Новосадска лига: Николаш осигурао опстанак

Стрепели су Ковиљчани до последњег кола у борби за опстанак, а онда су голом Марка Николаша у првом полувремену стекли предност који су до краја меча сачували и обезбедили опстанак.
З. Сиришки/ Фудбалери ТСК -а се припремају за бараж

Шајкаш - Јединство 1:0 (1:0)

КОВИЉ: Игралиште у Ади, судија: Кресић (Тител), стрелац: Николаш у 43. минуту

ШАЈКАШ: Шовљански, Павков (Ковачев), Граорац (Суботин), Алемпић, Трајиловић, Мајурић, Марцикић, Ковачевић, Станковић (Рулић), Николаш, Медић (Љубојевић).

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић, Ђорђевић, Виторац, Пињо (Плић), Р. Тепић, Ђурђевић, Реџовски (Ковачевић), Малиновић, Росић (Гарић), Филиповић, М. Тепић.

Желели су момци тренера Шведића да још једним голом потврде победу, али им то није успело до краја меча после кога су се радовали слатком минималцу вредном опстанка.

М. По.

Фрушкогорац - Омладинац 1:0 (0:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, судија: Васиљевић (Нови Сад), стрелац: Милојевић у 90. минуту. Жути картон: Перовић (Фрушкогорац).

ФРУШКОГОРАЦ: Сл. Лалић, Сапунџић, Рис (Зечевић), Перовић, Вујнић, Васојевић, Јевтић, Мијавец, Милојевић, Варничић, Ср. Лалић.

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Несторовић, Ћупина (Јањић), Преведен, Вујичић, Д. Љ. Зељковић, Макарић (Тојагић), Максимовић, Келеман (Суботић), Стојановић, Бјелобаба (Париповић).

Утрошила је екипа из Сремске Каменице пуно труда и залагања не би ли откључала браву одлично организоване екипе Омладинца. Одолевали су гости нападима све до последњег минута,  а онда је Милојевић успео да савалда голмана Омладинца и на опроштају домаћину донесе победу.

М. По.

ЖСК - Футог 3:1 (1:0)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а. Судија: Ћурчић (Тител). стрелци: Марков у 20. Попов у 50. и Танасић у 60. за ЖСК, а Чепић у 85. минуту за Футог.

ЖСК: Савановић 7, Зекоња 7, Ђурђић 7, Ушћумлић 7, Џамбас 7 (Видовић), Нинковић (Малић 7), Бороја 7, Марков 7, Клисара 7 (Мирић), Попов 7, Танасић 7.

ФУТОГ: Родић 6, Бероња 6, Самарџија 6, Стевановски 6, Сакач 7, Тополић 6, Мирсон 6, Чепић 7, Сирар 6, Латиновић 6.

На крају, заслуженом победом над Футожанима, Жабаљци су заузели девето место на табели. Лакше од очекиваног, домаћин је стигао до бодова јер су гости дошли са десеторицом играча. Прву праву прилику за предност домаћина искористио је Драган Марков.

Павле Попов својим првенцем потрудио се за дуплирање предности а капитен Аца Танасић најлепшим голом на истеку сата игре осигурао је победу. Гости су једну од ретких прилика претворили у гол а за то је заслужан капитен Душан Чепић поставивши коначан резултат.

П. Бундало

ТСК – Сусек 5:0 (2:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, судија: Филиповић (Нови Сад), стрелци: Ђанковић у 40, 60. и 74, Гргић у 15. и 79. минуту.

ТСК: Војводић – (Ивановић – ), Богојевић 7, Бенедек 7, Милосављевић 7,5, Шушак 7, Кнежевић 7,5, Николић 7, Томић 7, Гргић 8, Варга 7,5, Ђанковић 8,5.

СУСЕК: Племић 6, Мичић 5,5, Марсенић 5,5, Старчевић 6, Рапић 6, Нићетић 6, Смајић 5,5, Станојевић 6, Лаловић 6, Јованов 5,5, Шодић 6.

Пред бараж са Доњим Сремом, за пласман у виши ранг, домаћи су, иако без осморице играча, рутински освојили бодове. Тренер Миљковић је шансу пружио играчима из кадетске селеције, Богојевићу, Бенедеку и Шушаку, били су стартери и цео меч провели на терену, док су голмани Војводић и Ивановић, равномерно поделили минутажу. Одбрана гостију, одолевала је петнаест минута, тада је простор остављен од дефанзиваца искористио Ненад Гргић, пославши лопту иза леђа Николе Племића. Одличну форму, потврдио је Милан Ђанковић, у одсуству повређеног Јове Пуповца носи највећи терет на офанзивном плану и головима подиже самопоуздање целој екипи.

М. Менићанин

Ветерник - Хајдук 10:1 (4:1)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, судија: Полић (Ченеј), стрелци: Николић у 6. и 41. Ушћумлић у 8. и 63. Срдановић у 22. и 65. Ђурица у 75. и 77. Вукаљевић у 83. и Швоња у 88. за Ветерник, а Стјепановић у 12. минуту за Хајдук.

ВЕТЕРНИК: Ивић, Томић (Вукаљевић), Швоња, Огњановић, Ћалија, Срдановић, Ушћумлић (Мркић), Ђурић (Ђурица), Вуковић (Малиновић), Николић, Турало (Блажић).

ХАЈДУК: Николић, Бранчић, Р. Самоловац (Гатарић), Лазић, Петрић, Марковић, Росић (Поповић), П. Самоловац (Грујичић), Стјепановић, Срећков, Микулић (Топић).

Правом канонадом голова уз одлично суђење Љубице Почић екипа Ветерника убедљивом победом опростила се од овог ранга такмичења, с обзиром да су  одиграли најбољу сезону и пласирали се у Војвођанској лиги.

Тренер Бобан Дашић супроставио је Чуружанима комбиновани тим, а и он је био на висини задатка. Серију голова зачочео је Чедомир Николић, наставили су је Алекса Ушумлић, Миљан Срдановић и Милош Ђурица са два потигнута гола, да би у финишу кобгин били Вукаљевић и Швоња. Почасни гол за госте постигао је Благоја Стјепановић.

М. По.

Фрушкогорски партизан – Бачка (Ђ) 3:1 (3:1)

БУКОВАЦ: Игралиште у Буковцу, судија: Николаш (Футог). Стрелци: Антонић у 17, Бјелић у 30 (једанаестерац) и 30. за Фрушкогорски партизан, а Рогић у 40. минуту за Бачку.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Георгијевић, Девић, Тешановић, Антонић, Подрашчанин (Булатовић), Грубишић, Бјелић, Дулић, Симић, Чергић, Гаитацис.

БАЧКА (Ђ): Радишић, Сивчев, Ћирин, Рогић,Н. Тривуновић, Балог, Максимовић, Игњић, Топчиов, Чегар, Т. Тривуновић.

Фудбалери Фрушкогорског партизана, у последњем колу обезбедили су опстанак у лиги. Треба рећи да су црно – бели у првом делу сезоне освојили 32 бода., али у наставку су играли слабо.  Почели су домаћи офанзивно и већ у 17. минуту, после центаршута, високи Милош Антонић је лопту сместио у гол. Нису гости посустајали, али безуспешно. Досуђен је једанаестерац за домаће, који јеу гол претворио млади и талентовани Немања Бјелић, пославши лопту у једну, а голмана у другу страну. У истом минуту поново се најбоље снашао Бјелић. А онда, у 40. минуту, евроголом Милана Рогића, Ђурђевчани су успели да смање  резултат. Рогић је с 30 метара распалио по лопти и она је, као тане, улетела у мрежу Георгијевић, који се бацио, али био је кратак.

У другом полувремену играло се мирно, домаћи нису имали прилике,  а гости су имали једну изузетну шансу.

М. Павловић

Славија - Бачка (Б) 1:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, судија: Миленковић (Футог), Стрелац: Радовановић у 14. минуту. Жути картони: Иконић, Беговић, Вучковић, Лазаревић (Славија), Карановић, Радосављевић, Павлов, Леђанац (Бачка). Црвени картон: Глишић (Славија)

СЛАВИЈА: Чавић, Паунић (Стојичић), Остојић, Лазаревић, Жакула, Јашовић, Глишић, Иконић, Беговић, Радовановић (Вучковић), Богданов (Ћулум).

БАЧКА (Б): Мандић, Брнбота, Радосављевић, Карановић, Тодорић, Глишић, Роквић (Косић), Леђанац, Трифуновић, Ковачевић, Павлов.

Више је овај меч био значајан за фудбалере из Бегеча, јер би евентуалном победом чекали исходе баража  за Прву и Војвођанску лигу, а домаћину да се после неколико слабијих пролећних резултата победом опросте, од ипак, солидне такмичарске сезоне.

Оно што није успело Бегечанима урадио је Радовановић, па су бодови остали у  Салајки, а Бегечани су погнутих глава напустили терен.

М. По.

Тител -  Петроварадин 3:2 (1:2)

ТИТЕЛ: Игралиште у Спортском центру, судија: Чобанов (Нови Сад, стрелци: Суботин у 13. и 94. (оба с пенала) и Милутинов у 91. за Тител, а Шавија у 7. и Стефановић у 61. минуту за Петроварадин. Жути картони: Куља, Суботин, Караташевски, Фодор (Тител), Момчиловић, Дервиши, Радојковић (Петроварадин).

ТИТЕЛ: Мајор 8, Фодор 7 , Лимановић -(Милутинов 8), Суботин 9, Јованов 8, Куља 8, Радаковић 8, Грујић 7 (Дорословачки), Синани 7, Паунић 7, Караташевски 7.

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић 7, Шавија 8 (Торбица), Ристивојевић 7, Момчиловић 7, Павлов 7, Дервиши 8, Стефановић 8 (Коска 7), Кнежић 7, Будечевић 7, Шарац 8 (Тодоровић), Радојковић 7

Петроварадин је повео после првог прекида и деловало је после првих 15.минута да ће лако однети три бода из Титела. Домаће је размрдао  Суботин голом из пенала.

Гости су поново повели после прекида у 61 минуту. Шарац је одлично  центрирао , а на правом месту је био Стефановић.

Све до крајка није било пуно узбуђена, а онда права драма, у надокнади Тител је успео да преокрене резултат. После аута Радаковића, Куљуа је на другој стативи пронашао Милутинова, који је погодио мрежу.

Када се очекивао крај меча , у шеснаестерцу оборен је расположени Милутинов,  а Суботин је са беле тачке по други пут прецизан и  донео победу.

Ж. Марковић

Резултати:

Тител - Петроварадин 3:2, Фрушкогорски партизан - Бачка (Ђ) 3:1, ЖСК - Футог 3:1, Фрушкогорац - Омладинац 1:0, Сириг - Татра 1:5, Славија - Бачка (Б) 1:0, Ветерник - Хајдук 10:1, Шајкаш - Јединство 1:0, ТСК - Сусек 5:0.