Панчевачка лига: Падинцима комшијски дерби

Током целог сусрета водила се равноправна игра у којој су прво полувреме домаћин голом Раденковића када је после доброг изведеног корнера Митковског главом савладао Живановића.
fudbal/dnevnik

Долина – Спартак 2:0 (1:0)

ПАДИНА: Игралиште Долине, гледалаца: 200, судија: Гвозденов (Вршац). Стрелци: Раденковић у 25. и Радивојев у 57. минуту.

ДОЛИНА: Бујаковић 7,5, Јованов 7, Митковски 7,5, Колак 7, Раденковић 7,5, Хлавча 6,5, Радивојев 7,5, Стајић 6,5 (Ћирић 7), Мамојка 6,5 (Дудаш -), Поповић 7, Светлик 6,5 (Васић 7).

СПАРТАК: Живановић 7, Корен 7, Ђолаи 6,5 (Сахтер 6,5), Живу 6,5, Тома 7, Царевић 7, Николовски 6,5, Коложвари 7, Радојевић 7, Ковач 6,5, Станић 6,5 (Јовановић 6,5).

После одмора Радивојев је после контре и шута са неких петнаестак метара удвостручио предност Падинаца и на крају освојили три бода. Гостујући фудбалери из Дебељаче Тома, Коложвари и Јовановић имали су изгледне прилике када су излазили пред домаћим голманом, али је  голман Бујаковић добрим одбранама сачувао своју мрежу.

Југославија – Будућност (А)  2:2 (0:0)

ЈАБУКА: Игралиште Југославије, гледалаца: 100, судија: Yафић (Панчево), стрелци: Колески у 40, Јаћимовић у 64. за Југославију, а Јовић у 52.  и Обрадовић у 56. минуту (из пенала) за Будућност.

ЈУГОСЛАВИЈА: Симјановић 7, Младеновски 6,5 (Николовски -), Митковић 7, Јаћимовић 7, Стојановски 6,5, Ангеловски 6,5 (Крстевски 6,5), Колески 7,5, Станојевић 6,5, Јосимовски 6,5 (Станковски 6,5), Стајић 7, Дакић 7.

БУДУЋНОСТ: Младеновић 6,5, Максимовић 6,5, Стојимиров 6,5, Ђапа – (алексић 6,5), Николић 7, Танасић 6,5, Миливојев 7,5, Јовић 7, Враљевац 7, Винка 7, Обрадовић 7.

Током целог сусрета водила се равноправна и отворена игра. Искусни везиста домаћих Небојша Колески довео је свој тим у вођство пет минута пре одласка на одмор. Гости из Алибунара се нису предавали и прво су изједначили голом Симића, а четири минута касније дошли у вођство с  пенала. Претходно је домаћи играч Станојевић у свом шеснаестерцу играо руком.

Бод свом тиму донео је Јаћимовић десетак минута касније када је савладао Младеновића.

БАК – Раднички (Б)  2:0  (0:0)

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК -а, гледалаца: 100. Судија: Томић (Омољица). Стрелци: Јарковачки у 51. и 90. минуту. Црвени картони: Марковић у 82. минуту (БАК), Јевтовић у 82. минуту (Раднички).

БАК: Андрејић 7, М.Анђелић 7, Тимотијевић 7, Краснић 6,5 Шинзар 7, Старовић 6,5, Јарковачки 7,5, Јовановић 7, Секуловић 6,5, Марковић 5, Д. Анђелић 7.

РАДНИЧКИ: Ћулибрк 7, Николић 6 Радојев 6, Домај 6,5, Максић 6,5, Старчевић 7, Матић 6, Стојковић 6,5, Чубрило 6,5, Друловић 6,5 Јевтовић 5.

У првом полувремену није било голова. Голмани Андрејић и Ћулибрк су били на висини задатка. Домаћи фудбалери пружили су бољу игру у наставку и повели голом Јарковачког после шест минута игре. Гости су покушавали да дођу до изједначења, али је у последњем минуту Јарковачки својим другим голом потврдио победу свог тима.

У 82 минуту због међусобног ударања у прекиду искуључени су Марковић и Јевтовић.

Партизан (У) – Хајдучица 0:2 (0:1)

УЉМА: Игралиште Партизана, гледалаца: 100. Судија: Сарка (Вршац), стрелци: А. Липтак у 39. и  Ружић у 52.  минуту.

ПАРТИЗАН: Илић 7, Побра 6 (Живојнов 6), Јездимировић 6,5, Тошић 6,5, Б.Бану 7, Стојковић 6 (Љ.Бану 6), Драшкић 6,5, Јевтић 6 (Варга 6), Кусићки 6, Бежановић 6,5, Пешић 6,5.,

ХАЈДУЧИЦА: Мелих 7, Ћулум 6,,5, Малијар 6,5, Мршић 7, Фолћан 7,  А. Ружић 6,5, Пејчић 6 (Георгијевски 6), Радовић 7, Н. Ружић 7,5 (Петровић -), Липтак 7, Дракулић 7.

Гости из Хајдучице пружили су добру игру и остварили су прву победу у првенству. После контре Липтак је успео да савлада голмана Илића. Домаћи фудбалери имали су више од игре, али је Никола Ружић удвостручио предност гостију.

Припремио: Б. Стојковски

Долина - Спартак 2:0, Полет (Ид) - Стрела 0:4, Потпорањ - Слога (БНС) 1:1, Јединство (В) - Раднички (К) 1:0, Партизан (У) - Хајдучица 0:2, Југославија - Будућност (А) 2:2, БАК - Раднички (Б) 2:0, Црвена звезда - Партизан (Г) 3:2.