ПЛС: Тријумф ТСЦ-а и Бечеја 1918, пораз Инђије, реми Будућности

У 25.колу Прве лиге Србије, ТСЦ из Бачке Тополе савладао је у Сенти Слободу са 4:0, Бечеј је победио Телеоптик са 1:0, Инђија је поражена од Трајала са 3:0, док је Будућност из Добановаца одиграла без голова са екипом Синђелића.
Prva liga Srbije

Остали резултати су:  Жарково - Борац 2:1, Металац - Раднички 1:2, Јавор - Нови Пазар 6:3 и Златибор - Бежанија 0:3.

У следећем колу (9. марта) састају се: Инђија - Синђелић, Будућност - Златибор, Бежанија - Јавор, Нови Пазар - Металац, Раднички (К)  - Жарково, Борац - ТСЦ, Слобода - Бечеј, Телеоптик - Трајал.

ТСЦ - Слобода 4:0 (3:0)

СЕНТА: Градски стадион, гледалаца 500, судија: Глигоријевић (Бероград). Стрелци: Пинтер у 10, Лукић у 17, Бабић у 40. и Плавшић у 78. минуту.

ТСЦ: Филиповић 7, Варга 7, Скопљак 7, Томановић 7,5, Милићевић 7 (Плавшић 7), Силађи 7 (Галић), Поњевић 7,5, Пинтер 7,5, Бабић 7,5, Арсенијевић 7,5, Лукић 8 (Милисављевић 7).

СЛОБОДА: Цвијовић 6, Вучковић 6, Ђурић 6 (Илић), Петровић 6 (Томић), Јездимировић 6, Лазовић 6, Гаврић 6,5, Филиповић 6 (Цветић), Пераловић 6,5, Симић 6,5, Миленковић 6,5.

Фудбалери из Бачке Тополе наставили су са серијом победа и преузели су челно место на табели прволигаша.У лепом амбијенту на стадиону у Сенти савладали су Ужичане са 4:0, а према шансама могло је да буде и убедљивије. Домаћину су одмах кренули са нападима и за само пенаестак минута стекли су предност од два гола.У периоду између голова Тополчани су имали још прилика, као и после  тога. Први пут гости су шутирали ка голу Филиповића у 36. минуту, што казује какав је био однос снага на терену. Како се ближио крај полувремена ТСЦ је све чешже био пред голом гостију и надмоћност крунисао трећим погодком. Почетком другог полувремена Силађи је био у одличној прилици и за мало био непрецизан. Тада су се гости заиграли много боље, кренули су са нападима с обзиром да више нису имали шта да изгубе и створили неколико лепих прилика, које нису реализовали. Домаћи тим је играо мирно, градио је игру и у 78. минуту повећао предност. Плавшић тек што је ушао  на терен сјајно је шутирао са преко двадест метара и постогао веома леп гол за коначних 4:0.

Тополчани су у сјајној победничкој серији и како превество одмиче  играју све боље и лепше.Ако овако наставе елитни ранг им не може измаћи.

С. Стојиљковић

Бечеј 1918 – Телеоптик 1:0 (0:0)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе. Гледалаца: 400. Судија: Борко Мијајловић (Кончарево). Стрелац: Алексић у 90. минуту. Жути картони: Дабижљевић, Алексић (ОФК Бечеј 1918), Воротовић, Пеличић (Телеоптик).

БЕЧЕЈ 1918: Живков -, Радић 7,5, Станојев 7,5, Петрић 7, Краговић 7,5, Мирков 7, Дабижљевић 6,5 (од 84. Лазић -), Алексић 7,5, Авдић 6,5 (од 55. минута Дражић 6), Бајић 7,  Матијашевић 5,5 (од 46. Томчић 8).

ТЕЛЕОПТИК: Вуканић 7, Шишков 7, Л. Чермељ 7, Матовић – (од 27. Пеличић 6,5), Влалукин 7, Ф. Чермељ 7, Милосављевић 7, Кокир 7, Гузина 6,5 (од 65. Илић -), Јовановић 7, Воротовић 6,5 (од 79. Бабовић -).

Уместо очекиване рапсодије, умало распродаја крај Тисе! Спречио је то Коста Алексић голом у 90. минуту и тако сам себи први честитао 21. рођендан, који ће званично обележити у суботу. Новом победом Бечејци су повезали и четврту утакмицу без пораза. Иако су до новог успеха стигли заслужено, захваљујући бољој игри у другом полувремену, похвале иду и на рачун младића из Земуна, који су потврдили да имају потенцијал и представили су се крај Тисе као чврста екипа.

Прво полувреме ће сви заборавити. Играло се на средини терена, без иједне изгледније прилике, па је у новинарским бележницама остало забележено једино да је штопер Земунаца Филип Матовић у 27. минуту напустио терен због повреде.

Уласком Чедомира Томчића, екипа са Тисе се препородила, а у одбрани гостију настала је права пометња. Већ у 50. минуту Томчић је проиграо Бајића, који је шутирао крај гола. Седам минута касније сам Томчић је опалио по лопти са ивице казненог простора и голман Вујанић ју је крајњим напором избио из угла. Притисак Бечејаца се наставио и већ у следећем минуту Бајић је упутио прави пројектил, лопта је прошла крај голмана, а са гол линије избацио ју је Шишков. У 61. минуту Томчић је убацио у ватру Дражића, али је лопта завршила  у наручју истрчалог голмана Вуканића. Алексић је у 68. минуту центрирао, а Краговић скочио и за мало шутирао преко пречке. Три ударца из угла извели су Бечејци у 72. и наредном минуту, али промене резултата није било. Ни у 87. минуту, кад је неколико играча домаћих могло да озбиљније угрози гол гостију, поготово Дражић који је последњи био у прилици. Чинило се да је то била последње прилика која је отишла у неповрат. И заиста је тако било. Јер, у 90. минуту шанса је претворена у погодак. Лазић је успео да убаци лопту пред гол гостију, где је Коста Алексић био прибран и са седам осам- метара послао је у небрањени део мреже за минималну, али за домаћина злата вредну победу.

В. Јанков

Трајал Инђија 3:0 (2:0)

КРУШЕВАЦ: Градскистадион, гледалаца: 300. Судија: Манојловић (Књажевац), стрелци Јовановић у 5, Оусман у 33. и 90. минуту. Жутикартони: Милосављевић, Гашић (Трајал), Бјеличић (Инђија).

ТРАЈАЛ: Стојановић 7, Милосављевић 7,5, Гашић 7,5, Радмановац 7,5, Степановић 7, Милисављевић 7,5 ( Ђуровић 7), Осман 8,5, Јовановић 8 ( Килибарда ), Гогић 7,5, Милошевић 7,5, Петровић 7 (Радивојевић 7).

ИНЂИЈА: Прековић 6, Величковић 6, Димитријевић 6 (Бастајић 6), Бјеличић 6 , Иванчевић 6, Илић 6 (Дамњановић -), Максимовић 6 ( Андрејић 6), Бањац 6, Анђелковић 6, Рогач 6, Бађи 6.

У најбољој прволигашкој партији под Багдалом Трајал је против Инђије још једном потврдио да може равноправно да се носи са кандидатима за пласман у Суперлигу. Тренер домаћих Лазаревић је добро скенирао госте, извршио одређе промене у везном реду, а Ивица Јовановић је прву шансу претворио у гол.Степановић осам минута касније није искористио повољну прилику да дуплира вођство, али зато јесте Осман сјајним шутем и лепим голом - 2:0. Гости су први пут запретили у 29. минуту, да би Стојановић у 34. одлично интервенисао.

У наставку тренер гостију Благојевић је променио формацију, намера је била да се не ризикује, него да се сачува предност и из контри угрози гол ривала. Одбрана је одбила све нападе гостију и када се очекивао крај утакмице, упорни Осман се вештим дриблингом ослободио чувара и неодбрањиво шутирао за убедљиву и заслужену победу Трајала. Инђијци као кандидати за пласман у виши ранг су били прилично бледи, публика је од њих очекивала више.