Подручна лига Сомбор: Дерби припао Обровчанима

Домаћи играчи су у раној фази сусрета дошли до предности од 2:0 над врло добром екипом Русина.
fudbal

Борац - Русин 2:1 (2:1)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија: Малбашић (Сомбор), стрелци: Станишић у 7. и Јандић у 30. за Борац, а Шарац у 45. минуту за Русин. Жути картони: Војиновић (Борац), Сајанковић, Коцић, Ланчужанин (Русин).

БОРАЦ: Ђукић 7, Војиновић 7, Лакатош 7 (Попадић 7), С. Козомора 7, Вјетровић 8, Солдат 7, Баланго 7 (Јовић), Гајић 7, Јандрић 8, Јовановић 7, Станишић 8 (Николић).

РУСИН: Калинић 7, Коцић 6, Холик 6, Ланчужанин 7, В. Вујовић 7, Сајанковић 7, Ф. Вујовић 6, Веселиновић 7, Ђукановић 7, Бранковић 7, Шарац 8.

Прво је Станишић искоса с леве стране погодио супротан угао гола Калинића. На 2:0 повисио је искусни Милош Јандрић који је са 12 метара по земљи оштрим ударцем затресао мрежу гостију. Гости се нису предавали, па су извели неколико опасних напада од којих је у 45. минуту искористио брзоного лево крило Димитрије Шарац и постигао погодак. У даљем току се водила рововска борба на средини терена, а судија Малбашић из Сомбора је у 65. минуту пропустио да покаже црвени картон Ланчужанину као последњем играчу одбране гостију, јер је грубо зауставио капитена борца Јовановића који је имао стопостотну шансу. До краја сусрета и једни и други су имали по две шансе које нису искористили.

Б. Гајић

Полет - Омладинац 3:0 (1:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 80, судија: Вујић (Кула). Стрелци: Стоиљковић у 6. Малиновић у 47. и 57. минуту.

ПОЛЕТ: Ивановић, Анђелковић 7 (Стојановић 7), Алексић 7, Јовчић 7, С. Станковић 8, Ж. Станковић 7, М. Стошић 7 (Стаменковић 7), А. Стошић 7, Стоиљковић 8, Богдановић 8, Малиновић 8 (Стојковић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Милошевић 7, Суботић 5, Дамјановић 5, Муфић 6, Богнар 6, Радујко 6, Гргић 6, Чивчић 5 (Вукадиновић 5), Томаш 5 (Ердеши 5), Делија 6, Мијић 6.

Домаћин је надиграо врло слабе госте. Већ у 6. минуту на пас Малиновић, Стоиљковић је постигао гол, а промашене су још три зреле прилике.

У другом делу Малиновић је постигао два гола и промашене су још четири прилике. Гости ни једном нису угрозили домаћег голмана.

А. Чичић

Будућност (М) - БСК 2:0 (1:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца: 200, судија: С.Пилић (Кула), стрелци: Кученић у 14. и Новаковић у 88. минуту, жути картони: Бошњак, Кученић, Баланго, Стоисављевић, Новаковић (Будућност), а Чурчија, Цветичанин, Данојевић, Милошевић (БСК).

БУДУЋНОСТ: Бојанић, Бошњак, Меселџија, Радичић, Л.Копања, Ковачевић, Буквић, Баланго (Кајтез), Јурчевић (Стоисављевић), Новаковић, Кученић.

БСК: Чујић, Станић, Медић, Божић, Милошевић, Станковић, Стојаковић (Плавшић), Чурчија, Кораћ (Цветићанин), П. Агбаба, Данојевић.

На отварању пролећног дела првенства, у Младенову, приказан је солидан фудбал. Успели су фудбалери Будућности да освоје три бода. Лепим погоцима Данијела Кученића и Душана Новаковића екипа тренера Јовице Тркуље стигла је до важне победе над Брестовчанима.

Кулпин  - Маглић 1:3 (0:1)

КУЛПИН: Игралиште Кулпина, гледалаца:300, судија: Ј.Јериловић (Апатин), стрелци: А. Хашка у 79. за Кулпин, а Ковачевић у 34., Мркоњић у 63. и Докнић у 65. минуту за Маглић, жути картони: С.Хашка,Совиљ, А.Хашка,Фабри (Кулпин), а Илић, Прерадовић, Шћепановић, Васић, Тројановић, Милановић (Маглић),црвени картони: Младеновић (Кулпин) у 36. минуту, а Илић (Маглић) у 56. минуту.

КУЛПИН: Младеновић, Коларски, Совиљ, Дакић, Лукић (Шекез), Миленковић (Фабри),Сантрач, С.Хашка, М. Бургер (Николић), А. Хашка, Стајиш

МАГЛИЋ: Радишић, Илић, Тројановић, Дмитровић, Мркоњић, Ковачевић, Прерадовић (Милановић), Докнић (Михајлов), Человски (Васић),Ландуп, Шћепановић.

И други пут у овој сезони фудбалери Маглића убедљиво били су бољи од Кулпинаца. Тачку на ову утакмицу ставио је Владимир Докнић евроголом. У ствари, то био је тријумфалан повратак тренера Новице Тројановића на кормило екипе Маглића.

Херцеговац  - Раднички (Р) 1:1 (0:1)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца:150, судија: Д. Нађ (Руски Крстур), стрелци: С. Рачић (из једанаестерца) у 75.  за Херцеговац, а Новић у 30. минуту за Раднички, жути картони: С.Хрњез (Херцеговац), а Радојичић, Кувељић, Кузмановић (Раднички).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Поткоњак, С. Хрњез, Ефендић, Бабић, В. Хрњез, Тривуновић (Л.Рачић), Вујовић (Вукосав), Дмитровић, С. Рачић, Дујаковић.

РАДНИЧКИ: Кузмановић, Лазаревић, Радојичић,Кесић, Новић, Кувељић, Кардинал (Стојановић), А. Петковић, Алексић, Црњански (Сантрач), Н. Петковић.

У дербију кола, домаћин и јесењи првак Херцеговац спасио се од минималног пораза. А, у финишу утакмице, гајдобрански фудбалери пропустили су прилику да направе потпуни резултатски преокрет. На крају, свакој од екипа припао је по један бод.

Тврђава - ЖАК 2:1 (0:0)

БАЧ:  Стадион Тврђаве, гледалаца: 150, судија: Г. Јанковић (Оџаци), стрелци: М. Агбаба у 67. и Малешевић у 73. минуту за Тврђаву, а Сазданић у 90. минуту за ЖАК.

ТВРЂАВА: Чучковић, Девић, Вујиновић, Ђумић, Шомоши, Илеш, М. Агбаба (Штрбац), Ралевић, Андрић (Марчета), Малешевић (Иличић), Медић.

ЖАК: Козлина, Љуштина (Дрезгић), Царић, Лакић, Банић, Сазданић, Тишма (Тодоровић), Крстић (Рацић), Јовановић, Савић, Ковачевић.

Тек половином другог полувремена нападач Тврђаве Милош Агбаба срушио је бункер борбених и упорних Сомбораца. Недуго затим, уследио је  соло продор Петра Малешевића, који је удуплао предност домаће екипе. Ипак, најлепши детаљ на утакмици догодио се у финишу, када је првотимац гостију Немања Сазданић постигао еврогол са 17 метара удаљености од мреже Бачана.

Војводина - Славија (П) 1:0 (0:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца: 150, судија: М. Боснић (Бачка Паланка), стрелац: М. Ранисављев (из једанаестерца) у 60. минуту, жути картони: Рамић, Фамилић, Здравковић (Војводина), а Чвокић, Маројевић и Ракочевић (Славија).

ВОЈВОДИНА: Здравковић, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Тури, М. Ранисављев, Вулић (Г. Станојев), Вучић, Вујановић (Радонић), Фамилић (Вујасиновић), Д. Ранисављев.

СЛАВИЈА: Ј. Брња, Грња, Заскалицки, Чвокић, Ракочевић, Нимет, Д. Николић, Котив, Маројевић, Давидовић (Болехрадски, Белањи), Шмит.

У општинском дербију победника је одлучио један детаљ. Пре и после тога, фудбалери оба тима приказали су тврду игру, уз благу теренску иницијативу Товаришана. Стартну минималну победу домаћем тиму осигурао је искусни везиста Мита Ранисављев, који је био неумољиви и непогрешиви извођач најстроже казне. Млади голман Пивничана Југослав Брња био је немоћан у намери да одбрани једанаестерац.

Припремио: Ђ. Штрбац

Будућност (М) - БСК 2:0, Војводина - Славија 1:0, Херцеговац - Раднички 1:1, Полет - Омладинац 3:0, Будућност (П) - Кордун 5:0, Борац - Русин 2:1, Кулпин - Маглић 1:3, Тврђава - ЖАК 2.1.