Потиска лига: Барјактаровић матирао Ађане

Кањижани су борбенијом бољом игром изненадили Ађане и однели читав плен из Рекреационог центра “Адица”.
Fudbal

АФК–Потисје 1:2 (0:1)

АДА: Стадион у Рекреационом центру “Адица”, гледалаца 100. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Вилагош у 78. за АФК, а Барјактаровић у 16. и 90. минуту за Потисје. Жути картони: Шевић, Петер (АФК), Барјактаровић (Потисје). Црвени картони: Киш, Јованов (АФК) и Апро (Потисје).

АФК: Балаж, Јованов, Вујић, Шевић, Бикицки, Вилагош, Сираки (Сегедински), Пеко, Пожар, Киш, Петер.

ПОТИСЈЕ: Бохата, Баги, Домонкош, Хорват, О. Нађ, Хусак, Фодор, Баша (Киш), Сакач (Чехак), Барјактаровић, Апро.

Чак тројица актера ове утакмице су поцрвенела, због по две опомене које су зарадили у жару борбе, Норберт Киш и Марко Јованов из редова домаћина и Левенте Апро код гостију.

Одбрана АФК-а капитулирала је у 16.минуту, када је после корнера неко од играча домаће екипе кратко одбио лопту, добро се снашао Немања Барјактаровић и затресао мрежу Адријана Балажа. Изједначио је Жолт Вилагош у 78.минуту, али је Барјактаровић за победу гостију матирао одбрану Ађана пре последњег звиждука судије Ђоке Симендића.

М. Митровић

Хоргош - Славија 1:2 (1:2)

ХОРГОШ: Игралиште Хоргоша, гледалаца 100. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Веселнинов у 17. (из једанаестерца) за Хоргош, Ерић у 20. и Огњеновић у 43. минуту за Славију. Жути картони: Бенде, Тертели, Пуљаи, Буза, Веселинов (Хоргош), Миланов, Огњеновић и Хусак (Славија).

ХОРГОШ: И. Макра, Бенде, Сабо, Радич, Е. Бохата (Алаџић), Веселинов, Тертели, Бате (Пуљаи), Буза, Добо, Коломпар (Н. Макра).

СЛАВИЈА: Арсенов, Ремете, Перишић, Огњеновић, Пантелин, Миланов, Агоштон, Славковић, Ерић (Димовић, Цвијић), Елезовић, Хусак.

Гости из Банатског Аранђелова славили су у Хоргошу, мада је домаћа екипа прва повела у 17.минуту из пенала који је скривио Бошко Пантелин, а сигурно реализовао Дарко Веселинов. Изједначење је уследило три минута касније, по левој страни је прошао Кристијан Ремете, а на његов центаршут главом је лопту у мрежу послао Кристивој Ерић. Пред одлазак на одмор на центаршут из корнера Предраг Огњеновић је савладао Иштвана Макру, а у другом делу утакмице Славија је успела да сачува стечену предност.

М. Мр.

Шампион - Јединство (СК)  2:3 (1:2)

ОРОМ: Игралиште у орому, гледалаца 30. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Биро у 34. и 63. за Шампион, а Миклуц у 28, Шећеров у 31. и Ранков у 89.минуту за Јединство.

ШАМПИОН: Чоти, Саша Стојичић, Буза, Тот, Чанади, Милуновић (Крајновић), Слободан Стојичић, Вираг (Шили), Биро, Бабичковић, Малагурски (Мијатов).

ЈЕДИНСТВО: Рице, Илић, Ђерић, Холо (Јованов), Зивлак, Брзак, Миклуц, Шећеров, Мајер, Миланов, Коблехер (Ранков).

Миклуц је у 28.минуту прошао по левој страни и из прилично тешке позиције успео да савлада голмана домаћих Чотија, а предност гостију је удвостручио Шећеров одличним шутом са 16 метара у десни доњи угао. Оромчани су успели да изједначе са два поготка Бироа, прокоцкали су још две изледне прилике да дођу до победе, али је зато у 89.минуту искусни Ранков брзу акцију гостију завршио прецизним шутом са пет метара, па је победа заслужено припала гостима из Српског Крстура.

М. Мр.

Хајдук - Торњош 0:9 (0:5)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 40. Судија: А. Торњански (Нови Кнежевац). Стрелци: Карачоњи у 5. и 44, Касаш у 11. и 42, Секе у 45, Рушак у 50. и 65, М. Хомоља у 70. и Нимрод Нађ у 86.минуту. Жути картони: Милош Хајдер (Хајдук), Карачоњи и М. Хомоља (Торњош).

ХАЈДУК: Лабус, Бодрожа, Хорват, Радаковић, Николин, Милош Хајдер (Марта), Мендебаба (Оњин), Живков, Бркљач, Корбелић, Милан Хајдер (Бањац).

ТОРЊОШ: Мемедовић, Норберт Нађ (Г. Хомоља, Секе (Ковач), Нимрод Нађ, Тот Хоргоши, Кокрехел, Касаш, Чернак (Тот), Карачоњи, М. Хомоља, Рушак.

Квалитетнија екипа Торњоша је убедљивим резултатом поразила домаћине из Подлокања. Победа Торњошана могла је бити и убедљивија. Мрежу Милана Лабуса начео је већ у 4. минуту Жолт Карачоњи који је касније постигао још један погодак, а двоструки стрелци на овој утакмици неравноправних ривала били су још Сабин Секе и Арон Рушак.

М. Мр.

Граничар - Тиса 3:1 (1:0)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 50. Судија: М. Трбовић (Нови Кнежевац) . Стрелци: Јевтић у 25, Божанин у 73. и 90. за Граничар, а Јенеи у 54. минуту за Тису. Жути картони: Шили, Г. Ленђел, Малетин (Тиса). Црвени картон: Бобојчев (Тиса).

ГРАНИЧАР: Пантелин, Реџић (Уверић), Тодоровић, Дражић, Савић, Лупшић, Бајић (Бегеши), Стојков, Јевтић, Поповић, Божанин.

ТИСА: Ковач, Зомбори, Ф. Ленђел, Бобојчев, Шили (Јенеи), Раданов, Малетин, Г. Ленђел, Буш, Фодор (Радић), Симић (Мојсин).

У борбеној и занимљивој утакмици  истакли су се голмани обе екипе, а гости из Падеја могли су изборити и овољнији резултат. Код вођства Граничара од 2:1, Падејци нису искористили два повољне прилике. Дражен Пантелин је успео да одбрани шут Данијела Раданова, а у наредној прилици лопту је са гол линије успео да избаци Дуле Тодоровић. Победу домаће екипе је у последњем минуту потврдио Александар Божанин, а када је утакмице већ била завршена судија Миодраг Трбовић због неспортског понашања црвени картон оправдано је показао Арнолду Бобојчеву.

М. Мр.

ЧОКА: Чока - Јединство (Мартонош) 4:2, САНАД: Јадран - Бачка (Мол) 2:2, ХОРГОШ: Хоргош - Славија (Банатско Аранђелово) 1:2, ЂАЛА: Граничар - Тиса (Падеј) 3:1, АДА: АФК - Потисје (Кањижа) 1:2, ОРОМ: Шампион - Јединство (Српски Крстур) 2:3, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Торњош 0:9. Слободна је била Тромеђа (Мајдан).