Новосадска лига: Салајчани близу циља

Лидер на табели укњижио је још једну сигурну победу, али не није ишло све по плану.
Тренер Славије: Тихомир Крсмановић

Славија - Бачка (Ђ) 6:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије у Салајци, гледалаца 100, судија: Станић (Будисава). Стрелци: Стојичић у 17. (из пенала) Ружић у 49. Вучковић у 54. Ферати у 70. и 83. и Божовић у 76. минуту. Жути картони: Ђанковић (Славија), а Ненад Игњић (Бачка).

СЛАВИЈА: Чавић, Радовановић, Гајић, Јанић, Стајић (Жакула), Убовић, Дражић, Ружић (Божовић), Стојичић (Ферати), Ђанковић, Вучковић (Кућенич).

БАЧКА: Немања Игњић (Радишић), Чегар, Вујовић (Миловац), Максимовић, Драган Тривуновић, Душан Тривуновић, Ненад Игњић, Дангубић, Рогић, Дејановић, С. Тривуновић (Топчиов).

У првом делу Салајчани су повели погодком са беле тачке међутим Ђурђевчани су се одлично бранили све док се није повредио голман Немања Игњић, па су играчи Славије у последњих тридесетак минута постигли три гола.

Г. К.

Омладинац - Јединство 1:1 (0:0)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 50, судија: Спасојевић (Нови Сад). Стрелци: Жежељ у 64. за Омладинац, а Ковачевић у 72. минуту за Јединство. Жути картони: Максимовић и Зељковић (Омладинац), а Виторац и Станичић (Јединство).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Мартиновић, Савић, Пецељ, Вујичић, Максимовић, Андреј Хернаус, Ален Хернаус (Дубачкић), Жежељ, Стојановић, Суботић (Зечевић).

ЈЕДИНСТВО: Полић, Ђурђевић, Михајловић, Ковачевић, Станчић, Р. Тепић, Малиновић, Бубњевић, М. Тепић (Зорић), Филиповић (Мијавец), Виторац.

У дербију зачеља није било победника, што је растужило домаће фудбалере који су у врло тешком положају и само победа их је спашавала најгорег.

С. М.

Југовић - Фрушкогорац 2:3 (1:3)

КАЋ: Игралиште Југовића у Сигету, гледалаца 100, судија: Николаш (Нови Сад). Стрелци: Николић у 6. и Вукелић у 61. за Југовић, а В. Сапунџић у 34. Ушћумлић у 36. и Адамек у 40. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Пилиповић, Бабић, Вукелић (Југовић), а Јевтић, Кукурузовић, Ушћумлић и Сапунџић (Фрушкогорац).

ЈУГОВИЋ: Ковачевић, Черњак, Срдић (Ђекић), Вукелић, Николић, Јевтић (Симикић), Малешевић, Рист, Бабић, Пилиповић, Сукара.

ФРУШКОГОРАЦ: Марјановић, Зековић, Ушћумлић, Перовић, Кукурузовић, Драгојловић, Јевтић, Н. Сапунџић, Адамек (Пановић), В. Сапунџић, Петровић.

Само шест минута је требало играчима Фрушкогорца да у потпуности преокрену резултат и стекну два гола предности. У наставку меча Каћани су покушавали да изједначе, међутим постигли су само један погодак па су бодови отишли у Сремску Каменицу.

М. Г.

Шајкаш - Борац 10:0 (4:0)

КОВИЉ: Игралиште Шајкаша у Ади, гледалаца 100, судија: Куртиши (Нови Сад). Стрелци: Котуљач у 6. и 35. Веселиновић у 10. и 70. Играчев у 45. (из пенала) и 62. Карас у 57. Живанов у 67. и Милановић у 85. и 87. минуту. Жути картон: Видовић (Борац).

ШАЈКАШ: Мандић, Гојков, Павков, Алемпић, Заов, Мајурић (Живанов), Котуљач (Станковић), Карас, Веселиновић (Милановић), Николаш (Ковачевић), Играчев (Малешевић).

БОРАЦ: Пелегин (Тошић), Видовић, Ђорђевски, Кнежевић (Ракановић), Берић, Тодоровић (Тошић), Караћ (Луковић), Димић, Ђаковић, Коларов (Драгомировић), Свитић.

Ковиљчани су лако дошли до високе победе против Клисана. Одиграли су одличну утакмицу, све време нападали и чак 10 пута су погодили мрежу гостију.

С. Симић

Петроварадин - Фрушкогорски партизан 3:2 (2:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Ковачевић (Будисава). Стрелци: Павлов у 12. и 72. и Коста у 27. за Петроварадин, а Малиновић у 37. и Шурлан у 60. минуту за Фрушкогорски Партизан.

ПЕТРОВАРАДИН: Рогановић, Сендерак, Лотина, Мудрић, Станишић, Муратовић (Вукић), Поповић, Гардиновачки (Проле), Павлов, Коска, Радојковић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Георгијевић, Сладојевић, Клинцов, В. Девић, Дулић, Антонић, Ј. Девић (Шурлан), Кантар, Бабић, Човић, Малиновић.

Фудбалери Петроварадина победом у комшијском дербију направили су одличан корак ка опстанку у лиги. Била је то узбудљива утакмица. Петроварадинци су водили два гола разлике, међутим гости из Буковца успели су да изједначе и у једном тренутку се чинило да ће се утакмица завршити без одлуке, а онда је Стеван Павлов погодио мрежу Георгијевића и донео велику радост Петроварадинцима.

М. П.

Татра - Футог 7:1 (3:1)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 100, судија: Тривуновић (Ђурђево). Стрелци: Радин у 5. и 14. Шмит у 11. Пекић у 59. 82. и 87. и Ђаковић у 65. за Татру, а Чепић у 20. минуту за Футог. Жути картон: Бараћанин (Футог).

ТАТРА: Муњаш, Шмит, Ђорђевић, Живановић, Радин (Врховац), Лаковић, Пекић, Маројевић, Грубовић, Ђаковић (Мијић), Апић.

ФУТОГ: Зорић, Бероња, Вулић, Карановић, Драгутиновић, Сакач, Стевановски, Ф. Меселеџија, Чепић, Л. Меселеџија, Бараћанин.

Кисачани су лако дошли до победе у мечу десеткованим Футожанима, док су с друге стране гости одолевали али у наставку меча фудбалери Татре постигли четири гола и стигли до убедљиве победе.

О. Ж.

Црвена звездаТСК 2:2 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште на Видовданском насељу, гледалаца: 150, судија: Чурчић (Тител), стрелци: Срдановић у 59. и Станковић у 73. за Црвену звезду, Буквић у 35. и 81. за ТСК, жути картони: Панков, Ћулум, Станковић, Лепојевић (Црвена звезда), Лахош, Стричевић, З. Влаисављевић (ТСК), црвени картон: резервни играч Богојевић (ТСК) у 83. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Танкосић 6,5, Милак 6 (од 46. Лепојевић 6), М. Марковић 7, Шаренац 7, Д. Марковић 6,5, Панков 6,5 (од 54. Николић 7), Ћулум 6,5 (од 68. Роксандић - ), Хајризи 7, Срдановић 7,5, Бјелановић 7, Станковић 7,5.

ТСК: Перишић 6,5, Шушак 6 (од 52. Пантош 7), Лахош 6,5 (од 77. Варга - ), Стричевић 7, Радичић 7, З. Влаисављевић 7, Буквић 8, Пашка 7, Николић 6,5 (од 77. И. Влаисављевић - ), Клаић 6 (од 64. Обрадовић - ), Томић 7. Гости из Темерина, дошли су до вођства, захваљујући Мирославу Буквићу, ставио је тачку на акцију чији иницијатор је био Стричевић. Душан Срдановић и Немања Станковић, режирали су преокрет, али девет минута пре краја поново је запажени Буквић измакао пажњи чувара и скројио реми.

М. М.

ЖСК - Динамо 2:1 (1:0)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, гледалаца око 100. Судија: Николић (Нови Сад). Стрелци: Пињо 45. и Пешић 55. (аутогол) за ЖСК, а Умићевић 75. минуту за Динамо. Жути картони: Илић и Пејаковић (Динамо).

ЖСК: М. Калајџић 7, Марков 7, Тривуновић 7, Димић 7 (Лазендић), Џамбас 7 (Мирић), Зељко 7 (Видовић), Бороја 7 (Кронић 7), Ђурђић 7, Нинковић 7 (О. Калајџић), Клисара 7, Пињо 8.

ДИНАМО: Мартиновић 7 (Савић), Поткоњак 7, Цвијић 7, Пешич 7, Пејаковић 7, Илић 7 (Митрић 7), Дубравац 7 (Мишкић 7), Сладић 7 (Умићевић 7), Сабо 7, Панић 7, Грујић 7.

Изузетно важне бодове у борби за опстанак освојили су фудбалери ЖСК-а минималном али заслуженом победом над врло добрим саставом из Будисаве. Милош Пињо  је био најистакнутији играч овог сусрета и претворио је нешто конкретнију игру домаћина у вођство.

Исти играч у наставку је најзаслужнији за дуплирање предности, после чијег је убацивања лопте Жарко Пешић неспретном интервенцијом погодио сопствену мрежу. Данијел Умићевић је својим голом преполовио предност домаћина и поставио коначан резултат.

П. Бундало

Резултати:

Славија - Бачка  6:0, Црвена звезда - ТСК 2:2, ЖСК - Динамо 2:1, Југовић - Фрушкогорац 2:3, Омладинац - Јединство 1:1, Татра -  Футог 7:1, Петроварадин - Фрушкогорски партизан 3:2, Шајкаш - Борац 10:0