ОЛ Бачка Паланка: Вредна победа лидера

Значајна победа лидера на табели. Гости су у првом полувремену имали неколико добрих шанси, пре свих Секеруш, али на срећу домаће одбране био је доста непрецизан.
lopta1

Тврђава - Бачка (Д) 3:1 (0:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, гледалаца 100, судија Дражић (Бачка Паланка). Стрелци: Петровић у 49. и Давидов у 67. и 82. за Тврђаву,  Секеруш у 70. минуту за Бачку. Жути картони: Билобрк, Вучић, Андрић, Стојчић (Тврђава).

ТВРЂАВА: Немет, Девић, Билобрк (Тркуља), Бундало (Стојчић), Ковачевић, Вучић, Шомоши, Андрић, Агбаба, Петровић, Аyић (Давидов).

БАЧКА: Пагач, Бајац, Шимун, Капетанов, Зелен (М. Будић), Марковић, Вулић (Гајић), Секеруш, Лукић,  Сантрач.

У наставку играчи Тврђаве играли су агилније и офанзивније, што се испатило у 49. минуту. Петровић се најбоље снашао у казненом  простору после идеалне лопте Вучића и довео домаћине у вођство.После одличне акције навалних домаћих играча и Давидов се уписао у листу стрелаца. Ипак, после тога Секеруш је успео да надмудри домаћу одбрану, и меч учини интресантијим и неизвеснијим. Онда на сцену ступа поново Давидов. Он из слободног ударца постигао гол.

М. Крчмар

Орлови - Кулпин 4:2 (3:0)

КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Орлова, гледалаца 100, судија Јакић (Бач).Стрелци: Дамјанић у 10, Ковачевић у 29, Гајић у 40. и Антонић у 72. за Орлове, а Мрђан у 57. и 77. минуту за Кулпин. Жути картони: Клисарић, Антонић, Дамјанић, Баланго (Орлови), Д. Колар (Кулпин).

ОРЛОВИ: Клисарић, Гргић, Ђурић, Малетин, Ерак, Проле, Гајић (Баланго), Јовцки (Пелемиш), Антонић, Ковачевић, Дамјанић (Кајтез).

КУЛПИН: Д. Колар, Лучановић, Зеленак, Томић, Спевак, Валентик, Хашка, Г. Колар, Мрђан (Јевремовић), Кајтез (Шекез), Илић.

Млади Орлови су већ у првом полувремену водили са три гола разлике, а у наставку су имали безборој неискоришћених прилика.

П. Антонић

Бачки хајдук - Славија (П) 0:5 (0:2)

БАЧКО НОВО СЕЛО: Игралиште Бачког Хајдука, гледалаца 100, судија Јањић (Нови Сад).Стрелци: Огризовић у 5, 9. и 78, Вослислав Кухта у 66. и Петровић у 81. минуту. Жути картон: Д. Николић (Бачки Хајдук).

БАЧКИ ХАЈДУК: Њењић, Пеулић, Владислав, Бојић, И. Јановић, Трифкановић, Емић, Дринић, Д. Николић, Т. Николић, Бодож.

СЛАВИЈА: Давид Шустер, Заскалицки, Бенка, Латиновић, Петровић, Винковић, Петровић, Грња, Огризовић, Чобрда, Крити (Забунов), Влослислав Кухта (Владимир Кухта).

Играчи Славије су славили са пет голова разлике и имали још неколико прилика.

М. Малишић

Нештин - Маглић 2:6 (2:4)

НЕШТИН: Игралиште Нештина, гледалаца 100, судија Радун (Бачка Паланка). Стрелци: Ћулибрк у 21. и Моравац у 44. за Нештин, Стаменковић у 22. и 36, О. Стјепановић у 24, Сурла у 28, Илић у 50. и Јокић у 82. минуту за Маглић.Жути картони: Моравац (Нештин), Прерадовић (Маглић). Црвени картон: Моравац (Нештин)

НЕШТИН: Петковић, Валентик, Радовић, Сич, Пуделка, С. Ћулибрк, Гњатовић, Бакош (Вујасиновић), Б. Вукмировић  (Василић), Увачек (Ахметовић), Моравац.

МАГЛИЋ: Гајић, Димитровић (Илић), О. Стјепановић, Стаменковић, Прерадовић, Убипарип, Спасић (Јокић), Сурла (Н. Стјепановић), Жижић, Милановић, Ербез.

Нештинци су водили само минут, а онда су примили четири гола један за другим. И на крају ривал из Маглића је заслужено славио убедљивим резултатом.

Л. Василић

Борац (В) - Младост (МБ) 2:1 (1:0)

ВИЗИЋ: Игралиште Борца,  гледалаца 110, судија Поповић (Бачка Паланка).Стрелци: О. Међедовић у 43. и Грозница у 72. за Борац, С. Ђукић у 60, минуту за Младост. Жути картони: Ђуришић (Борац), Анђелковић, Загорчић, Стефановић (Младост). Црвени картони: Грозница (Борац), Младеновић (Младост).

БОРАЦ: Јагодић, Миклушев (Живановић), Ђуришић, Миљевић, Грозница, Петковић, Н. Међедовић, Требовац (Нинковић), О. Међедовић, Фабри, Н. Арбутовић.

МЛАДОСТ: Хлебец, Милетић, Младеновић, Н. Ђукић, С. Ђукић, Анђелковић, Загорчић, Дорошки, Стефановић (Косовац), Добре (Шкорић), Агбаба.

Коначно славље и у Визићу, играчи Борац пре тога славили су о против Сокола у октобру прошле године.

Н. Коменић

Славија (Б) - Соко 1:5 (1:3)

БОЂАНИ: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија Малић (Бачка Паланка). Стрелци: Петковић у 18. за Славију, В. Тривуновић у 8. (из пенала) и 62, М. Тривуновић у 29, Нешковић у 42. и Дангубић у 80. минуту за Соко.Жути картони: Кутина, Девић, Смољански, З. Јовановић (Славија).

СЛАВИЈА: Новаковић, Такач, Радојчић, Девић, Кутина, Секулић, Петковић (Л. Хорват), Скејо, Б. Хорват (Б. Јовановић), Петровић  (Стефановић), З. Јовановић (Смољански).

СОКО:  Црнчевић, Нешковић, Драговић, Стојановић, Гушић, Тасовац, Ратковић, Дангубић, В. Тривуновић, Смајић (Жарковић), М. Тривуновић.

Гости су заслужено славили у одличној игри, на гостујућем терену у пролећном делу првенства.

А. Хорват

Резултати:

БАЧКО НОВО СЕЛО: Бачки хајдук - Славија (П) 0:5, КАРАЂОРЂЕВО: Орлови - Кулпин 4:2, БАЧ: Тврђава - Бачка (Д) 3:1, ВИЗИЋ: Борац - Младост (МБ) 2:1, БОЂАНИ: Славија - Соко 1:5, НЕШТИН: Нештин - Маглић 2:6.Кривањ  из Селенче је био слободан.