Подручна лига Суботица: Жедничани поново на врху

Препород - Сутјеска 6:0 (2:0)
Detalj sa utakmice u Zmajevu

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, судија: Рогановић (Ловћенац), стрелци: М. Ковач у 25. 30. 50. Ждрња у 60. Терзија у 63. Капоња у 73. минуту.

ПРЕПОРОД: Вуковић 7, Грбић 7, Терзија 7, Руски 7, Курушић 7, Папди 6,5 (Мартиновић 6,5), Средник 7, Тумбас 7, Ковач 9, Дамјановић 7 (Капоња 7), Ташић 7, Ждрња 8)

СУТЈЕСКА: Лукић 5,5 (Дејановић 5,5), Николић 5,5, Бојић 5,5 (Голубовић 5,5), Дринчић 6, Мирковић 6, Томчић 6,5 (Делић 6,5), Лапушина 6, Брковић 6, Јакић 6, Шибалић 6, Глумац 6.

Фудбалери Препорода одиграли су једну од најбољих утакмица на свом стадиону. Тренер Радивој Ђуровић може бити задовољан игром својих момака. Серију голова започео је Милош Ковач у 25. минуту, а потом се још два пута уписао у листу стрелаца.

С. Ст.

Обилић - Ђурђин 5:2 (0:1)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, судија Марјанов (Србобран). Стрелци: Калајџија у 57, М. Кобиларов у 60. и 74. Марковић у 62. Живојнов у 86. за Обилић, а Стантић у 31. и 75. мионуту за Ђурђин. Жути картони: Родић (Обилић), Билбија (Ђурђин).

ОБИЛИЋ: Дангубић, Ћетковић, Кнежевић (Дивјак), Родић, Павићевић, Буквић (Узелац), Н. Кобиларов (Марковић), М. Кобиларов (Радојчић), Марчетић, Живојнов, Калајџија.

ЂУРЂИН: Д. Сарић, Хорватски, Пеић Тукуљац, Билбија, Мајлат, А. Сарић (Мојић), Матковић (В. Кујунџић), Вуковић (М. Кујунџић), Михаиловић (Скендеровић), Стантић, Видаковић (Билбија).

Одлична  фудбалска представа, прави празник који је обострано обиловао лепим, атрактивним акцијама а висок пораз гостију није одраз лоше игре, већ несмотрености одбране и мањка среће.

Од првог минута се играло отворено и борбено, право фудбалско надигравање какво одавно није виђено у Змајеву и за то обе екипе заслужују  похвале.

Гости су за нијансу били бољи у првом а домаћи у другом полувремену. Од 57. минута Обилић игра знатно организованије, одлучније и за само пет минута преокренуо је резултат у своју корист. У 74. минуту евро голом Милана Кобиларова Змајевчани су имали солидну предност. А у 75.  Стантић из слободног ударца смањује разлику. Једанаест минута касније одлични Живојнов се мајсторски ослободио свог чувара и са 16 метара искоса лобовао голмана гостију поставивши коначан резултат.

Л.  Киш

Торњош - Сента 0:0

ТОРЊОШ: Игралиште у Торњошђу. Судија: Д. Врана (Суботица).

ТОРЊОШ: Ђорђевић 8, Арамбашић 7, Тот Хоргоши 7, Нађ 7, Самарџија 7, Кокрехел 7, Ж. Барна 7, Карачоњи 7, Касаш 6( Г. Хомоља 7),  М. Хомоља 7,  Д. Барна 7.

СЕНТА: Томашев 7, Димић 7, Павлов 7, Бајтаи 7, Жмукиц 7, Ловре 6 (Ђуза 7), Матић 7,5, Мандић 7, Ђери 7, Кораћ 7, Живковић 7.

У комшијском дербију Торњошани су се успешно супротставили Сенти, изборивши бод, а реми у Торњошу допринео је да Сенћани лидерску позицију на табели са истим бројем бодова препусте Препороду из Новог Жедника.

У уједначеном надигрвању мреже су остале нетакнуте, али било је по неколико прилика на обе стране, од којих две у првом делу за Сенћане није искористио Матић, а у 63.минуту Кораћ. Четири минута касније домаћини су имали прилику да савладају голмана Сенте Томашева, али је Гергељ Хомоља погодио пречку. Одбрана Торњоша добро је функционисала, а сигуран чувар мреже био је голман Ђорђевић, тако да је реми најреалнији исход.

М. Митровић

Пролетер - Искра 7:0 (3:0)

ЊЕГОШЕВО: Стадион Пролетера, судија: Хрња (Бачка Топола), стрелци: Курин у 12. Стојиловић у 28. и 35. Хорват у 48. и 80. Демоњић у 78. и 86. минуту.

ПРОЛЕТЕР: Матковић, Недељковић 7 (М. Цурновић 7), Врањеш 7 (Загорац), Курин 8, Кустудић 7 (Дабановић), Демоњић 8, Грбић 7, Вуњак 7 (Матковић), Стојиловић 8, Јерковић 7 (С. Цурновић 7), Хорват 8.

ИСКРА: Тепавчевић 5,5, Вајагић 5,5, Ивановић 5,5, Сталевић 5,5 (Чургут 5,5), Колесар 5,5, Баровић 5,5 (Суботић 5,5), Николић 6 (Колошњари) Иван 5,5, Јанковић 6 (Дакић 6), Бока 6, Тешановић 6.

Пролетер наставља са добрим играма. Фудбалери тренера Гограна Лалића су били реализаторски расположени и заслужено победили високим резултатом Искру. Изузетно су били расположени Хорват и Демоњић а у асистенцијама им је помагао Курин.

С. Ст.

Раднички - Пролетер (РС) 2:4, Будућност - Јадран 2:0, Обилић - Ђурђин 5:2, Торњош - Сента 0:0, Препород - Сутјеска 6:0, Напредак - АФК 2:1, Еђшег - Слога 3:4, Пролетер (Њ) - Искра 7:0.

1. Препород       11     8      2      1      28:3  26

2. Сента    11     8      2      1      31:10        26

3. Пролетер (РС)        11     8      2      1      34:14        26

4. Напредак       11     7      1      3      20:7  22

5. Јадран   11     6      2      3      21:13        20

6. Слога    11     6      0      5      27:23        18

7. Пролетер (Њ) 11     4      4      3      22:20        16

8. Торњош 11     3      5      3      8:7    14