Потиска лига: Лидер тешко до плена

Хајдук – Бачка  2:3 (1:2)
fudbal lopta

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 50. Судија: С. Поповић (Кикинда). Стрелци: Бањац у 4. и А. Хорват у 85. за Хајдук, а Цвитко у 9, Моровић у 37. и П. Крижан у 73.минуту за Бачку. Жути картон: Ференц (Бачка).

ХАЈДУК: Панић, Ранков, А. Хорват, Бодрожа, Д. Радаковић, Елезовић (Петровић), Оњин (Јованић), Лазић, Р. Радаковић, Бањац (Марта), М. Хорват.

БАЧКА: Ђукић, Донго, Ференц, Влајковић, М. Крижан, Врбашки, П. Крижан, Цвитко (Парабуцки), Моровић, Радонић (Сувачаров), Стефановић (Цифрић).

Састав Хајдука је на домаћем терену, против лидера на табели пружио најбољу партију ове јесени, па су Молци тешком муком успели са севера Баната да се врате са читавим пленом.

Немања Бањац је из контре већ у 4.минуту успео да надмудри одбрану, избио је сам пред голмана Бачке Марка М. Ђукића и затресе мрежу. Радост је ипак трајала кратко, јер су Молци у 9.минуту поготком Зорана Цвитка изједначили, а у 37.минуту преко Славка Моровић преокренули резултат у своју корист.

Вођсто је у 73. минуту повећао Петер Крижан, а онда у финишу утакмице мало је недостајало да Хајдук изједначи. У 82.минуту Радован Радаковић није успео да реализује пенал, јер је његов шут са беле тачке одбранио голман Бачке. Три минута касније на набачену лопту из корнера Андријан Хорват поставља коначан резултат.

М. Митровић

ТорњошСлавија 7:2 (3:0)

ТОРЊОШ: Игралиште у Торњошу, гледалаца 50. Судија: Ј. Крушић (Кањижа). Стрелци: Касаш у 12. и 28, Рушак у 36. и 51, Карачоњи у 68. и 75. и Тот у 71. за Торњош, а Касаш у 53. (аутогол) и Бјелобаба у 90. минуту за Славију.

ТОРЊОШ: Деак, Г. Хомоља (Ковач), Норберт Нађ, Тот Хоргоши (Тот), Нимрод Нађ, Мартин Хомоља, Рушак, Кохрехел, Карачоњи, Миклош Хомоља, Касаш.

СЛАВИЈА: Раду, Арсенов, Мијатов, Кијац, Димовић (Челедеш), К. Елезовић, Малуцков, Славковић (Грујин), И. Хусак, М. Елезовић (Бјелобаба), Ерић.

Само у првих десетак минута гости из Банатског Аранђелова су успевали да парирају Торњошанима. Криштоф Касаш је начео мрежу Милоша Радуа са два поготка, али је у 53.минуту нехотице затресао и мрежу сопственог гола. Са по два поготка су се истакли Арон Рушак И Жолт Карачоњи, а у последњем минуту пораз Славије успео је да ублажи Томислав Бјелобаба.

М. Мр.

ХоргошЈадран 6:0 (3:0)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 80. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Алаyић у 3, Сабо у 9, Буза у 16, Хокса у 57, Хусар у 65. и 78. минуту. Жути хартон: Алаyић (Хоргош).

ХОРГОШ: Бенде, Салма, Сабо, Бате (Хусар), Вадас, Веселинов (Макра), Хокса, Фодор, Буза (Е. Бохата), Добо, лаџић.

ЈАДРАН: Јосиповић, Зубрецки, Мађар, С. Ђурђев, Михаљев, Кнежевић, Н. кесег, Вишњић, Стојановић, Д. Ђурђев, Олушки.

Већ у 3. минуту Роланд Алаyић је по десној страни прошао кроз одбрану Санадаца и погодио ближио угао. Шест минута касније Алаyић је на другој стативи пронашао Корнела Сабоа који је главом погодио циљ, да би Атила Буза у 16.минуту прешао неколико противничких играча, нашао се очи у очи са голманом Ђоком Јосиповићем и рутински ниском лоптом погодио угао. У другом делу серију је наставио Жолт Хокса, а победу са два поготка заокружио Давид Хусар, који је одменио Бенце Батеа.

М. Мр.

АФКТромеђа 11:0 (3:0)

АДА: Стадион у Рекреационом центру „Адица“, гледалаца 80. Судија: Д. Мадарас (Мол). Стрелци: Адам Латак у 25, Нађпал у 32, Пеко у 38. и 75, Бикицки у 53. и 61, Билагош у 65. и 78, Степанчев у 67, Шевић у 71. и Киш у 72.минуту.

АФК: Јанковић, Вилагош, Вујић, Грданов, Шевић, Пеко, Бикицки, Петер, Адам Латак (Сабо, Адријан Латак), Нађпал (Степанчев), Киш.

ТРОМЕЂА: Киш, Хорват, Т. Пап, Д. Пап, Фаркаш (Бичкеи), Домонкош, А. Пап, Ђери, Агоштон (Ваш), Хомоља, Пиокер.

Знатно спремнија екипа Ађана искористила је прилику да напуни мрежу гостију из Мајдана, коју је до 25.минуту успевао да сачува голман Акош Киш.

М. Мр.

Шампион Јединство (М) 5:0 (прекинуто у 45. минуту)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 30. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Крајновић у 13. и 33, Малагурски у 20. (из једанаестерца), Биро у 28. и 41.минуту.

ШАМПИОН: Чоти, Саша Стојичић (Мора), Крајновић, Милуновић, Кермеци, Слободан Стојичић, Писарић, Малагурски, Вираг (Буза), Ласло (Ердељи), Биро.

ЈЕДИНСТВО: Макра, Перњес, Васиљевић, Јаблонски, Момиров, Биро, Фејеш, Б. Атељевић.

Мартоношани су стартовали са само осморицом играча, па домаћини нису имали тежак задатак.

М. Мр.

СРПСКИ КРСТУР: Јединство – Тиса (Падеј) 1:1, ТОРЊОШ: Торњош – Славија (Банатско Аранђелово) 7:2, ПОДЛОКАЊ: Хајдук – Бачка (Мол) 2:3, ОРОМ: Шампион – Јединство (М) 5:0, АДА: АФК – Тромеђа (Мајдан) 11:0, ЂАЛА: Граничар – Чока 1:2, ХОРГОШ: Хоргош – Јадран (Санад) 6:0. Слободно је било Потисје (Кањижа).

1. Бачка              11     10     0      1      34:7  30

2. Торњош           11     8      2      1      39:16        26

3. АФК                 11     7      2      2      37:11        23

4. Чока               12     7      2      3      22:16        23

5. Хоргош           11     6      1      3      27:9  22

6. Тиса                11     7      1      3      32:17        22

7. Потисје           11     6      3      2      29:10        21

8. Једин (СК)      12     5      1      6      23:25        16