ОЛ Кикинда, Житиште: Куманчанима дерби

Дерби утакмица која је одиграна у  Хетину је оправдала сва очекивања.
fudbal

Тереквеш - 2. октобар 3:6 (1:2)

ХЕТИН: Игралиште Тереквеша, гледалаца 150, судија: Гроздановић (Житиште). Стрелци: Никола Ајдарић у 17. Љ. Тривуновић у 65. (из пенала) и М. Тривуновић у 80. за Тереквеш, а Милан Носоњин у 36.Симоновић у 43. и 82. Љеваја у 75. Чилег у 84. и Виоглавин у 92. минуту за 2.октобар. Жути картони: Сабо, Љ. Тривуновић, Д. Тривуновић, Ристић (Тереквеш ), а Ковачев, Љеваја, Чилег (2.октобар). Црвени картон: Ранко Шарановић у 89 минуту (Тереквеш).

ТЕРЕКВЕШ: Зарин 6, Сабо 6 (Хеђеши 6,5), Томашев 6 (Рафа 7 ), Шарановић 7,5, Субу 7, С. Тривуновић 7, Љ. Тривуновић 7,5, Д. Тривуновић 7 (Н. Обрадовић 7,5), Ајдарић 8, М. Тривуновић 7,5, Ристић 6.

2.ОКТОБАР: Б. Радосављев 8, Ковачев 7, Г. Радосављев 7,5, Симоновић 9, Љеваја 8, Лазић 7,5, Бериша 7,5, Милосављев 7, Расими 7,5, Чилег 8,5 (Прапорски 7,5), Носоњин 8 (Виоглавин 8).

Гости из Кумана су одиграли заиста одличну утакмицу. Домаћи играчи Тереквеша су само у првом полувремену парирали лидеру и имали шансу да преко Николе Ајдарића у 19. минуту да дуплирају вођство, ,али их је у томе спречио одлични голман Борислав Радосављев.

А у наставку меча Куманчани су били знатно бољи и  слвили сигурну победу,  која им широм отвара врата за виши ранг.

Омладинац  Напредак 4:2 (2:2)

РАВНИ ТОПОЛОВАЦ: Игралиште Херцеговина,  гледалаца 200, судија: Гајин (Кикинда). срелци: З. Капур у 4.(изпенала), Милош Капур у 40.,53. и 72. за Омладинац ,а Шврака у 3. и Вукмировић у 36. минуту за Напредак. Жути картони: Максимчев, Мандић, Рајков, Калдесић, Милош Капур, Виктор Салма (Омладинац), а Алар, Миладинов (Напредак).

ОМЛАДИНАЦ: Максимчев 8, Глишин 7 (Вукмировић 7,5), Дробњак 7 (Дамјановић 7,5) ,Зоран Капур 8, Мандић 7, Рајков 7,5,Костић 7, Игор Салма 7,5, Калдесић 7, Ћировски 7 (Виктор Салма 7), Милош Капур 9 (Борикић 7,5).

НАПРЕДАК: Ердег 6,5,Зец 6,5, Алар 6, Шврака 7,5, Тинтор 7, Стојановић 6, Челекетић 6,5, Станковић 7,5, Каналаш 6,5, Миладинов 7, Вукмировић 8.

Играчи Напретка из Банатске Тополе су повели већ у 3. минуту, али само минут касније  Зоран Капур је с пенала изједначио. Изненађење је приредио Вук Вукмировић ,када у 36 минуту поново довео госте у вођство. Али тада је на сцену ступио Милош Капур који је у 40 минуту лако преварио одбрану Напретка и погодио мрежу.  А у наставку Милош Капур се разиграо, постигао је још два гола.

Јединство - Пролетер 4:0 ( 0:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Градски стадион, гледалаца :100. Судија :Чолак  (Кикинда). Стрелци: Веселиновић у 55. Еремић у 76. Станковић у 78. и Фаркаш у 85. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Влашкалин 8, Фаркаш 9, Пецарски 7, Еремић 7,5, Матић 8, Докман 7,5 (Илић 7), Веселиновић 8(Стојанов 7,5), Пецарски 7,5 (Латиновић 7), Максимовић 7,5, Вребалов 7,5 (Николић 7), Коледин 8,5 (Александар Станковић 8).

ПРОЛЕТЕР: Танасић 6,5, Попадић 6, Фарди 6, Радиновић 5,5, Коснић 7, Вујовић 7,5, Ружин 5,5, Срђан Станковић 6, Борис Станковић 6, Мршић 7, Жарко Станковић 6,5.

Боља игра домаће екипе Јединства из Новог Бечеја крунисана је са четири прелепа поготка у мрежи гостујућег голмана Пролетера Владимира Танасића .Вреди напоменути да је фудбалска легенда  седамдесетогодишњи Драгиша Коснић  у дресу Пролетера из Међе провео свих 90 минута у игри.

Припремио: П. Станић

Резултати:

Омладинац - Напредак 4:2, Тереквеш - 2. октобар 3:6, Јединство (НБ) - Пролетер 4:0, Подгрмеч - Рохам (није одиграно), слободан је био 1. октобар.