Потиска лига: Кањижани преокретом до победе

Шампион – Потисје 3:5 (2:1)
С

ОРОМ: Игралиште у Орому. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Малагурски у 2. (из једанаестерца) и 43. и Биро у 52. за Шампион, а Буза у 4, О. Нађ у 67, Добо у 68, Мачаи у 87. и Ившић у 90.минуту за Потисје. Жути картони: Ш. Мисини, Саша Стојичић (Шампион) и Чањига (Потисје).

ШАМПИОН: Макра, К. Мисини, Ш. Мисини (Ковач), Саша Стојичић, Дробњак, Јо, Слободан Стојичић (Кадар), Малагурски, Вираг, Биро, Писарић.

ПОТИСЈЕ: О. Домонкош, Баги (Чањига), Г. Домонкош, Г. Бохата, Папданчо, О. Нађ (Тандари), Добо, Мачаи, Угри (Салма), Балго (Ившић), Буза.

Оромчани су повели у 2.минуту из пенала који је реализовао Иван Малагурски, али два минута касније изједначење Кањижанима доноси Атила Буза. У финишу првог дела Малагурски још једном погодио мету, а за 3:1 у 52.минуту постарао се Атила Биро. Чинило се тада да су Оромчани на добром путу да освоје читав плен против Потијса. Наиме Шампион је последњи пут против Потисја бод освојио још 1990. године.  Међутим, убрзо долази до преокрета. За само два минута у Оливер Нађ и Рудолф Добо у 67. и 68.минуту надмудрују одбрану домаћина, а у 90.минуту Владо Ившић поставља коначан резултат.

ТисаСлавија 2:2 (2:1)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе. Судија: Н. Јанковић (Мол). Стрелци: Ђукић у 12. и Гушић у 16. за Тису, а Вуковић у 23. и 68. минуту за Славију. Жути картони: Ђукић, Шили, Матијевић (Тиса), Н. Малуцков и Николић (Славија). Црвени картони: Тренери Пинтер (Тиса) и Николин (Славија).

ТИСА: Радић, Буш (Тот), Шили, Ђукић, Малетин, Гушић, В. Апро (Зомбори), К. Апро, Матијевић, Фодор, Терзин (Мојсин).

СЛАВИЈА: Арсенов, Фехер, Кијац, Грујин, Агоштон, Вуковић, М. Малуцков, Војнић Хајдук, Перишић, С. Малуцков, Јовичин (Николић).

Вођство Тисе уследило је у 12. минуту, када је на пас Гушића ефектним пројектилом Игор Ђукић затресао мрежу Јована Арсенова. Четири минута касније за 2:0 побринуо се прецизним шутом Гушић. У 23.минуту у покушају Растка Вуковића шутом са дистанце, лопта је погодила неког од домаћих играча и преварила младог голмана Радића.

У другом делу гости су играли боље, а у 68.минуту након грешке брзоноги Вуковић изашао пред Радића и изједначио резултат. У последњем минуту утакмице из слободног ударца Кристијан Апро је одлично шутирао, али је Арсенов био на месту.

ТромеђаГраничар 0:4 (0:2)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе. Судија: П. Јолић (Чока). Стрелци: Стојановић у 30, Јованов у 41.  и Саша Иванов у 60. и 85.минуту. Жути картони: Михок Куцора, Мадарас (Тромеђа) и Б. Поповић (Граничар).

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Ваш, К. Домонкош, А. Домонкош, Сорчик (Мадарас), Хорват, Агоштон, Лакатош, Фехер (А. Пап), Михок Куцора.

ГРАНИЧАР: Мађар, З. Поповић (Уверић), Коблехер, Игњатов (Б. Иванов), Миланов (Блажић), Јованов, Корбелић, Б. Поповић, Стојановић, Маленић (Сарапа), Саша Иванов.

На гостовању у Мајдану тим Граничара се представио у бољем издању од домаћаћина. Одбрана Тромеђе у 30.минуту надмудрио је Милан Стојановић, четири минута пред одмор предност је удвостручио Душан Јованов, а са два поготка у другом делу Саша Иванов се побринуо да победа буде још уверљивија.

БачкаЧока 2:0 (1:0)

МОЛ: Стадион Бачке. Судија: К. Ковач (Мокрин). Стрелци: Којић у 21. и 51.минуту. Жути картони: Ружа, Рац Сабо и Попов (Чока).

БАЧКА: Радојчић, Парабуцки, А. Станојев (Тодоровић), П. Крижан, Влајковић, Симендић (Јеремић), Злазић (Црнојловић), Анђелковић, Моровић (Радонић), Д. Станојев, Којић (Цифрић).

ЧОКА: Милитаров, Рац Сабо, Антанасовић (Телеки), Агоштон, Ружа, Попов, Мићин, Дунџовић (Мелик), Келеува (Стојановић), Калаузов, Петер.

Чокани су пружили солидан отпор лидеру из Мола, коме је победу донео двоструки стрелац Павле Којић.

Хоргош - Јадран 7:0 (прекинуто у 31. минуту)

ХОРГОШ: Игралиште у Хоргошу. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Деак у 6. и 12, Салма у 14, Мијатов у 17, Пуљаи у 24. и 26. и Косо у 28.минуту.

ХОРГОШ: Бенде, Фехéр (Косо), Хокса, Макра, Бохата, Веселинов, Мијатов (Пуљаи), Салма, Деак, Бате (Мучибабић), Коломпар.

ЈАДРАН: Јосиповић, Миланов, Поповић, Станић, Стојановић, Радисављев, Соколов.

Гости из Санада допутовали су у Хоргош са само седморицом играча, па је утакмица неравноправних ривала окончана у 31.минуту.

Припремио: М. Митровић

МАЈДАН: Тромеђа – Граничар (Ђала) 0:4, МОЛ: Бачка – Чока 2:0, ПАДЕЈ: Тиса – Славија (Банатско Аранђелово) 2:2, ОРОМ: Шампион – Потисје (Кањижа) 3:5, СРПСКИ КРСТУР: Јединство – Хајдук (Подлокањ) 3:0, ХОРГОШ: Хоргош 1911 – Јадран (Санад) 7:0.

1. Бачка    19     17     0      2      76:16        51

2. Јединство      19     13     3      3      55:17        42

3. Потисје 19     10     6      3      56:20        36

4. Хоргош  19     11     3      5      49:21        36

5. Славија 19     10     6      3      38:10        36

6. Јадран   19     7      3      9      45:50        24

7. Тиса      19     6      4      9      38:44        22

8. Граничар       19     6      2      11     26:60        20