Новосадска лига: Салајчани преузели врх

У дербију кола после велике борбе славили су фудбалери Славије.
Приватна архива/Голман Шајкаша Мандић боксује лопту пре јединог поготка

Славија - Шајкаш 1:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије у Салајки, гледалаца 200, судија: Николаш (Нови Сад), стрелац: Асани у 43. минуту. Жути картони: Ферати, Јањић, Асани, Јашовић, Гајић (Славија), Заов, Карас, Мајурић, Веселиновић, Ковачевић (Шајкаш). Црвени картон: Карас (Шајкаш).

СЛАВИЈА: Човић, Јашовић, Гајић, Јањић, Стајић, Убовић, Џанковић, Ферати (Стојичић), Асани (Радовановић), Вучковић (Кученич).

ШАЈКАШ: Мандић, Гојков, Павков, Карас, Заов, Мајурић, Котуљач (Панић), Ковачевић (Живанов), Веселиновић, Николаш (Милановић), Играчев (Станковић).

Гол одлуке постигнут је после центаршута са леве стране. У букету играча голман гостију Мандић је слабо избоксовао лопту она је дошла до Асанија који је поред шуме ногу погодио мрежу Ковиљчана.

Већим делом се играло на средини терена. Почетком чема можда више од игре имали су Ковиљчани, а затим су Салајчани преузели иницијативу. У финишу и једни и други су могли постићи погодак, али је остао резултат из првог дела сусрета.

Г. К.

Динамо - Фрушкогорски партизан 1:4 (1:1)

БУДИСАВА: Игралиште Мала Грбавица, гледалац 100, судија: Акин (Футог), стрелци: Цвијић у 10. за Динамо, а Томљановић у 16. Девић у 60. и Клинцов у 64. и Антонић у 73. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Цвијић (Динамо), Девић (Фрушкогорски партизан).

ДИНАМО: Мартиновић, Ђаковић, Цвијић, Суботин, Пејаковић (Бикицки), Сладић, Дубравац (Станимировић), Митрић (Михајловић), Сабо, Прерадовић (Пешић), Мишкић (Грујић).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Георгијевић, В. Девић, Томљановић, Макивић (Беатовић), Клинцов, Антонић, Ј. Девић, Дулић, Чергић, Малиновић, Бабић.

Повели су Будисавчани преко Цвијића на почетку утакмице, али после само шест минута искусни Томљановић је изједначио резултат. У наставку меча Буковчани су постигли три гола и дошли до вредне победе.     М. Г.

Фрушкогорац - Футог 2:2 (1:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 120, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Радаковић у 18. и Ушћумлић у 59. минуту. Жути картони: Туцаковић, Радаковић, Зековић (Фрушкогорац), а Ардалић (Футог).

ФРУШКОГОРАЦ: Медић, Бранковић (Зековић), Ушћумлић, Перовић, Туцаков, Драгојловић, Јелић, Н. Сапунџић, Адамек (Милојевић), Богданов (Петровић), Радаковић (В. Сапунџић).

ФУТОГ: Марковић, Бероња, Вулић, Карановић, Сакач, Мартић (Гери), Чепић, Меселџија, Стевановски, Драгутиновић, Ардалић.

Каменачини су сигурном игром дошли до победе у сусрету са Футожанима. Већ на почетку меча Радаковић је савладао голмана Марковића, а када је Ушћумлић у 59. минуту постигао други погодак било је јасно да ће Каменичани славити.

М. П.

Црвена звезда - Петроварадин 3:2 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звзеде, гледалаца 80, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Станковић у 11. и 23. и Срдановић у 81. за Црвену звезду, а Рогановић у 45. и 90. (оба из пенала) за Петроварадин. Жути картони: Шаренац, Николић, Станковић, Хајризи (Црвена звезда), Рогановић (Петроварадин)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шовљански, (Танкосић), Марковић, Милак, Шаренац (Николић), Мудри, Роксандић (Панков), Ћулум, Срдановић, Станковић, Марковић, Хајризи

ПЕТРОВАРАДИН: Бајић, Сендерак, Кнежић, Вукић (Шимулија), Рогановић, Проле, Коска, Гардиновачки (Васић), Мудрић, Муратовић, Павлов.

Млади фудбалери Црвене звезде после велике борбе дошли су до победе у сусрету са Петроварадином. Истина, имали су предност и у првом и у другом делу сусрета, али упорни гости су успели да смање резултат и у финишу утакмице чак и били близу изједначења.

Ј. Д.

Југовић - Омладинац 0:2 (0:1)

КАЋ: Игралиште у СЦ Сигет, гледалаца 100, судија: Николић (Нови Сад), стрелци: Ђукановић у 31. Жежељ у 72. минуту. Жути картони: Вулетић, Николић, Марковић (Југовић), Ђукановић (Омладинац7.

ЈУГОВИЋ: Ковачевић, Срдић, Черњак (Сукара), Вулетић, Вукелић (Пантелић), Ђекић (Марковић), Николић (Сикимић), Рис, Бабић, Пилиповић.

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Мартиновић (Суботић), Савић, Пецељ, Вујичић, Максимовић (Ален Хернаус), Андреј Хернаус, Стојановић, Жежељ, Дубачкић (Ристић), Ђукановић.

Фудбалери из Степановића направили су велико изненађење савладали су Југовића из Каћа и тако наговестили да могу да избегну најгоре, испадање из Лиге. Каћани су у већем делу имали иницијативу, неколико добрих прилика, а гости из контранапада успели да затресу мрежу Ковачевића.

М. Г.

Бачка (Ђ) - Јединство 3:2 (0:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Дејан Тривуновић у 54. и Душан Тривуновић у 60. и 85. минуту за Бачку, а Ђурђевић у 58. и 64. минуту за Јединство. Жути картони: Игњић, Дејановић (Бачка), Станчић, Бубљевић, Крстић, Филиповић (Јединство).

БАЧКА: Радишић. Драган Тривуновић, Дангубић (Вујовић), Максимовић (С. Тривуновић), Вујовић, Душан Тривуновић (Миловац), Игњић, Марковић, Рогић, Дејановић, Дејан Тривуновић.

ЈЕДИНСТВО: Полић, Ђурђевић, Виторац, Вечански (Михајловић), Ковачевић, Станчић, Р. Тепић (Гарић), Малиновић, Бубњевић, Крстић (Филиповић), М. Тепић.

У комшисјком двобоју било је изузетно узбудљиво. Ђурђевчани су повели преко Дејана Тривуновић,а само четири минута касније Ђурђевић је изједначио. Славље гостију није се стишало а Душан Тривуновић је поново затресао мрежу, а екипа из Госпођинаца и одмах изједначила резултат. И када се очекивало да ће се сусрет завршити нереше, а Душан Тривуновић је нашао пут у мрежу.

ТСКБорац (НС) 2:1 (2:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 150, судија: Јована Шијан (Нови Сад), стрелци: Пашка у 20. и Татић у 36. за ТСК, а Ђаковић у 52. за Борац, жути картони: Радичић (ТСК), Караћ, Видовић (Борац), црвени картон: Ракановић (Борац) у 90. минуту.

ТСК: Перишић 7, Лахош 7, Стричевић 7,5, Зоран Влаисављевић 7, Татић 7,5, Пашка 8 (од 89. Николић - ), Радичић 7, Томић 7 (од 89. Варга - ), Пролић 7, Пантош 7, Ковачевић 7 (од 60. Обрадовић - ).

БОРАЦ: Д. Тошић 7, Ракановић 6, Свитић 6,5, Тодоровић 7, Берић 7, Видовић 7, Караћ 6,5, Ђаковић 7,5, Марић 7, С. Тошић 6, Коларов 6. Темеринци су се, после два пораза, вратили на победнички колосек, са потписом расположеног Балажа Пашке.  Откључао је браву Новосађана, пославши лопту поред голмана Душана Тошића. Наставили су домаћини са нападима, па је Вукашин Татић ударцем главом крунисао асистенцију Пашке – 2:0. Почетком другог полувремена, Дарко Ђаковић, капитен гостију, поставио је коначан резултат.

М. Менићанин

ЖСК - Татра 0:2 (0:0)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 150, судија: Спасојевић (Нови Сад). Стрелци: Мијић у 60. Свитић у 65. минуту.  Жути картони: Марков, Кронић, Н. Тривуновић (ЖСК).

ЖСК: Калајџић 7, Марков (Ушћумлић 7), Н. Тривуновић 7, Бороја 7, Џамбас 7, Кронић 7 (Зељко), Т. Тривуновић 7 (Лазендић), Ђурђић 7, Нинковић 7, Клисара 7, Пињо 7.

ТАТРА: Костуранов 8, Петровић 7 (Шмит 7), Живановић 7, Мијић 8, Лаковић 7, Пекић 7, Маројевић 7, Грубовић 7, Врховац 7 (Ђаковић), Свитић 7 (Ожват), Апић 7.

Читав сат трајала је неизвесност у обострано отвореној игри са мало прилика у сусрету Жабаљаца и Кисачана. Домаћин није успео да своју једину прилику реализује у 35. минуту када је шут из слободног ударца, који је извео Тихомир Џамбас, после интервенције голмана Дејана Костуранова завршио на пречки.

Што домаћим играчима није успело, успело је гостујућим прелепим голом најбољег играча ове утакмице Пеђе Мијића из слободног ударца. Погодио је мрежу за предност коју је убрзо дуплирао Никола Свитић.

П. Бундало

Резултати:

Бачка - Јединство 3:2, Фрушкогорац - Футог 2:0, Динамо - Фрушкогорски партизан 1:4, ТСК - Борац 2:1, Славија - Шајкаш 1:0, Црвена звезда - Петроварадин 3:2, ЖСК - Татра 0:2, Југовић - Омладинац 0:2.