ОРЛИЋИ добили Азербејџан Михајло Илић ДВА ПУТА У МЕТУ

​​​​​​​СТАРА ПАЗОВА: Стадион СЦ ФСС, гледалаца: 500, судија: Еркан Ездамар (Турска). Стрелци: М. Илић у 19. и 26. минуту. Жути картони: Дамадајев, Џафаров (Азербејџан). Црвени картон: Дамадајев (Азербејџан) у 89. минуту.
1

СРБИЈА: В. Илић 7, Ергелаш 7,5, Ђорђевић 7,5 (од 87. Ђековић -), М. Илић 8, Суботић 7, Станковић 7, Матић 7, Васић 7 (од 60. Миладиновић 7), Лучић 7,5 (од 87. Кабић -), Пантовић 7 (од 77. Луковић 7), С. Митровић 7 (од 87. Роган -).

АЗЕРБЕЈЏАН: Самигулин 5,5, Мамадов 5,5, Ј. Хусеинов 5,5, Дамадајев 5, А. Рзајев 6, В. Рзајев 6,5, Јусифи 6 (од 71. Хасанзаде 6), Ахмадов 6, Насирли 6 (од 71. Џафаров 6), Гасимов 5,5 (од 46. Велијев 6), Абдулајев 6 (од 77. Махарамли 6).

Нова генерација наше фудбалске репрезентације до 21 године, успешно је дебитовала у квалификацијама за Европско првенство, које ће се 2025. године одржати у Словачкој. У Групи Ф, „орлићи“ су угостили селекцију Азербејџана, земље за коју наш фудбал не везују баш најпријатније успомене.

Ипак, изабраници селектора Душана Ђорђевића словили су за фаворита у овом дуелу, а да су решени да то на делу и докажу, наши момци су показали већ у 3. минуту. Тада је, након корнера с десне стране, у скоку пред голом Азербејџана највиши био Матеја Ђорђевић, чији шут је замало завршио крај гола.

На истеку 17. минута, поновила се иста сцена, поново је Ђорђевић био најсналажљивији, али је овог пута његов покушај главом завршио на пречки гола Самигулина. Спортска срећа која му је била савезник, међутим, азербејџанског голмана није погледала и у 19. минуту, када је, после центаршута Митра Ергелаша, највиши у скоку био Михајло Илић и довео „орлиће“ у вођство.

Растрачали су наши играчи, констатно држећи под притиском не баш најсигурнију одбрану ривала, па су аплаузи с трибина били логична реакција гледалаца у односу на дешавања на терену. У 26. минуту капитен Србије Владимир Лучић направио је прави дар-мар на левој страни казненог простора гостију, лопта је напослетку стигла поново до штопера Партизана Михајла Илића, који је постигао и други погодак за нашу селекцију, па се резултатом 2:0 отишло се на велику паузу.

Наставили су с нападачком игром Ђорђевићеви изабраници, па је лепу контру повукао, у 51. минуту, Владимир Лучић, наставио ју је Пантовић, али је Стефан Митровић, из фине ситуације, лоше шутирао. Нису претерано запињали младићи из Србије, али им је разлика у класи омогућавала да контролишу утакмицу. Да је заиста тако, показао је у 68. минуту Ергелаш, који је лако прошао до левом крилу и шутирао, али је замало био непрецизан.

У мирном ритму сусрет су наши младићи привели крају, освојивши прве бодове и наговестивши да с великим амбицијама размишљају о пласману на Еуро 2025.

Минут ћутања

Пред почетак утакмице, присутни су минутом ћутања одали последњу почаст настрадалима у катастрофалном земљотресу који је недавно погодио Мароко.

2-3. Украјина 1          1          0          0          1:0       3

4. Луксембург            2          1          0          1          1:3       3

5-6. Азербејџан          1          0          0          1          0:2       0

5-6. С. Ирска  2          0          0          2          0:2       0