Потиска лига: Ађани славили у Аранђелову

У занимљивом изједначеном надигравању у Банатском Аранђелову победу су заслужено однели гости из Аде.
FK Potisje Levente Apro i Caba Muhi IMG_2890

Славија – АФК 2:3 (0:1)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 50. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Славковић у 61. и И. Хусак у 74. за Славију, а Вилагош у 18. и Адам Латак у 65. и 70.минуту за АФК.

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Ремете, Мијатов (Косо), Кијац, Бјелобаба (Челедеш), Ерић, Малуцков, Славковић, И. Хусак, М. Елезовић (С. Арсенов), Ј. Хусак.

АФК: Јанковић, Хорват, Вујић, Киш, Адриан Латак, Вилагош, Бикицки (Степанчев), Пеко, Адам Латак, Петер, Пожар.

За радост Ађана мрежу Јована Арсенова у 18.минуту из гужве је затресао Жолт Вилагош искорисривши грешку одбране домаћина.

За изједначење у 61.минутупобринуо се Златибор Славковић шутом са 16 метара, али све наде  Славије покопао је Адам Латак, који је у року од пет минута два пута успео да надмудри домаћу одбрану. Пораз је ублажио Иштван Хусак, који је са готово 40 метара успео да лобује голмана Ађана.

М. Митровић

Потисје – Хајдук 3:0 (0:0)

КАЊИЖА: Игралиште Потисја, гледалаца 25. (Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Апро у 59, Угри у 65. и Мухи у 72.минуту (из једнаестерца). Жути картони: Барјактаровић (Потисје), Р. Радаковић, Мендебаба и Николин (Хајдук).

ПОТИСЈЕ: Бохата, Киш, Домонкош, Барјактаровић, Мухи, Балго, Угри (К. Нађ), Конц (Чехак), Папданчо, Апро, О. Нађ.

ХАЈДУК: Панић, Бркљач (Д. Радаковић), Бодрожа, А. Хорват, Мендебаба, Николин, Елезовић, Оњин (Кнежевић), Лазић, Р. Радаковић, М. Хорват.

У 59.минуту Левенте Апро је са 17 метара снажно шутирао, а голман Хајдука само успео да лопту одбије у мрежу. На 2:0 повисио је из контранапада Чаба Угри, погодивши леви доњи угао. Неколико минута касније Јожеф Балго је са седам метара шутирао преко гола, а у 72.минуту гости су скривили пенал који је за коначан резултат 3:0 сигурно реализовао Чаба Мухи.

М. Мр.

Бачка – Граничар  3:0 (1:0)

МОЛ: Игралиште Бачке, гледалаца 100. Судија: Н. Зекоња (Кикинда). Стрелци: Стефановић у 20. и 56. и Ференц у 68. минуту.

БАЧКА: М. М. Ђукић, Кубурић (Јеремић), Шевић (Ференц), Влајковић, Парабуцки, П. крижан, Врбашки, Стефановић Цвитко (Црнојловић), Цифрић, М. Крижан.

ГРАНИЧАР: Тодоровић, Илић, Уверић, Дражић, Бајић, Јованов, Садовић, Бегеши, Поповић, Божанин.

Гости из Ђале дошли су са само десет играча, али су пружили солидан отпор лидеру, у чијим редовима се истакао двоструки стрелац Бранислав Стефановић.

М. Мр.

Јединство (М) – Хоргош  1:5 (1:1)

МАРТОНОШ: Игралиште јединства, гледалаца 30. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Трелци: Косо у 9. за јединство, а Г. Бохата у 23, Алаџић у 51, Добо у 58. и 75. и Иванчић у 83.минуту за Хоргош.

ЈЕДИНСТВО: Данич, Бајус, Јаблонски, Косо, Бите, Шафрањ, Јаковљев, Радулов, Б. Атељевић (М. Атељевић), Момиров, Коломпар.

ХОРГОШ: Бенде, Г. Бохата, Сабо, Радич, Е. Бохата, Веселинов, Макра (Алаџић), Фодор, Бате (Иванчић), Добо, Г. Коломпар.

Мартоношани су против комшија из Хоргоша успели да супротставе комплетан састав, па чак и да у 9.минуту поведу голом који је постигао Патрик Косо. Хоргошани су диктирали темпо, али су се и испромашивали. Габор Бохата је у 23.минуту донео изједначење, а у другом полувремену било је само питање са колико голова ће бити напуњена мрежа Јединства.

М. Мр.

Тиса – Шампион 1:2 (0:1)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 30. Судија: М. Гајин (Кикинда). Стрелци: Ненадов у 51. за Тису, а Малагурски у 23. и Крајновић у 90. минуту за Шампион. Жути картони: Шили (Тиса), Вираг, Саша Стојичић И Крајновић (Шампион).

ТИСА: Радић, Шили, Мојсин, Раданов, Малетин, Јенеи, Г. Ленђел, Зомбори (Игњин), Нендов, Кочиш (Буш), Фодор.

ШАМПИОН: Чоти, Саша Стојичић, Вираг, Тот, Слободан Стојичић, Малагурски, Кермеци, Милуновић, Чанади, Мора (Л. Шили), Крајновић.

Оромчани су изненадили домаћине из Падеја. У 25.минуту Малагурски је из слободног ударца са 25 метара погодио циљ, а из првог дела вредан помена је и пројектил Малетина из прекида који је уздрмао пречку гостију. За изједначење  са пет метара лопту је главом спровео у мрежу Ненадов на центаршут Буша. У самом финишу утакмице голман Радић је одбранио шутеве Бироа и Чанадија, а за победу гостију Крајновић је био бржи од последњег звиждука судије Гајина и погодио под пречку.

М. Мр.

Јединство (СК) – Торњош 0:3 (0:3)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 30. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Касаш у 26, Карачоњи у 31. и Рушак у 35.минуту.

ЈЕДИНСТВО: Рице, Ђерић, Јованов, Брзак, Холо, Живков, Калмар, Миланов, Ранков, Кришанов, Дабевски.

ТОРЊОШ: Губик, Норберт Нађ, Секе (Ковач), Г. Хомоља, Тот Баги, Касаш, Карачоњи, Кокрехел, Рушак, Миклош Хомоља, Мартин Хомоља (Деак).

Све је решено већ у првом делу уткмице, када су гости три пута затресли мрежу голмана Рицеа..

М. Мр.

МАЈДАН: Тромеђа – Јадран (Санад) 0:4, МАРТОНОШ: Јединство – Хоргош 1:5, МОЛ: Бачка – Граничар (Ђала) 3:0, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија – АФК (Ада) 2:3, ПАДЕЈ: Тиса – Шампион (Ором) 1:2, КАЊИЖА: Потисје – Хајдук (Подлокањ) 3:0, СРПСКИ КРСТУР: Јединство – Торњош 0:3. Слободна је била Чока.