СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ Добра игра Војводине, победа ипак Партизану - 2:0

Фудбалери Војводине изгубили су од Партизана у дербију у Београду у 15. колу Суперлиге Србије. Голове за црно-беле постигли су Гомеш и Енаке.
partizan vojvodina fonet

Утакмица је завршена

90` Гојков је био у прилици да смањи разлику. Имао је лепу шансу али се лопта одбила у корнер

89` ГОООЛ Тек што је ушао Енаке је постигао гол. Румунски интернационалац се добро убацио у петерац и први стигао до центриране лопте. Роцков није имао шансе

88` Уместо Рикарда Гомеша игра Енаке

83` Излазе Урошевић из Партизана и Ђуручин из Војводине, улазе Милетић и Гојков

77` Уместо Ђерлека у игри је Косовић

75` Војводина је убрзала игру, жели да изједначи. Партизан се повукао на своју половину

69` После корнера сам на другој стативи био се Саничанин, али је лоше захватио лопту

66` Како је Војводина била близу изједначења. Шутирао је Арсић из слободњака са око 24 метра и погодио саме рашље гола Стојковића

62` Игру напушта Фофана, улази Гајић

61` Закарић је шутирао из слободног ударца са око 25 метара  лопта је пала у петерац и одбила се у руке Роцкова

60` Партизан има благу иницијативу, али нема изгледнијих шанси за гол

50` Јанковић је сјајно убацио лопту пред гола Роцкова, али је Закарић лоше реагова и лопта га је погодила у бедро те се одбила у руге голмана Војводине

46` Уместо Милојевића у игри је Лазар Антић

Завршено је прво полувреме

46` Полуконтра Војводине. Ђуричин је шутирао са око 22 метра искоса али је лоше захватио и она је отишла поред стативе

45` Поново шутира Ђурић са око 25 метара, овог пута из игре и опет преко гола

43` Ђурић је шутирао из слободног ударца са око 26 метара, али преко гола

41` Најбоља шанса за Војводину. Езе је натрчао на убачену лопту, али је она отишла поред стативе

35` Рикардо је утрчао на убачену лопту, али је Роцков стигао до ње пре њега

29` ГООООЛ  Роцков је прочитао Гомеша, али је овај стигао одбијену лопту и закуцао је у мрежу

28` Пенал за Партизан. Оборен је Јанковић

25` Поново Ђерлек, Туче са око 12 метара по средини, али се лопта одбија у корнер

22` Езе је покушао да пробије одбрану Партизана, али није имао довољно снаге. Лопта у рукама Владимира Стојковића

21` Још један покушај Партизана да промени резултат. Гомеш је вешто окренуо одбрану Војводине на ивици шеснаестерца и шутирао у десни доњи угао гола, али је Роцков био на опрезу

19` Јанковић је из слободног ударца центрирао у шеснаестерац Војводине, дошло је до гужве, али је Роцков стигао до лопте пре Валијентеа

16` Јанковић је добро истрчао контру после корнера за Војводину, али ни успео да упосли Гомеша. Милојевић добија жути картон због прекршаја

14` Јанковић је пробао да шутира са око 18 метара, али је његов ударац изблокиран

12` Рикардо Гомеш је покушао да искористи лопту убачену у шеснаестерац Војводине, али је лоше закачио и Роцков је лако ухватио

9` Отворена игра на обе стране, са доста покушаја пробоја. Ипак, без шанси за гол

4` Прва шанса за Партизан. Тукао је Рикардо Гомеш, а потом и Ђерлек, али поред гола

2` У дуелу са Валиентеом на половини која припада Партизану, повређен је Фофана. Утакмица накратко прекинута

Утакмица је почела

Састави:

ПАРТИЗАН: Стојковић, Ђерлек, Гомеш, Јанковић, Марковић, Милетић, Николић, Урошевић, Валиенте, Закарић, Здјелар

ВОЈВОДИНА: Роцков, Антић, Ђуричин, Ђурић, Фофана, Граовац, Милојевић, Езе, Саничанин, Стојковић, Зломислић

Судија: Данило Грујић (Ниш)

Гледалаца 4.000

Пре почетка утакмице обе екипе су биле иптимистичне са дозом опреза. Партизан већ неколико кола не зна за победу, док је Војводина у нападачком ритму последње три утакмице.