Потиска лига: Лидер минималцем чува врх

Торњошани су мислили да ће лакше доћи до победе против екипе из Српског Крстура, али су се гости супротставили борбеном и чврстом игром.
Darko

Торњош - Јединство 1:0 (0:0)

ТОРЊОШ: Игралиште Торњоша, гледалаца 40. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелац: Рушак у 87. минуту. Жути картон: Рушак (Торњош). Црвени картон: Мазеи (Торњош).

ТРОЊОШ: Мемедовић, Г. Хомоља, Мезеи, Ж. Барна, Тот Хоргоши, Катона (Касаш), Чернак, Карачоњи, Д. Барна, М. Хомоља, Рушак.

ЈЕДИНСТВО: Тахић, Илић, Мајер, Брзак, Торњански (Сечеи), Јованов, Миклуц, Миланов, Ранков, Зивлак, Б. Живков.

Било је доста нервозе и набоја а на моменте и неспортског понашања, па је судија Дејан Попов у 41. минуту из игре искључио Тамаша Мезеија због ударања противничког играча, тако да су Торњошани добар део утакмице одиграли са играчем мање. Домаћа екипа је имала иницијативу, али је виђено врло мало шанси.

Минимална победа за очување челне позиције на табели, остварена је голом који је у 87. минуту постигао сналажљиви Арон Рушак, као резултат велике грешке голмана гостију Драгана Тахића. Голман Тахић је ухватио лопту која је упућена према голу, легао на терен и испустио лопту крај себе. Судија је проценио да није било прекршаја над голманом, а на испуштену лопте притрчао је Рушак и затресао мрежу.

М. Митровић

Потисје - Славија 6:0 (2:0)

КАЊИЖА: Игралиште Потисја, гледалаца 100. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Мухи у 42, Апро у 44, Буза у 50, Баги у 52, Хусак у 61. и Балго у 83. минуту.

ПОТИСЈЕ: Ч. Бохата, Баги, Киш, Г. Бохата, И. Хусак, Фодор, Буза (Балго), О. Нађ (Папданчо), Тандари, Апро, Мухи (Хорват).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Ремете, Кијац, Пантелин, К. Елезовић (Цвијић), М. Елезовић (Стевица Јовичин), Ј. Хусак, Миланов, Перишић, Малуцков, Стојан Јовичин.

Кањижани су за прославу јубилеја 100 година постојања клуба угостили тим ривала из лиге Славију из Банатског Аранђелова, који није озбиљније могао да се супротстави квалитетнијем и спремнијем саставу Потисја. Додуше, гости су одолевали нападима све до пред крај првог полувремена, када су мрежу Јована Арсенова начели Чаба Мухи и Левенте Апро, а серију су у другом делу наставили Атила Буза, Рафаел Баги, Иштван Хусак и Јожеф Балго. Слављеничка екипа Потисја је заслужено укњижила убедљиву победу.

М. Мр.

Тиса - Хоргош 1:1 (0:0)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 50. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Липтаи у 90. за Тису, а Веселинов у 51. (из једанаестерца) за Хоргош. Жути картони: Мојсин (Тиса), Пуљаи (Хоргош). Црвени картон: Малетин (Тиса).

ТИСА: Ковач, Зомбори, Ф. Ленђел (Мојсин), Шили, Липтаи, Малетин, Јенеи, Г. Ленђел, Кочиш, Фодор, Раданов.

ХОРГОШ: Бенде, Фехер (Вадас), Тертели, Хокса, Бохата, Веселинов, Салма (Коломпар), Бате, Пуљаи, Добо, Божанин (Макра). .

Хоргошани су у вођство дошли из пенала који је досуђен у 51. минуту јер је неко од домаћих играо руком у казненом простору, а сигурно га је реализовао Дарко Веселинов. Атила Липтаи је у 90. минуту успео да изједначио на одбијену лопту, а у надокнади времена после корнера Веселинов је постигао гол, али је поништен тако да је утакмица завршена без победника.

М. Мр.

Тромеђа - Граничар 2:1 (0:0)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 30. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелци: Лакатош у 81. и Л. Домонкош у 92. за Тромеђу, а Коблехер у 79. минуту за Граничар. Жути картони: Лакатош, Хомоља и Фаркаш (Тромеђа), Стојановић и Б. Поповић (Граничар).

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Хорват, Фаркаш (Тарацки), Т. Пап (Михок Куцора), Ђери, Токоди (Телеки), Л. Домкош, Лакатош, Хомоља, Фехер.

ГРАНИЧАР: Тодоровић, С. Иванов, Уверић, З. Поповић, Б. Поповић, Јованов, Коблехер, Б. Иванов, Огњеновић, Стојановић, Аљи.

Мреже су се затресле тек у финишу утакмице. Ђалинци су први дошли у вођство, али је домаћа екипа успела да начини преокрет захваљујући и голману гостију који је имао слаб дан.

М. Мр.

Хајдук - Јадран 0:3 (0:0)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 30. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Јухас у 50, Татић у 70. и Ђурђев у 75. минуту. Жури картони: Оњин, А. Хорват, Ранков, Панић (Хајдук), Зубрецки и Михаљев (Јадран). Црвени картон: Станић (Јадран)

ХАЈДУК: Панић, Милош Хајдер, А. Хорват, Ранков, Д. Радаковић (Бјелица), Ћирић (Остојић), Бодрожа, Р. Радаковић, Оњин, Лончар, Милан хајдер.

ЈАДРАН: Пантелин, Зубрецки, Кочиш, Бебек (Мађар), Ћинкул (Н. Кесег), Ч. Стојановић, Кнежевић (М. Стојановић), Михаљев, Јухас, Ђурђев, Татић.

Гости из Санада су успели у дургом делу утакмице да дођу до победе, головима Роберта Јухаса, Марка Татића и Драгослава Ђурђева.

М. Мр.

Шампион - Бачка 0:4 (0:0)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 30. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Сиђи у 6. и 30. и Славко моровић у 20. и 25. минуту. Жути картон: Саша Стојичић (Шампион).

ШАМПИОН: Тертеи, Саша Стојичић, Јурић (Малагурски), Крајновић, Чанади, Шили (Вираг), Слободан Стојичић, Мартиал, Велез, Мора (кермеци), Биро.

БАЧКА: Ђукић, Кубурић, Парабуцки, Куртешанин, М. Крижан, Влајковић, П. Крижан, Анђелковић, Славко Моровић (Шевић), Стефан Моровић, Сиђи.

Све је решено у првих пола сата. Брзоноги Чаба Сиђи је најпре у 8. минуту са 20 метара погодио десни горњи угао, а у два налета у 20. и 25. минуту прецизан је био Славко Моровић, да би Сиђи у 30. минуту заокружио победу гостију из Мола. У дургом делу Молци су имали још шанси, а оне као и прилике које су се указале домаћим играчима Бироу и Вирагу остале су неискоришћене.

М. Мр.

ПАДЕЈ: Тиса - Хоргош 1:1, АДА: АФК - Чока 3:0, ТОРЊОШ: Торњош - Јединство (Српски Крстур) 1:0, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Јадран (Санад) 0:3, МАЈДАН: Тромеђа - Граничар (Ђала) 2:1, ОРОМ: Шампион - Бачка (Мол) 0:4, КАЊИЖА: Потисје - Славија (Банатско Аранђелово) 6:0.