Подручна лига Суботица: Контрама до бодова

Искра - Обилић 3:1 (1:1)

КУЦУРА: Игфралиште Искре, гледалаца:250, судија: Д. Врана (Суботица), стрелци: Дамјан Губашу 6. Д. Вајагић (из једанаестерца) у 79. и Сердар у 83. за Искру, а Ђукић (из једанаестерца) у 29. минуту за Обилић, жути картони: Д. Вајагић, Дамјан Губаш (Искра).

ИСКРА (К): Калинић, Л. Вајагић (Делић), Пљешевац, Јурчук, Ђаковић, Сталевић, Комазец (Петровић), Малацко, Д. Вајагић, Дамјан Губаш, Сердар (Ери).

ОБИЛИЋ: Чанади, Гаврић, Барјактаровић, Мијић, Ћук, Ђукић, Спахић, Сарапа, Т. Даверски (Вуковић), Терзин, Бореновић.

У већем делу утакмице, гости из Новог Кнежевца имали су лопту у свом поседу. Али, морали су да потпишу капитулацију пред фудбалерима домаћег тима, који су им, из контранапада често угрозавали гол. У ствари, Куцурани искористили су, тек, сваку другу шансу...

Ђ. Штрбац

Слога - Пролетер (РС) 2:1 (2:1)

ОСТОЈИЋЕВО: Стадион Слоге, гледалаца 200. Судија: О. Ждрња (Нови Жедник). Стрелци: Вишњиж у 22. и Н. Баук за Слогу, а Нешковић у 7. минуту за Пролетер. Жути картони: Шћепановић (Слога) и Величковић (Пролетер)

СЛОГА: Радић 7, Мартиновић 7 (Бошњаков -), Новаковић 7 (Д. Баук -), Шћепановић 8, Банов 8, Брдарић 7, Живановић 7, Н. Баук 8, Танацков 7, Вишњић 7 (Терзин 7), Цвијан 7.

ПРОЛЕТЕР: Мирковић 7, Баланго 6 (Анђеловић -), Готовац 7, Балевић 7, Савић 7, Величковић 7, Маћиженски 6, Гаџић 8, Нешковић 8, Јовановић 6 (Здимировић 7), Попржен 7.

Слога је забележила прву победу у овом првенству. Меч је почео изненађујуће за домаћине када су гости из Равног Села у 7.минуту повели голом Радослава Нешковића. То није обесхрабрило домаћу екипу која је консолидовала редове и преузели игру, па долази до преокрета.

Најпре у 22.минуту изједначење доноси Јовица Вишњић, а у 41.минуту одбрану гостију надмудрио је одлични Небојша Баук за вођство Слоге. Испоставило се да је то и крајњи резултат, па је домаћа екипа на крају заслужено славила победу.

М. Митровић

Раднички (Б) - Ђурђин 2:2 (1:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 200, судија: Филиповић (Суботица). Стрелци: Рајић у 38. Маревић у 75. за Раднички, а Матковић у 52. и Половина у 80. минуту за Ђурђин. Жути картони: Рајић, Кекезовић, Ђурић и Матић (Раднички), а Половина, Балаћ, З. Шомођи, Дрчелић (Ђурђин). Црвени картон: Матковић у 68. минуту (Ђурђин).

РАДНИЧКИ: Донковић 7, Симић 7, Маринковић 7, Јањић 7, Ивањишевић 6 (Станар 6), Матић 7, Лукић 7, Ђурић 7, Рајић 7 (Маревић 7), Лазаревић 7, Кекезовић 7.

ЂУРЂИН: Сарић 7, Мајлат 7, Пејић 7, Н. Шомођи 7, Половина 7, Јекнић 7 (И. Билбија 6), Матковић 6, Балаћ 7 (С. Скендеровић 6), Михајловић 7, Стантић 7, Дрчелић 7 (А. Билбија 6).

У локалном дербију утакмица је завршена без победника. Играло се отворено све до краја сусрета. Раднички је повео преко Срђана Рајића лепим голом већ у 38. минуту. Само што је почело друго полувреме гости су изједначили преко Матковића.

У финишу утакмице било је доста узбуђења, резервиста Маревић је постигао  гол у 75. минуту на асистенцију Ђурића. Пет минута касније гости су преко капитена Радована Половине на центаршут Михајловић изједначили резултат.

С. Стојиљковић

Препород - Обилић (З) 2:2, Сента - Србобран 2:2, Раднички - Ђурђин 2:2, Слога - Пролетер (РС) 2:1, Панонија  - Његош 3:2,  Искра - Обилић (НК) 3:1, Напредак - Пролетер (Њ) 2:1, Јадран - Сутјеска 1:1

1. Искра              3      2      0      1      9:5    6

2. Обилић (НК)   3      2      0      1      7:4    6

3. Панонија        3      2      0      1      5:6    6

4. Србобран       3      1      2      0      9:6    5

5. Препород       3      1      2      0      7:6    5

6. Сента              3      1      1      1      9:4    4

7. Обилић (З)     3      1      1      1      8:7    4

8. Јадран            3      1      1      1      5:4    4