Потиска лига: Хајдуку петарда у Мајдану

Екипа Тромеђе је забележила дургу победу у овом првенству, приказавши бољу и ефикаснију игру од гостију из Подлокања.
Tromedja (Majdan)

Тромеђа - Хајдук  5:0 (3:0)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 40. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Л. Домонкош у 15, Фехер у 19. и 27, Лакатош у 62. и Хомоља у 77. минуту.

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, А. Домонкош, Фаркаш, Хомоља, Л. Домонкош, Гуљаш, Лакатош, Фехер.

ХАЈДУК: Лабус, Корбелић, Хајдер, Мишков А. Петровић), Марта, Николин, Жишков, Мендебаба, Оњин, Д. Петровић, Радаковић.

Одбрану Хајдука први је надмудрио Лорант Домонкош у 15.минуту, а да предност буде уверљивија са два поготка потрудио се Данијел Фехер. У дургом делу убедљивој победи допринели су Данијел Лакатош и Михаљ Хомоља. Овом победом Тромеђа више није на последњем месту на табели, него је „фењер” поново препустила Јединству из Мартоноша.

Јединство (М) - Торњош  0:7 (0:5)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 30. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелци: Чернак у 16, 32. и 58, М. Хомоља у 18. и 67, Карачоњи у 28. и Касаш у 35. минуту.  Жути картони: Бајус (Јединство) и Чернак (Торњош).

ЈЕДИНСТВО: Рекецки, Бајус, К. Поша, В. Поша, Јухас, Јаблонски, Јаковљев, Б. Атељевић, Момиров (Перњес), Хашко, Симић (М. Атељевић).

ТОРЊОШ: Мемедовић, Г. Хомоља, Норберт Нађ, Тот Хоргоши, Барна (Ковач), Тот, Чернак, Карачоњи, Кокрехел (Деак), М. Хомоља, Касаш.

Спремнија екипа из Торњоша, према очекивању, није имали тежак задатак на гостовању у Мартоношу. Најрасположенији је био Роберт Чернак који је серију започео у 16.минуту и на овој утакмици три пута је затресао мрежу домаће екипе.

Хоргош - Граничар 4:0 (1:0)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 90. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Пуљаи у 29, Н. Макра у 49. и 60. (из једанаестерца) и Веселинов у 61. минуту. Жути картон: Тертели (Хоргош).

ХОРГОШ: И. Макра, Бате (Косо), Сабо, Тертели, Е. Бохата, Веселинов, Н. Макра (Шомођи), Буза, Пуљаи, Добо, Коломпар (Алаџић).

ГРАНИЧАР: Пантелин, Реџић, Уверић, Ј. Поповић, Б. Поповић, Игњатов, Бајић, Стојков, Радовић, Тодоровић, Божанин.

Ђалинци су се добро држали у првом делу. У 29.минуту Игор Пуљаи је савладао Дражена Пантелина након индиректног ударца. Због повреде Синиша Игњатов није могао да настави у другом делу, па су гости имали играча мање јер су дошли без иједне резерве. Предност је удвостручио Норберта Макре ефектно погодивши под пречку, потом и из пенала, који је судија Ђока Симендић оправдано досудио када  је оборен Атила Буза, а победу је заокружио Дарко Веселинов.

Чока - Шампион 7:1 (6:0)

ЧОКА: Стадион Чоке, гледалаца 50. Судија: Д. Хрустановић (Сента). Стрелци: Голић у 3, 18. и 24, Страјин у 9, Мићин у 29. и 44. и Мелик у 76. за Чоку, а Слободан Стојичић у 74.минуту за Шампион. Жути картони: Шустран (Чока), Милуновић и Вираг (Шампион).

ЧОКА: Милитаров, Јолић, Крсмановић (Шустран), Живанов, Булајић, Голић (Васин), Страјин, Мићин, Мелик, Концулић (Костић), Терзин.

ШАМПИОН: Тертеи, Саша Стојичић (Буза), Чоти (Тот), Чанади, Милуновић, Шили, Мора, Слободан Стојичић, Малагурски, Вираг, Биро.

Чокани су убедљиво вођство од шест голова обезбедили у првом делу, при чему се са три поготка истакао Дајан Голић, а придружили су се са два гола Милан Мићин и јендим Александар Страјин. У другом делу играло се опуштеније.

Припремио: М. Митровић

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Потисје (Кањижа) 1:2, МОЛ: Бачка - Јединство (Српски Крстур) 3:0, МАРТОНОШ: Јединство - Торњош 0:7, МАЈДАН: Тромеђа - Хајдук (Подлокањ) 5:0, ЧОКА: Чока - Шампион (Ором) 7:1, САНАД: Јадран - АФК (Ада) 3:3, ХОРГОШ: Хоргош  - Граничар (Ђала) 4:0. Слободна је била Тиса (Падеј).