Панчевачка лига: Гледалац напао судију

Домаћи фудбалери имали су своје прилике, али је гостујући голман Вукојев добрим интервенцијама сачувао мрежу и допринео победи свог тима.
Sudija/dnevnik

Партизан (У) – Спартак 0:1 (0:0) (прекинуто у 90. минуту)

УЉМА: Игралиште Партизана, гледалаца: 100. Судија: Росић (Панчево). Стрелац: Јовановић у 87. минуту. Црвени картони: Љ.Бану у 90. (Партизан), Ковач и Марковић у 90. (Спартак).

ПАРТИЗАН: Илић 7, Побра 6,5, Јездимировић 6,5, Б. Бану 6,5, Стојковић 6,5, И. Бану 6 (Љ. Бану -), Јевтић 6, Варга 6, Кусићки 6, Бежановић 6 (Ранковић -), Пешић 6.

СПАРТАК: Вукојев 7, Корен 7, Живу 7, Ивановић 6,5 (Коложвари 6,5), Царевић 6,5 (Канас -), Николовски 6,5 (Тома 7), Радојевић 7, Марковић 5. М.Јовановић 7,5, Ковач 5, Станић 7.

Гол одлуке три минута пре краја постигао је Михајло Јовановић када је из другог плана утрчао и постигао погодак. У последњем минуту надокнаде меча три црвена картона.Код домаћина искључен је Љ.Бану, а и код гостију Ковач због међусобног ударања и Марковић због вређања и псовања. У том моменту створила се гужва, а један домаћи гледалац прескочио је ограду и ухватио главног судију за нос и ударио шаком у пределу лица а он је одсвирао крај утакмице.

Јединство (ВЛ)– Полет (ИД) 3:2 (0:0)

ВЛАЈКОВАЦ: Игралиште Јединства, гледалаца: 100. Судија: Томић (Омољица). Стрелци: Балог у 82, Симић у 89, Богдановић у 90. за Јединство, а Михајлов у 46, Чавић у 87. минуту за Полет. Црвени карон: Јовановић у 88 минуту (Полет).

ЈЕДИНСТВО: Илкић 7, Попов - (Калин 7), Ђуркин 7, Москић 6,5, Живанов 6,5, Балог 7,5, Пауновић 6,5 (Бирђан 7).Ђурђевић 7, Богдановић 7,5, Моторов 7, Симић 7.

ПОЛЕТ: Мрчић 7, Ивковић 6,5, Рашић 6,5, Бартош 6,5, Чавић 7, Селаковић 7, Михајлов 7, Мићуновић 7, Јовановић 5, Мршовић 6,5, Станковић 7.

Домаћин је у последњим секундама меча дошли до победе и освојили јесењу титулу коло пре краја првог дела сезоне. Гости из Идвора два пута су имали предност после грешака последње линије Влајквчана и стрелци су били Михајлов и Чавић, али су у финишу остали без бодова. За домаћине прво је Симић искористио прилику и изједначио резултат да би Богдановић неколико минута касније успео да затресе мрежу Мрчића и донесе велику радост својим саиграчима.

ДолинаПотпорањ 4:0  (1:0)

ПАДИНА: Игралиште Долине, гледалаца: 100. Судија: Митровић (Јабука). Стрелци: Радивојев у 22  и 62. Јованов у 60. Келечевић у 70. минуту.

ДОЛИНА: Бујаковић 7, Јованов 7,5, Раденковић 7, Колак 7, Хлавча 7 (Келечевић 7), Митковски 7 (С.Мамојка -), Радивојев 7,5, Стајић 7, М.Мамојка 7 (Ћирић 7), Поповић 7, Васић 7.

ПОТПОРАЊ: Богош 6,5, Јованов 7, Јанковић 6,5, Милованов 6 (Станојев -), М.Јовановић 6,5, Пешић 6 (Бугарчић 6,5), Бранков 6,5, В.Јовановић 6,5, Лазин 7, Станојловић 6,5, Рајлић 6 (Петровић -).

Фудбалери тренера Драгана Ковачевића били су бољи ривал и са четири поготка у мрежи гостију из Потпорања освојили су нова три бода. Својим првим голом на мечу Радивојев је донео предност домаћинима. После одмора прво је Јованов повисио резултат, да би два минута касније Радивојев својим другим голом обезбедио недостижну предност Падинаца. До краја меча у стрелце се уписао и Келечевић за убедљиву победу.

Раднички (Б) – Будућност (А)  0:1 (0:1)

БАРАНДА: Игралиште Радничког, гледалаца: 80. Судија: Сарка (Вршац)  Стрелац: Доријан у 36. минуту.

РАДНИЧКИ: Ћулибрк 7, Николић 6 (Радивојев -),Чабрило 6,5, Домај 7, Максић 6,5, Старчевић 7, Матић 7, Стојковић 7, Бабин 6,5, Милинковић 7,  Јефтовић 6 (Дивљачки 6)

БУДУЋНОСТ: Младеновиоћ 7, Танасић 7, Бутковић 7, Стојимиров 7, Николић 7, Доријан 7,5, Обрадовић 7, Миљковић 6,5 (Селаковић 6,5).Буја 6,5, Винка 7, Јовић 6,5.

На свом терену Баранђани имали су иницијативу током целог сусрета и прилике, али нису успели да своје прилике претворе у гол и мрежа голмана Младеновића мировала до краја меча. Гол одлуке после доброг изведеног корнера постигао је Доријан главом када је са неких десетак метара савладао Ћулибрка.

До краја меча гости из Алибунара успешно су чували минималну предност и успели да однесу три бода у борби за опстанак.

Припремио: Б. Стојковски

Резултати:

Долина - Потпорањ 4:0, Јединство (В) - Полет (Ид) 3:2, Партизан (У) - Спартак 0:1, Југославија - Стрела 0:0, БАК - Слога (БНС) 0:1, Црвена звезда - Раднички (К) 2:1, Партизан (Г) - Хајдучица 1:2, Раднички (Б) - Будућност (А) 0:1.