ОЛИМПИК, МИЛАН, БЕНФИКА И ВЕСТ ХЕМ обезбедили пласман у четвртфинале Лиге Европе

Фудбалери Олимпика из Марсеја пласирали су се у четвртфинале Лиге Европе, након што су вечерас поражени од екипе Виљареала на гостовању резултатом 3:1 (2:0).
а

Први меч код куће добила је француска екипа резултатом 4:0.

Голове за шпански тим су постигли Етијен Капу у 32. минуту, Александер Сорлот у 54. минуту и Херсон Москуера у 86. минуту. Једини гол за Олимпик постигао је Жонатан Клаус у 94. минуту.

Фудбалери Бенфике су такође обезбедили пласман у четвртфинале, пошто су на гостовању победили екипу шкотског Ренџерса са 1:0 (0:0). Прву утакмицу је исто добила екипа Бенфике на свом стадиону резултатом 3:2.

Једини гол је дао Рафа Силва у 66. минуту.

Пласман у четвртфинале Лиге Европе обезбедили су и екипа Милана, која је победила Славију у Прагу резултатом 3:1 и екипа Вест Хема која је код куће победила Фрајбург са 5:0.