Потиска лига: Минималац за наду Торњошана

Торњошани су славили у Кањижи минималним резултатом, који им још даје наду да могу у последњем колу стићи до првог места, за шта је потрбено да на домаћем терену укњиже победу, а да лидер из Мола евентуално изгуби на гостовању у Ђали.
Ekipa Tornjosa/M. Mitrovic

Потисје - Торњош 0:1 (0:1)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 100. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелац: Касаш у 29.минуту- Жути картони: Хорват, Барјактаровић (Потисје) и Тот (Торњош).

ПОТИСЈЕ: Бохата, Домонкош, Хорват (Баги), О. Нађ, Папданчо, Хусак, Фодор, Баша (Киш), Балго, Сакач (Угри), Барјактаровић.

ТОРЊОШ: Мемедовић, Г. Хомоља, Нимрод Нађ, Тот Хоргоши, Кокрехел, Барна, Чернак (Тот), Карачоњи, Рушак, М. Хомоља, Касаш.

Гости су диктирали темпо у првом делу, па је у 10.минуту Жолт Барна искоса са леве стране сам изашао пред гол домаћина, шутирао са шест метара, али је Чаба Бохата одбранио.

Радост Торњошанима донео је у 29.минуту Криштоф Касаш, кога је након контре по десној страни одлично проиграо Арон Рушак, надмудривши Игора Папданча и голмана Чабу Бохату, па је Касаш са седам метара сигурно погодио циљ. У дургом делу Торњошани су чували минималац, а домаћини нису успели да савладају Ненада Мемедовића.

Тромеђа - Хоргош 1:3 (0:2)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 30. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Лакатош у 61. за Тромеђу, а Буза у 25, Шомођи у 29. (из једанаестерца) и Добо у 55. минуту за Хоргош. Жути картон: К. Домонкош (Тромеђа).

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Фаркаш, К. Домонкош, А. Домонкош, Л. Домонкош (Гуљаш), Тарацки (Михок Куцора), Ђери, Хомоља, Лакатош, Фехер (Ваш).

ХОРГОШ: И. Макра, Шомођи, Сабо, Хокса (Иванчић), Е. Бохата, Тертели, Н. Макра (Какаш), Буза, Пуљаи, Добо, Коломпар (Вадас).

Домаћа екипа је према могућностима пружила отпор квалитетнијем саставу Хоргоша. Мрежу Игора Крстића је после продора по левој страни са 18 метара погодио Атила Буза. Четири минута касније у казненом простору оборен је Жолт Хокса, па је судија Сава Зрим оправдано досудио пенал, који је реализовао Хунор Шомођи. У 55.минуту после корнера главом је погодио мрежу Рудолф Добо, а пораз је у 61.минуту из гужве на одбијену лопту ублажио Даниел Лакатош.

Славија - Шампион 2:2 (2:1)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славија, гледалаца 50. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелци: Хусак у 13. и Славковић у 30. за Славију, а Малагурски у 17. и Биро у 69.минуту за Шампион. Жути картони: Огњеновић, Пантелин (Славија), Крајновић И Буза (Шампион)

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Јовичин (С. Арсенов), Ремете, Огњеновић, Перишић (Грујин), Пантелин, Агоштон, Славковић, Малуцков (Миланов), Елезовић, Хусак.

ШАМПИОН: Тертеи, Саша Стојичић, Буза, Кермеци, Малагурски, Милуновић, Бабичковић, Слободан Стојичић, Мора, Биро, Крајновић (Чоти).

Занимљиво и жустро било је надигравање екипа пођеднаких квалитета. Домаћини су у 13.минуту повели голом Јожефа Хусака, који је прошао по десној страни и ефектно завршио акцију. Изједначење је уследило четири минута касније, Иван Малагурски је са 20 метара из слободног ударца, ниском лоптом поред живог зида затресао мрежу.

На другој страни са исте удаљености из прекида је за ново вођство Славије узвратио Златибор Славковић. За коначан резултат у 69.минуту из гужве на одбијену лопту са 15 метара Атила Биро је савладао голмана Јована Арсенова.

Граничар - Јединство (СК) 2:1 (1:0)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 100. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Стојков у 14. и Божанин у 90. за Граничар, а Попов у 67. минуту (из једанаестерца) за Јединство. Жути картони: Стојков и Игњатов (Граничар).

ГРАНИЧАР: Тодоровић, Садовић, Уверић, З. Поповић, Б. Поповић, Игњатов, Бајић, Стојков, Цвејић, Бегеши, Божанин.

ЈЕДИНСТВО: Р. Сечеи, Јованов, Калмар, Живков (Ј. Сечеи), Зивлак, Брзак, Миклуц, Кришанов, Ранков, Попов, Кобрехел.

Увек је занимљив комшијски дерби Ђалинаца и Крстураца, овај пут у заосталој утакмици 19.кола. За вођство домаће екипа у 14.минуту Марко Стојков је био прецизан са 20 метара. Изједначење је уследило у 67.минуту из пенала који је скривио Саша Игњатов, а сигуран реализатор био Слободан Попов.  За радост Ђалинаца у 90.минуту Александар Божанин је искористио грешку противничке одбране и савладао Радована Сечеија.

Припремио: М. Митровић

КАЊИЖА: Потисје - Торњош 0:1, МОЛ: Бачка - АФК (Ада) 4:0, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Шампион (Ором) 2:2, ПАДЕЈ: Тиса - Хајдук (Подлокањ) 3:0, МАЈДАН: Тромеђа - Хоргош 1:3, ЧОКА: Чока - Јадран (Санад) 4:0, МАРТОНОШ: Јединство - Граничар (Ђала) 0:3 (пф). Заостала утакмица 19.кола ЂАЛА: Граничар - Јединство (Српски Крстур) 2:1.