Панчевачка лига: Сигурни Старчевци

​​​​​​​Црвена звезда – Борац (Ст) 0:4 (0:0)
fudbalska lopta

ПАВЛИШ: Игралиште Црвене звезде, гледалаца: 200. Судија: Милановић (Панчево). Стрелци: Живковић у 49. Јовић у 53. Божић у 80. Ђукић у 82. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Станић 6, Бугаринов 6 (Мунџић 6), Стијачић 6,5, Поморишац 6,5, И. Јовановић 6 (Гуја 6), Чејић 6,5, Мајсторовић 6,5, Ратковић 6, Гвозденов 6,5, М. Јовановић 6, Грбић 6 (Којић 6).

БОРАЦ: Живановић 7,5, Јовић 7, Јоковић 7, Ђурђев 7 (Грбић 7), Хорнунг 7, Ћирковић 7, Вучић 7, Живковић 7,5 (Божић 7), Ђукић 8, Бајић 7 (Арсенијевић -), Николајев 7,5.

У првом полувремену водила се равноправна игра у којој су мреже мировале. У наставку гости из Старчева постигли су четири поготка и остварили убедљиву победу. Прво је Живковић успео да побегне својим чуварима и затресе мрежу Станића. Неколико минута касније Јовић је удвостручио предност гостију. До краја меча још две лопте у мрежи Павлишана прво је прилику искористио резервиста Божић, а два минута касније тачку на победу ставио је најбољи појединац меча Урош Ђукић.

Долина - Југославија  2:0 (1:0)

ПАДИНА: Игралиште Долине, гледалаца: 100. Судија: Цвитак (Панчево) Стрелац: Келечевић у 43. и 86. минуту (оба из пенала).

ДОЛИНА: Бујаковић 7,5, Магда 6,5, Јованов 7, Васић 7, Колак 7, Поповић 7,5, Јањовић 7,5, Форгић 7 (Хлавча -), Келечевић 8, Ђорић 6,5 (Матуља 6,5), Ћирић 7, Мамојка 6,5 (Илић -).

ЈУГОСЛАВИЈА: Симјановић 7,5, Богдановски 6,5 (Димковски 6,5), Митковић 7,5, Анђеловић 7,5, Ракић 7,5, Дакић 7, Стојановски 6,5, Николовски 7, Колески 7, Смиљковић 6,5.

У првом полувремену прву прилику имали су гости из Јабуке када је Колески са седам метара шутирао преко гола Бујаковића. Два минута пре одласка на одмор после играња руком Ракића у свом шеснаестерцу досуђен је пенал за Падинце. Сигуран је био Марко Келечевић

У наставку гостујући тим је имао опет изгледну прилику за изједначење када је главом шутирао Смиљковић, али је Бујаковић сјајном парадом спасао своју мрежу. Четири минута пре краја после прекршаја у шеснаестерцу гостију над Ћирићем судија је досудио пенал за домаћине поново је био сигуран Келечевић.

Полет (ИЗ) – Партизан (Г) 1:3 (1:2)

ИЗБИШТЕ: Игралиште Полета, гледалаца: 100. Судија: Јокић (Вршац). Стрелци: Бранков у 42. за Полет, а Андрејић у 12, Јоновић у 16, Симуљ у 66. минуту за Партизан.

ПОЛЕТ: Љ.Илић 7, С.Илић 6,5, Ђукић 6, Бану 6,5, Д.Николић 6,5, Димитријевић 6, Бранков 7 (Шајин -), Оморац 6 (А.Николић 6), Попов 6,5, Несторов 6 (Недељковић 6), Бежановић 6.

ПАРТИЗАН: Ардељан 7, Филиповић 6,5, Стојчић 6,5, Јевтић 7, Петрић 7, Сочанац 7, Игњатовић 6,5 (Златковић 6,5), Чолак 7, Симуљ 7 (Шуша -), Андрејић 7,5, Јоновић 7.

За само четири минута два поготка гостију. Прво је Андрејић био прецизан, а затим Јоновић удвостручио предност гостију. Добру акцију домаћих крунисао је голом Бранков. У наставку сигурна игра гостију.

Војводина (СЕ) – Јединство Стевић 1:4 (0:2)

СЕЛЕУШ: Игралиште  Војводине. Гледалаца: 100. Судија: Гвозденов (Вршац) 7. Стрелци: Алексић у 52. за Војводину, Атанасов у 13. и 23., Балножан у 81. и 90. минуту за Јединство Стевић.

ВОЈВОДИНА: Ђукић 6,5, Тешић 6, Братић 6, Богуновић 6, Винка 6,5, Пешић 6, Баба 6 (Станков 6), Дмитровић 6, Алексић 6,5, Бонцокат 6 (Орлић 6), Јаћимовић 6 (Винка 6).

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 7, Кљајић 7 (Ваневски -), Туфеџић 7( Момчиловић 7), Митковски 7, Симић 7(Балножан 7,5), И. Пешовски 7, Трајчевски 7, Окука 7, С. Пешовски 7, Златановић 7, Атанасов 8.

Гости из Качарева организованом и ефикасном игром успели су да освоје три бода на гостовању у Селеушу.

Припремио: Б. Стојковски

Јединство (В) - Спартак 0:0, Слога (БНС) - Потпорањ 2:0, Полет - Партизан (Г) 1:3, Црвена звезда - Борац (Ст) 0:4, Војводина (С) - Јединство Стевић 1:4, Долина - Југославија 2:0, Вултурул - Партизан (У) 1:1, Стрела - Раднички (Б) 0:0. Слободан је био Дунав.

1. Партизан (Г)   19     14     2      3      59:13        44

2. Борац (Ст)     19     14     1      4      42:18        43

3. Раднички (Б)  19     11     5      3      42:18        38

4. Потпорањ      19     11     5      3      35:18        38

5. Партизан (У)  18     11     3      4      30:20        36

6. Јединство (В) 19     9      5      5      28:22        32

7. Стрела            19     8      5      6      36:23        29

8. Ј. Стевић       19     8      3      8      29:21        27