се бори за опстанак претрпела је минимални пораз против Петроварадина. Нико није очекивао да ће гол Стефана Павлова у 38. секунди решити питање победника. Десило се да је то био тренутак одлуке иако су и једна и друга екипа имали неколико прилика за промену резултата, али су голман Немања Јаношев и искусни Душан Бројчин били на висини задатка.

М. По.

Комшијски дерби Буковчанима

Фрушкогорски партизан – Фрушкогорац 3:0 (0:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 150, судија: Ћулум (Шајкаш). Стрелци: Подрашчанин у 55. и 77, а Мирић у 87. минуту. Жути картони: Бабић, Кантар, Рогановић, Миловановић и Бочковић (Фрушкогорски партизан) Драгојевић и Перовић (Фрушкогорац). Црвени картон: Беговић (Фрушкогорац).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Д. Девиић, Симић, Клинцов, Бабић (Илић), Рогановић, Дулич, Мирић, Паповић (Миловановић), Кантар, Подрашчанин (Грубишић).

ФРУШКОГОРАЦ: Сл. Лалић, Сапунџић (Личина), Ср. Лалић, Перовић, Рис, Драгојловић, Јевтић, Глишић, Куртеш (Варничић), Беговић, Шкрбић.

Комшијски дерби између Буковчана и Каменичана сасвим заслужено припао је домаћим фудбалерима, а на клупи црно – белих дебитовао је искусни тренер Петар Бочковић.

Утакмица је била жустра и занимљива, али без већих инцидената. У првом полувремену напали су домаћи, међутим, узвратили су и гости, али оно је завршено без голова и у неколико наврата истакао се млади голман Стефан Шурлан.

Ни у другом делу гости нису попуштали и имали су неколико опасних напада. Међутим, Буковчани су играли много концентрисаније и то је дало плод у 55. минуту, после лепог центаршута, гол гостију погодио је Подрашчанин. После десетак минута Каменичани су остали без Беговића, али су водили игру. Није то вредело, пошто су потом Буковчани заиграли онако како се то од њих очекује и плод тога био је други гол Подрашчанина. До краја је остало још три минута и сјајно је погодио новајлија Мирић.

М. Павловић

Омладинац - Сириг 0:2, Бачка (Ђ) - Индекс 0:3, Бачка (Б) - Петроварадин 0:1, Јединство - Татра 1:0, Ветерник - ТСК 2:1, ЖСК - Футог 0:1, Фрушкогорски партизан - Фрушкогорац 3:0, Шајкаш - Нови Сад 0:4, Славија - Хајдук 3:0.