НОВОСАДСКА  ЛИГА Младост - Јединство 1:4 (0:3)

Јединство је прво полувреме одиграло феноменално, до десетак минута пре одмора  гости су постигли три гола и плус пропустили неколико прилика.
 Detalj sa utakmice Novosadske lige Mladost-Jedinstvo Foto:D. Ivanić

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 500, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Ренић у 65. за Младост, Стричевић у 22, Пекић у 33. и 90. и Шодић у 36. минуту за Јединство. Жути картони: Л. Слијепчевић, Живојнов (Младост), Стојановић, Гyић, Ђекић, Шодић, Вучићевић (Јединство).

МЛАДОСТ: А. Слијепчевић 6, Стајић 6 (Живојнов 6), Л. Слијепчевић 6, Бараћ 6, Гаћеша 6, Мијић 6 (Вучковић 6), Јанић 6, Ренић 7, Попин 6, Каурин 6, Вучић 6 (Витановић 6).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 8, Стојановић 8, Стаменковић 7, Гаyић 8, Пекић 8, Митровић 8 (Радин 7), Ђекић 7, Родић 7, Китић 7, Стричевић 7 (Вучићевић 7), Шодић 8. Младост, лидер Новосадске фудбалске лиге, доживела је први пораз. Руменчани, којима је ово десета победа у десет утакмица,заиста су одграли сјајну партију и сасавим заслужено забележеили убедљиву победу.

Трачак наде домаћину за евентуални преокрет  дошао је у 65. минуту када је  Ренић са око 25 метра постигао веома леп гол. Међутим, Јединство је и након примљеног гола играло сигурно и утакмицу без проблема привело крају уз још један дати гол.

Д. Иванић

Петроварадин - Омладинац 0:0

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Жути картони: Шарац, Дорословачки, Татић (Петроварадин), Пецељ (Омладинац).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Тадић, Лазаревић, Yарић (Торбица), Момчилов, Шимулија (Павлов), Кокановић, Иконић, Гардиновачки, Шарац, Лалић (Дорословачки).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Томчић, Пецељ, Вујичић, Макарић, Максимовић, Стојановић, Ђурић, С. Пилиповић, Мирковић.

У дербију зачеља подела бодова је више одговарала домаћину, јер је за екипу из Степаноћчева само победа била у игри са којом би ухватила прикључак у борби за опстанак.

Ништа домаћи нису хтели да рескирају, определи су се за чврсту одбрану, па је било јако мало прилика за гол, а најбољу је имао Мирковић, с тим што је Сакан феноменално интервенисао, па је утакмица завршена без победника.

М. По.

Индекс – Милетић  9:0 (5:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште. Гледалаца 50. Судија: Калман (Ветерник). Стрелци: Бањац у 2,13. и 55, Нађ у 3, Остојић у 25, Сендерак у 41, Кисић у 60, Звекан у 61. и Варга у 78. минуту

ИНДЕКС: Поповић -, Кисић 8 ( Лаврек 7), Ковачевић 8, Вуковић 7, Сендерак 8, Б.Кнежевић 7, Звекан 7,5,. Остојић 8 ( Варга 7),Бањац 9 ( Станковић 7), Стојановић 7,5 Нађ 8.

МИЛЕТИЋ: Славнић 6, Павловић 6,Рогић 5, Тешић 5, Станковић 6, Бањац 5,5, Голић 5, Н. Тривуновић 6, Јанковић 5, Богић 5, Т.Тривуновић 5,5.

Фудбалери Индекса  су испит против фењераша Милетића  положили са деветком. Могли су играчи тренера Зорана Грујића да постигну и двоцифрен број голова, пропустили су сијасет прилика, погодили пречку и промашили  казнени ударац.

Гости су се трудили да одиграју што боље, међутим, разлика у квалиту је била очогледна, што показује и крајњи резултат.
М. Ковачевић

ТСК – Нови Сад 1:0 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 450, судија: Митровић (Нови Сад), стрелац: Недељковић у 16. минуту, жути картони: Росић, Дринић, Ђукић, Павловић (ТСК), Вујић (Нови Сад).

ТСК: Доведан, Ристић, Косић, Дринић (Брежњак), Милосављевић, Лукић, Недељковић (Павловић), Ђукић, Росић (Пантош), Пуповац, Зечевић.

НОВИ САД: Ромић, Стакић (Вујић), Попадић, Илић, Кременовић, Сувајyић, Игњић, Симић, Росић, Миловановић, Бакош (Ковачевић).

Темеринци су једина екипа без пораза на домаћем терену, сјајан низ су наставили у двобоју са најближим пратиоцем. Био је то меч у којем су обе екипе потврдиле да у својим редовима имају неколико одличних појединаца, чији квалитети превазилазе ранг такмичења.

Победника је у раној фази одлучио сјајни Недељковић, играч са интернационалним искуством, који је на леђима издржао двојицу чувара, освојио простор за ударац и матирао голмана Ромића. Улогу асистента одиграо је организатор игре Јово Пуповац. Овом победом црвено-бели су направили одличну увертиру за општински дерби са захукталим Сирижанима.

М. Мен.

Фрушкогорац - Бачка 1:1 (0:1)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралште Фрушкогрца, гледалаца 100, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Јевтић у 85. за Фрушкогорац, а Балог у 35. минуту за Бачку, Жути картони: Цветковић, Мајкић, Глишић, Јевтић (Фрушкогорац), М. Марковић, Гелић, Д. Тривуновић, Солдат (Бачка).

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић, Малешевић, Баба (Младеновић), Мајкић, Цветковић Поповић, Јевтић, Глишић, Лукић, Тривунчић (Вуковић), Јокић (Бркљача).

БАЧКА: Глишић, Д. ривуновић, М. Марковић, Дејановић, Ј. Вујовић, Балог (С. Вујовић), Солдат, П. Марковић, Багић, Гелић, О. Марковић (Ћулибрк).

У жустрој игри први полувреме је протекло уз надмоћ Фрушкогорца, али се на одмор отишло са голом предности за Ђурђевчане.

У наставку су домаћи кренули на све или ништа, ређале су се прилике, да би тек Јевтић савлада одличног Глишића, али је судија Кампић оправдано поништио гол због недозвољене позиције. Када се чинило да ће гости однети цео плен Јевтић је успео да савлада одличног Глишића за 1:1.

М. По.

ЖСК -  Фрушкогорски партизан 2:1 (2:0)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, гледалаца око 150. Судија: Ивановић (Нови Сад). Стрелци: Нинковић у 28. и Каурин у 43. минуту за ЖСК, Рогановић у 60. минуту за Ф. партизан. Жути картони: Марков, Дамјановић, Каурин ЖСК; Вулин, Д.Девић, Рогановић, А. Бабић Фру. партизан. Црвени картон: Тошић у 90. минуту ЖСК.
ЖСК: Лукић 8, Марков 7, Ћирин 7, Ђурђић 7 (Тошић), Танасић 8, Марић 7 (Топић), Нинковић 7, Дамјановић 8, Богданов 7, Клисара 7, Каурин 7.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин 8, Д. Девић 7, Рогановић 7, Макивић 7, Клинцов 8, М. Бабић 7, В. Девић 7, Дулић 7, А. Бабић 7 (Илић 7), Подрашчанин 7 (Булатовић), Кантар 7)

У борбеној утакмици Жабаљчани су заслужено савладали Буковчане. Прво полуврме припало је домаћину који је головима Нинковића и Каурина стекао предност, а у  наставку гости су били доминантнији, постигли су гол, али до бода нису стигли.

П. Бундало

Славија - Сириг 0:1 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалца 50, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелац: Новаковић у 65. минуту. Жути картони: Вучковић (Славија), Јелић, Вујановић, Миловановић, Грујичић (Сирг).

СЛАВИЈА: Чавић, Паунић, Глигорић, Галић, Радановић, Жакула, ВУчковић (Оташевић), Окиљевић (Димитров), Убипарип, Шапић, Ждеро (Ружић)

СИРИГ: Мирчевић, Грујичић, Јелић (Митровић), Петровић, Наранчић, Дражић, Миловановић, Мисихи (Павловић), Ферати (Брежњак), Вујановић,  Новаковић.

Још један минимални пораз доживела је Славија и дошла у веома тешку ситуацију око опстанка у лиги. Прво полуврме је за заборав, а у другом је спретни Новаковић из соло продора савладао Чавића и свом тиму донео три бода. До краја меча домаћи су имали две полуприлике, али их нису реализовали.   М. По.

Индекс  - Милетић 9:0, ЖСК - Фрушкогорски партизан 2:1, Петроварадин - Омладинац 0:0, Фрушкогорац - Бачка 1:1, Младост - Јединство 1:4, ТСК - Нови Сад 1:0, Славија - Сириг 0:1. Слободан је тим: Шајкаш 1908.

1. Младост                 24     17     6      1      67:23        57

2. ТСК                        24    16     6      2      49:22        54

3. Нови Сад              24     15     5      4      55:20        50

4. Јединство             24     12     7      5      54:25        43

5. Фр. партизан        25     13     3      9      51:34        42

6. Индекс                 25    9      9      7      35:21        36

7. ЖСК                     25    10     4      11     46:50        34

8. Сириг                   24    9      5      10     32:40        32