Португалији титула у Лиги нација

Фудбалери Португалије освојили су премијерно издање Лиге нација, пошто су победили у финалу репрезентацију Холандије са 1:0 (0:0).
portugalci slave gol, tanjug ap

Изабраници Фернанда Сантошо до историјског тријумфа дошли су голом Гонсала Гедеша у 60. минуту. Бернардо Силва одлично је пронашао Гедеша, који је снажно шутирао и савладао Силесена.

Португалија, актуелни шампион Европе, овом победом пласирала се на ЕУРО 2020 без обзира на учинак у квалификацијама.

Током првих 45 минута утакмица није обиловала узбуђењима. Холандија се углавном бранила и чекала контранападе, док су напади Португала били безопасни. Вирџил ван Дајк све је блокирао, млади Матијас де Лихт такође је играо на високом нивоу и Роналдо није успео да дође до позиције за гол. На полувреме отишло се с резултатом 0:0.

Како је кренуоло друго полувреме се видело да ће се на терену играти бољи фудбал. Екипе нису стварале стопостотне шансе, али је интензитет игре био много бољи. Коначно гол је пао у 60. минуту. Силва је сјајно упослио Гедеша, који је снажним шутем савладао Силесена.

Од тог тренутка Холандија је заиграла много боље, почела је да ствара шансе, али је Руи Патрисио био одличан. Голман Португалије све је одбранио и на неки начин је донео титулу Португалу.

Актуелни шампион Европе биће запамћен као први победник УЕФА Лиге нација у историји.

Португалија – Холандија 1:0 (0:0)

ПОРТО: Стадион Драгао. Судија: Ундијано Маљенко. Стрелац: Гадеш у 60. Минуту за Португалију.

ПОРТУГАЛИЈА: Патрисио – Гереиро, Фонте, Диас, Семедо – Фернадеш, Карваљо, Переира – Силва, Гедеш, Роналдо.

ХОЛАНДИЈА: Силесен – Дамфрис, Де Лхит, Ван Дајк, Блинд – Вајналдум, Де Јонг, Де Рон – Бергвајн, Бабел, Депај.