НОВОСАДСКА ЛИГА Нови Сад држи корак са Младости

НОВИ САД: Ово су резултати утакмица у оквиру Новосадске лиге одигране протеклог викенда:
1

Нови Сад - Омладинац 3:1 (1:1)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 200, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелци: Симић у 40. Росић у 67. и Јовановић у 93. за Нови Сад, а Ђ. Стојановић у 45. минуту за Омладинац. Жути картони: Росић (Нови Сад), Макарић, Пецељ, Пилиповић (Омладинац).

НОВИ САД: Ромић 6, Паповић 6, Попадић 7, Дармановић 7 (Ћирић, Бакош), Кременовић 8, Сувајџић 7, Игњић 7, Миловановић 7, Росић 8, Симић 8, Ковачевић 6 (Јовановић 7).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић 7, Савић 6, Томчић 6, Пецељ 7, Мирковић 6, Максимовић 6, Стојановић 7, Макарић 6 (Ђуричић), Б. Пилиповић 6 (Пердух 6), С. Пилиповић 7 (М. Стојановић), Ђурић 6.

Новом победом овога пута против Омладинца „канаринци” настављају трку за прво место. У првом полувремену момци тренера Вулетића пропустили су неколико  прилика. Успешно су одолевали Зељковић и другови до 40. минута, а онда је акцију за вођство започео Росић, наставио Игњић, а кобан по госте био је Симић. Када се очекивао крај првог дела голман Новог Сада Ромић крајњим напором избио је неугодан ударац у корнер. Након ударца из угла најприсебнији у шеснаестерцу домаћих био је Ђорђе Стојановић.

„Канаринци” су 54. минуту имали пенал, али је ударац Росића ефектно одбранио Зељковић. Искупио се искусни Срђан Росић за пропуштени једанаестерац јер је маниром расног стрелца лобовао Зељковића за вођство. Победу је у надокнади времена голом потврдио талентовани Виктор Јовановић.       М. По.

Индекс – Петроварадин 1:0 (1:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца 100. Судија. Ћулум (Шајкаш) . Стрелац: Нађ у 25. минуту. Жути картони: Кисић, Ковачевић, Б. Кнежевић, Бањац (Индекс), Момчилов, Ковачевић, Сурдучки, Татић (Петроварадин). Црвени картон .Бањац у 72. (Индекс).

ИНДЕКС: Субашић 7, Кисић 7, Ковачевић 7, Вуковић 7, Сендерак 7, Кнежевић 7, Стојановић 7 (Ђукановић 7), Остојић 7, Нађ 8 (Чичић 7), Бањац 6, Звекан 7 ( Варга  -),

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан 7, Лазаревић 7, Гардиновачки 6, Џарић 6, Момчилов 7, Ковачевић 6, Сурдучки 6 (Иконић 7), Шимулија 6 (Дорословачки 6), Лалић 6 (Павлов 6), Татић 7, Шарац 7.

Новом победом “студент” су се прикључили клубовима за висок пласман: Од почетка су имали теренску иницијативу коју су резултовали у првом делу голом Нађа. Након продора агилног Звекана и повратне лопте Нађ је прецизним ударцем  савладао голмана гостију.

У наставку је искусни Шарац из слободног ударца на муке ставио Субашића, а овај крајњим напором избио лопту у корнер. Када је Бањац за кратко време зарадио две опомене и без потребе оставио другове на цедилу чинило се да ће гости бројчано јачи све карте бацити у напад.

Међути, до краја нису ни једном озбиљније припретили. Да овери победу домаћину на центаршут Чичића шансу је имао резервиста Ђукановић, али је његов ударац главом из непосредне близине Сакан је одбранио.   М. Ковачевић

Младост - ЖСК 3:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Танасић у 38. (аутогол), Живојнов у 80. и Вучковић у 90. минуту (из пенала). Жути картони: Јанић, Зорић, Ренић, Каурин (Младост), Марков, Ђурић, Нинковић, Савановић (ЖСК). Црвени картон: Калајџић (ЖСК).

МЛАДОСТ: Слијепчевић 7, Стајић 7, Гачеша 7, Бараћ 8, Јанић 7, Мијић 7 (Станишић), Зорић 7, Ренић 7, Попин 7, Каурин 7 (Живојнов 8), Вучић 7.

ЖСК: Калајџић 6, Марков 6, Ћирин 6, Ђурђић 6, Танасић 6, Џамбас 6 (Матић 6), Дамјановић 7, Нинковић 6 (Топић), Богданов 6, Клисара 6, Каурин 6 (Савановић 6).

У првом полувремену домаћи су нападали али и промашивали. Имали су и гости неколико опасних контра- напада. У 38. минуту Ренић је извео корнер са десне стане код прве стативе Бараћ је био највиши а лопту у сопствену мрежу убацио је Танасић.

У 64. минуту голман Калајџић играо је руком ван шеснаестерца, судија Кампић показао му је црвени картон. Брзоноги Живојнов обезбедио је убедљиву победу. У 80. минуту све је урадио све сам и са десетак метара савладао Савановића. Истог играча у самом финишу срушио је Свановић, а са пенала сигуран је био Вучковић.

Д. Иванић

Јединство - Бачка 3:0 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Пекић у 47. Митровић у 55. Бакић у 71. минуту. Жути картони: Родић (Јединство), Дејановић (Бачка).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Берић, Марић, Стамековић (Бакић), Гаџић, Пекић, Митровић, Ђекић, Ћетковић, Родић (Шодић), Стричевић (Радин).

БАЧКА: Лишић, Др. Тривуновић, Љ. Тривуновић (М. Тривуновић), Дејановић, Вујовић, М. Марковић, Петровић, П. Марковић, Багић (Родић), Гелић (Солдат), Ду. Тривуновић.

Момци тренера Владимира Шпоње и против екипе из Ђурђева наставили су пролећну жетву бодова. Након неколико пропуштених прилика у првом делу на одмор се отишло без голова. Браву одбране Бачке откључао је Јован Пекић. После тога наставили су Руменчани офанзиву која је по други пут уродила плодом уз стрелца Дејана Митровића. Тачку на нову победу ставио је резервиста Максим Бакић.        М. По.

Славија - Фрушкогорски партизан 0:0

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Секулић (Футог). Жути картони: Глигорић. Убипарип, Гајић, Ждеро, Галић (Славија), Рогановић, Бабић (Фрушкогорски партизан).

СЛАВИЈА: Чавћ, Ждеро (Грујић), Глигорић, Галић, Радаковић, Гајић, Убипарип (Оташевић), Новаковић )(Павичевић), Грубовић, Ћулум, Шакић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Ргановић, Макивић, Клинцов, Бабић, В. Девић, Дулић (Ђорђшевић), Подрашчанин (Чергић), Илић, Вуковић.

У тврдој и борбеној утакмици по тешком терену подела бодова најреалнији је исход. Буковчани су у 17. минуту пропустили идеалну прилику да дођу до предности. У последњем минуту регуларног дела, односно другом минуту надокнаде капитен Славије Милан Грубовић имао је прилику да са пеналтика кога је оправдано досудио Марко Секулић донесе велику радост и вредну победу у борби за опстанак, Међутим, одлични голман Мића Вулин наставио је ниску одбрана ефектно је одбранио шут капитену Грубовићу. М. По.

Фрушкогорац - Шајкаш 2:0 (1:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија: Митровић (Нови Сад), стрелци: Лукић у 17. и Јевтрић у 64. минуту. Жути картони: Лукић, Пећић (Фрушкогорац), Рулић, Карас, Шигуљски (Шајкаш).

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић, Караћ, Васојевић, Малешевић, Мајкић, Старовлах, Јевтић (Поповић), Глишић, Лукић, Варничић (Вуковић), Пећић (Баба).

ШАЈКАШ: Петковић, Карас, Заов, Рулић, Пантелић (Малешевић), Граорац, Котуљач, Мајурић (Шигуљски), Станковић, Николаш, Панић.

Након четири пораза коначно је екипа Фрушкогорца прекинула неугодан низ и стигла до вредних бодова. Повели су Каменичани, а заслуге за водећи гол припадају асистенту Угљеши Караћу који је упутио идеалан центаршут с десне стране, а на другој стативи поклонио се најбољи актер Марко Лукић и Петковић је био савладан. Са голом предности завршио се први део меча.

У наставку су као и већим делом домаћи диктирали темпо, што се резултовало голом Милојка Јевтића. Тек у финишу утакмице екипа из Ковиља имала је прилику преко Стевана Панића да ублажи пораз, али је одлично интервенисао голман Слободан Лалић.      М. По.

ТСК – Милетић 7:1 (3:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 300, судија: Јелена Трнинић (Нови Сад), стрелци: Росић у 16, Пуповац у 34. и 70, Павловић у 41. и 62, Ђукић у 68. и Блануша у 85. за ТСК, Калаковић у 90. минуту за Милетић, црвени картон: Н. Лишић (Милетић) у 72. минуту.

ТСК: Војводић 7, Ристић 7, Косић 8, Николић 7, Варга 7, Лукић 7, Павловић 9 (Блануша 8), Ђукић 8, Росић 8 (Радонић 7), Пуповац 9, Броћета 7 (Самарџић 7).

МИЛЕТИЋ: Славнић 6, Б. Лишић 5, Павловић 6, Јанковић 5, Н. Лишић 5, Калаковић 6, Рогић 6, Н. Тривуновић 5 (Гелић 6), Т. Тривуновић 6, Багић 5 (М. Тривуновић - ), Бањац 6. Темеринци су наставили сјајну серију пролећних победа. Ревију голова, отворио је расположени Марко Росић, лоб ударцем, после испуцавања голмана Драгана Војводића. Капитал је дуплирао Јово Пуповац, погодивши доњи угао, док је млади Лазар Павловић додао две рецке, захваљујући асистенцијама Росића и Пуповца.  Фаворизовани домаћини су играли са пола гаса, али су у финишу постигли још три гола. Горан Ђукић је казнио грешку штопера, после убацивања Павловића и погодио за 5:0. Јово Пуповац је поново био у главној улози у 70. минуту, а рафал Темеринаца, употпунио је Дејан Блануша, уз асистенцију Марка Радонића. Почасни погодак за госте из слободног ударца  постигао је Драган Калаковић.

М. Менићанин

Индекс - Петроварадин 1:0, Фрушкогорац - Шајкаш 2:0, Младост - ЖСК 3:0, ТСК - Милетић 7:1, Славија - Фрушкогорски партизан 0:0, Нови Сад - Омладинац 3:1, Јединство - Бачка 3:0. Слободан је био Сириг.