Партизан искористио шансе, Воша своје није

У дербију 15. кола Суперлиге Србије фудбалери Партизана победили су Војводину и тако забалежеили први тријумф још од меча с Вождовцем. Воша је била добар ривал, али црно-бели су били нешто срећнији и на крају славили (2:0).
partizan vojvodina, fk partizan

Београђани су кренули агресивније, али им акције нису биле опасне, све је то деловало више стихијски и неорганизовано. Покушавали су пробојима по боковима, али због грешака у пасовима и пријему лопте, ништа конкретније нису урадили. Услед једне конфузије у одбрани Војводине, Ђерлек је био у прилици у 3. минуту, али је шутирао поред гола.

Новосађани су имали своју рачуницу, намера је била да се сачека грешка противника и из контре нешто више уради. По левој страни истакао се Езе, чији је сваки контакт с лоптом претстављао потенцијалну опасност. Војводина је дисциплинованим покривањем простора терала Београђане на грешке, а онда преко крила покушавала да дође до шансе. У томе се истакао Милојевић, а у 20. минуту Езе је добро прошао по свом боку, шутирао с дистанце, али је био изблокиран. Како је време пролазило, обе екипе су се отвориле и гледан је динамичан фудбал. Није било спектакуларних потеза и шанси, али је темпо био сасвим задовољавајући, достојан дербија. Стизало се до шеснаестераца оба ривала, али није било завршнице и голова. У 28. минуту црно-бели су одиграли комбинацију после прекида, Јанковић је ушао у казнени простор, где га је, по мишљењу судије Грујића, фаулирао Милојевић и свиран је једанаестерац. Шут Рикарда с беле тачке зауставио је Роцков, али је Партизанов нападач поново стигао до лопте и сместио је у мрежу.

Новосађани оштећени за пенал?

У финишу првог полувремена догодио се спорни моменат у казненом простору Београђана, када је Милојевић био у дуелу са Марковићем. Овај се послужио рукама, али судија Грујић није то окарактерисао као прекршај. Моменат о којем ће се сигурно још причати.

У наставку, Партизан је кренуо боље, притискао одбрану Војводине, али без конкретних акција. Новосађани су играли позиционо, покушавали да стрпљивом игром стигну до прилике. У 51. минуту црно-бели су добро прошли по левој страни, лопта је на петерцу стигла до Закарића, који је лоше реаговао и шансу упропастио. Код Војводине је Езе и даље био најрасположенији и на велике муке стављао Милетића.

Ипак, иницијатива Партизана се наставила и све је више имала проблема одбрана Воше. Али, баш у том моменту, слободњак Лазара Арсића је задрмао пречку, а заледили су се навијачи домаћина. Нешто касније и Саничанин је могао до гола, али је на другој стативи лоше шутирао и прилика је пропала. Војводина је дефинитивно преузела игру, фалила јој је само завршница. То је био знак да Партизан појача средину терена, и крене да брани резултат.

Црно-бели не да су у томе и успели, већ су постигли и други гол, када је на пас Закарића са леве стране, Енаке био присебан и савладао Роцкова. Тада је све било готово и ,,ваљак“ је славио.

И. Лазаревић

ПартизанВојводина 2:0 (1:0)

БЕОГРАД: Стадион Партизана, гледалаца: 5.000, судија: Грујић (Ниш). Стрелци: Рикардо (из пенала) у 29. и Енаке у 89. минуту. Жути картони: Н. Р. Милетић (Партизан), а Милојевић и Ђуричин (Војводина).

ПАРТИЗАН: Стојковић 6, Н. Р. Милетић 6,5, Марковић 6, Валијенте 6, Урошевић 6,5 (Н. Г. Милетић), Здјелар 6,5, Ђерлек 7 (Косовић), Јанковић 7, Закарић 7, Николић 6,5, Рикардо 7 (Енаке 7).

ВОЈВОДИНА: Роцков 6, Стојковић 6, Граовац 6, Саничанин 6,5, Антић 6, Ђурић 6,5, Зломислић 6, Милојевић 7 (Арсић 7), Езе 7, Ђуричин 6,5 (Гојков 6,5), Фофана 6 (Гајић 6).