Потиска лига: Лидер сигуран против Чокана

За лидера нема препрека, али ни опуштања, па је екипа тренера Недељка Кришанова сигурном игром преслишала екипу Чоке.
Екипа Тисе из Падеја

Јединство (СК) - Чока  4:0 (1:0)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 80. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Мајер у 13, Божанин у 46, Ранков у 76. и Сарапа у 86.минуту. Жути картони: Р. Дабевски, Шафрањ, Лазић (Јединство), Мендергиш (Чока).

ЈЕДИНСТВО: Панић, Брзак, Т. Дабевски, Калмар (Божанин), Ранков (Илић), Мајер (К. Коблехер), Р. Дабевски (В. Коблехер), Зивлак, Шафрањ, Сарапа, Лазић (Јованов).

ЧОКА: Милитаров, Ал Сади, Марков, Страјин, Живанов, Попов (Концулић), Барбат, Вуловић (Антанасовић), Костић (Јолић), Мендергиш, Ћинкул.

У 13.минуту скоро из мртвог угла Стевица Мајер је успео да савлада голмана Марка Милитарова. Надмоћност домаћина је до пуног изражаја дошла у другом делу.

Тиса - Потисје 2:0 (1:0)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 40. Судија: М. Гајин (Кикинда). Стрелац: Важић у 17. и 88.минуту. Жути картони: Радић, Јакшић, Шили (Тиса), Чањига, Салма и Тандари (Потисје). Црвени картон: Мачаи (Потисје).

ТИСА: Радић, Колдан, Ленђел (Келеува), Јакшић, Шили, Матијевић, В. Апро, К. Апро, Губи (Магарашев), Зомбори, Важић.

ПОТИСЈЕ: Домонкош, Баги, Мачаи, Велез, Фофор, Добо, Леваи, Чањига, Балго, Салма, Тандари.

Чврстом игром у дербију кола Падејци успели да освоје читав плен против екипе Потисја. Најсналажљивији пред голом Кањижана био је Далибор Важић који је два пута успео да затресе мрежу Оливера Домонкоша.

Славија - Хоргош 1:1 (0:1)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 50. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Н. Малуцков у 67. за Славију, а Пуљаи у 41.минуту (из једанаестерца) за Хоргош. Жути картони: Радаковић, Кујунџић, Кијац, Ј. Хусак (Славија), Ружа, Какаш и Бате (Хоргош).

СЛАВИЈА: Радаковић, Ремете, Кујунџић, Кијац, Пантелин (Мичевић), Рудаш, Ј. Хусак, И. Хусак, Н. Малуцков (Бишчевић), Агоштон, С. Малуцков.

ХОРГОШ: Барањаш, Фехер, Ружа, Какаш, Бенде, Макра, Берец (Хаталак), Бате, Пуљаи (Чисар), Крчмар, Коломпар.

У борбеном и неизвесном надигравању Хоргошани су у вођство дошли из пенала који је успешно реализовао Игор Пуљаи. Било је по неколико прилика пред оба гола, а домаћини су успели да изједначе у 67.минуту када је одбрану гостију успео да надмудри Никола Малуцков и савлада Габора Барањаша.

Граничар - Хајдук 0:1 (0:0)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 30. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелац: Мухи у 71.минуту (из једанаестерца). Црвени картон: Ковач (Хајдук).

ГРАНИЧАР: Зрим, Станислав Сарапа, Уверић (Стојичић), Јевтић, Саша Сарапа, Перишић, Филеп (Цвејић), Беланчић, Поповић, Петровић, Иванов.

ХАЈДУК: Радаковић, Ковач, Остојић, А. Хорват, Ранков (Милан Хајдер), Бодрожа, Милош Хајдер (Елезовић), М. Хорват, Оњин, Мухи, Њежић.

По неугодном ветровитом времену у коректној утакмици гости из Подлокања су у 50. минуту остали са играчем мање, када је Давид Ковач зауставио Златка Петровића у прилици да доведе Ђалинце у вођство. У 71.минуту судија Ивица Малетин је досудио пенал због играња руком Саше Сарапе, а сигуран реализатор најстроже казне за победу гостију био је Чаба Мухи.

Јадран - Шампион 5:0 (4:0)

САНАД: Игралиште Јадрана. Гледалаца 40. Судија: М. Атељевић (Мартонош). Стрелци: Јухас у 2, Татић у 13. и 20, Ђурђев у 36. (из једанаестерца) и 74.минуту. Жути картони: Јухас (Јадран), Крајновић (Шампион).

ЈАДРАН: Јосиповић, Мађар, Лупшић, Ђурђев, Д. Јованов, Станић (М. Јованов), Јухас (Стојановић), Кнежевић, Татић (Миланов), М. Поповић (Н. Кесег), З. Поповић.

ШАМПИОН: Видаковић Хаднађ, Ковач, Скендеровић Хаднађ, Саша Стојичић, Лобозар, Крајновић, Мора, Слободан Стојичић, Малагурски, Шили, Јурић.

Јадран је већ у 2.минуту голом Роберта Јухаса дошао у вођство, а потом је два пута прецизан био Марко Татић. Срђан Ђурђев је у 36.минуту био прецизан из пенала, тако да је до одмора домаћа екипа имала четити гола предности, а још једним поготком у другом делу Ђурђев је заокружио убедљиву победу.

Јединство (М) - Тромеђа 3:1 (0:0)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 30. Судија: С. Зрим (Нови Кнежевац). Стрелци: Димовић у 65, Киш у 70. и 79. за Јединство, а Заплетан у 83. минуту за Тромеђу. Жути картон: Киш (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Макра, Бајус, Балинт, Нађ, Атељевић, Игњатов, Јаблонски, Лакатош, Димовић (Фаћол, Марић), Ајтаи, Киш.

ТРОМЕЂА: Марта, Михок Куцора (Мадарас), Хорват, К. Домонкош, Фејеш, Хомоља, Дашић, Л. Домонкош, Заплетан, Палатинуш, Лакатош.

У коректној утакмици гостима из Мајдана је припало прво полувреме, али нису успели да искористе шансе.  Мартоношани су у другом делу преузели иницијативу и пружили бољу игру, искористивши грешке противничке одбране. Када је голман Золтан Марта у 65.минуту промашио повратну лопту то је у вођство претворио Марко Димовић, а нешто касније у два наврата из контранапада је мрежу Тромеђе затресао Виктор Киш.

Гости су у финишу утакмице из контре преко Рудолфа Заплетана ублажили пораз.

Припремио: М. Митровић

Резултати:

МАРТОНОШ: Јединство - Тромеђа (Мајдан) 3:1, ЂАЛА: Граничар - Хајдук (Подлокањ) 0:1, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Хоргош 1:1, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Чока 4:0, САНАД: Јадран - Шампион (Ором) 5:0, ПАДЕЈ: Тиса - Потисје (Кањижа) 2:0.