Потиска лига: Фараго четвороструки стрелац

Јединство - Граничар 6:0 (3:0)
FK Jedinstvo Srpski Krstur 2020. oktobar

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства. Судија: М. Атељевић (Мартонош). Стрелци: Фараго у 13, 21, 43. и 64. и Т. Дабевски у 56. и 85.минуту. Жути картони: Зивлак (Јединство) и Уверић (Граничар).

ЈЕДИНСТВО: Пантелин (Станишић), Илић (Беланчић), П. Калмар (Л. Калмар), Брзак, М. Живков, Зивлак, Р. Дабевски (Ранков), Миланов, В. Коблехер (Ђ. Јованов), Т. Дабевски, Фараго.

ГРАНИЧАР: Мађар, З. Поповић (Д. Пантелин), Уверић (Димовић), Д. Јованов, Игњатов (Савић), К. Коблехер, Маријановић, Слађан Иванов, Б. Поповић, Ђерић (Петковић), Саша Иванов.

У увек изазовном комшијском дербију доминирали су домаћини из Српског Крстура, који нису дозволили изненађење и добром игром су потврдили нескривене амбиције за врх табеле. Убедљивој победи са четири поготка највише је допринео Бојан Фараго, а два пута мрежу Ђалинаца затресао је Тома Дабевски.

Бачка - Хајдук 2:1 (2:1)

МОЛ: Игралиште  Бачке. Судија: И. Живковић (Кикинда).Стрелци: Д. Станојев у 2. и Моровић у 33. за Бачку, а Стојков у 4.минуту за Хајдук. Жути картон: Бјелица (Хајдук).

БАЧКА: Ђукић, Кубурић, Анђелковић, Влајковић, М. Крижан (Симендић), П. Крижан, Златић, Врбашки (Парабуцки), Моровић (Јеремић), Д. Станојев, Сиђи.

ХАЈДУК: Марта, Бошњак, Њежић, Стојков, Ранков, Бодрожа, Оњин (Радаковић), Шлејхер, Крушић, Шокловачки, Елезовић (Бјелица).

Највише узбуђења било је на почетку утакмице, када је већ у 2.минуту Данијел Станојев затресао мрежу гостију из Подлокања, а два минута касније за изједначење узвратио Марко Стојков. Гол одлуке у 33.минуту постиигао је Славко Моровић, а победа је Бачкој обезбедила зимовање на првом месту.

Тромеђа - Потисје 1:9 (0:3)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Лакатош у 62. за Тромеђу, а О. Нађ у 4, Тандари у 16, 56. и 76, К. Нађ у 41, Мачаи у 53, 65. и 86. и Г. Домонкош у 70.минуту за Потисје.

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, А. Домонкош, Фаркаш, Ваш (Т. Пап), Немет, Михок Куцора (Фехер), Лакатош, Агоштон.

ПОТИСЈЕ: Бохата, Баги, Г. Домонкош, Салма, Угри, Балго, Чањига (Хорват), О. Нађ, Тандари, К. Нађ, Мачаи.

Спремнији Кањижани нису имали тежан задатак у Мајдану. Серију је у 4.минуту започео Оливер Нађ, а наставио Жолт Тандари који је на овој утакмици три пута савладао голмана Акоша Бицока. Било је само питање са колико голова ће мрежа Тромеђе бити напуњена, а јеидни погодак за домаћу екипу у 62. минуту постигао је Данијел Лакатош.

Тиса - Јадран  0:5 (0:3)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе. Судија: М. Гајин (Кикинда). Стрелци: Татић у 12,42. и 89. и Јухас у 27. и 86. минуту. Жути картони: Кочиш, Фодор, Тот (Тиса), Јосиповић, Ж. Кесег, Јухас и Татић (Јадран).

ТИСА: Ковач, Ђукић, Мојсин (Шипош), Малетин (Дујмовић), Ленђел, Зомбори (Мадарашев), Јакшић (К. Апро), Кочиш, Фодор, Раданов (Буш), Тот.

ЈАДРАН: Јосиповић, Вишњић, Ж. Кесег, Ч. Стојановић, С. Ђурђев, Будовалчев, Бебек (М. Стојановић), Н. Кесег, Јухас (Владисављев), Д. Ђурђев, Татић.

Гости из Санада су у коректном надигравању били успешнији и ефикаснији, посебно Марко Татић са три поготка, а са два поготка у мету придружио му се Роберт Јухас.

Чока - Славија 0:1 (0:0)

ЧОКА: Стадион Чоке. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелац: Марки у 68. минуту. Жути картони: Ђурђев, Келеува, Ћинкул, Попов (Чока), С. Малуцков и Фехер (Славија).

ЧОКА: Милитаров, Келеува, Брдарић (Шустран), Токоди (Доброка), Ђурђев, Петер, Ружа (Тертели), Чавић (Стојановић), Попов, Србљин, Ћинкул.

СЛАВИЈА: Арсенов, Фехер, Перишић, Кијац, Н. Малуцков (Јовичин), Марки, И. Хусак, Јефтић (Петронијевић), Ј. Хусак, С. Малуцков, Агоштон.

Борбена и занимљива утакмица у којој су се Чокани добро супротставили екипи Славије, која је при самом врху табеле. За победу гостију, из лепе акције у 68.минуту Јефтић је проиграо Маркија, а овај ниском лоптом погодио дужи угао.

Шампион - Хоргош  1:1 (0:0)

ОРОМ: Игралиште у Орому. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Велез у 55. за Шампион, а Земко у 58.минуту за Хоргош. Жути картони: Саша Стојичић, Мисини (Шампион), Земко, Тертели и Бохата (Хоргош).

ШАМПИОН: Сокола, Шили, Мисикин, Саша Стојичић, Вираг (Чанади), Мисини, Дробњак, Велез, Малагурски, Биро (Ковач), Жамбоки (Шабановић).

ХОРГОШ: Бенде, Фехер (Пуљаи), Сабо, Тертели, Бохата, Веселинов, Бате, Земко, Н. Макра (Коломпар), Салма, Косо.

На завршетку јесењег дела првенства Оромчани су се добро показали против гостију из Хоргоша, при чему сун а основу пропуштених прилика обе екипе могле да укњиже победу. За вођство домаћина у 55.минуту прецизним шутом са 25 метара Арпад Велез је савладао Виктора Бендеа, а за изједначење три минута касније контранапад Хоргошана ефектно је завршио Маћаш Земко.

Припремио: М. Митровић

СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Граничар (Ђала) 6:0, ОРОМ: Шампион - Хоргош 1:1, ПАДЕЈ: Тиса - Јадран (Санад) 0:5, МОЛ: Бачка - Хајдук (Подлокањ) 2:1, МАЈДАН: Тромеђа - Потисје (Кањижа) 1:9, ЧОКА: Чока - Славија (Банатско Аранђелово) 0:1.

1. Бачка    11     9      0      2      44:12        27

2. Славија 11     8      3      0      30:4  27

3. Јединство      11     8      2      1      33:6  26

4. Потисје  11     6      3      2      36:12        21

5. Хоргош  11     6      2      3      26:16        20

6. Јадран   11     5      2      4      33:25        17

7. Хајдук   11     3      2      6      21:29        11

8. Тиса      11     3      1      7      22:31        10