Потиска лига: Молцима пехар за тријумф

Екипа Бачке из Мола већ је прославила освајање првог места и пласман у виши ранг такмичења, Суботичку подручну лигу.
Екипа Бачке из Мола

БачкаПотисје  3:2 (2:1)

МОЛ: Стадион Бачке.  Судија: И.  Живановић (Кикинда).  Стрелци: Моровић у 6.  Д.  Станојев у 11.  и 84.  за Бачку, а Тандари у 17.  и Габор Домонкош у 82.  минуту за Потисје.  Жути картон: Тодоровић (Бачка).

БАЧКА: Радојчић, Тодоровић, Ференц (Јеремић), Влајковић, М.  Крижан, Парабуцки, Златић (Црнојловић), Анђелковић, Моровић, Радонић (Цифрић), Д.  Станојев.

ПОТИСЈЕ: Ч.  Бохата, Баги, Габор Домонкош, Мухи, О.  Нађ, Фодор, Герге Домонкош, Угри, Ившић, Салма, Тандари.

Уочи утакмице претпоследњег кола против кањишког Потисја, заслужени пехар и медаље играчима Бачке уручио је комесар за такмичење Никола Новичић из Ђале.

Бачка је 19. победу остварила је у неизвесном надигравању против солидне екипе Кањижана.  Головима Славка Моровићау 6.  и Данијела Станојева у 11. минуту Молци су имали вођство од 2:0, међутим, Кањижани су преко Жолта Тандарија и Габора Домонкоша успели да изједначе, а та слављенички тријум мрежу Чабе Бохате затресао је Станојев.

ЈединствоХоргош 3:1 (1:0)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства.  Судија: Д.  Попов (Нови Кнежевац).  Стрелци: Стојков у 42, Јованов у 73.  и Т.  Дабевски у 93.  за Јединство, а Хокса у 72. минуту за Хоргош.  Жути картони: Б.  Живков, П.  Калмар, Ранков и Јованов (Јединство), Мијатов, Фехер, Коломпар и Деак (Хоргош).  Црвени картон: Брзак (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Чанади, П.  Калмар, Брзак, Стојков, Коблехер, Т.  Дабевски, Божанин, Ранков (Мајер, Јованов), Зивлак, Б.  Живков, Фараго (Беланчић).

ХОРГОШ: Бенде, Фехер, Косо (Мучибабић), Макра, Хокса, Веселинов, Мијатов (Салма, Пуљаи), Хусар, Деак, Бате, Коломпар.

У чврстој и борбеној утакмици екипа Јединства је потврдила висок пласман.  Вођство домаћину донео је у 42. минуту Марко Стојков пројектилом под пречку са преко 20 метара.  Од 50 минута када је због друге опомене поцрвенео Бранко Брзак, Јединство је имало играча мање, па су Хоргошани изједначили у 72. минуту преко Жолта Хоксе.  За ново вођство домаћина побринуо се резервиста Ђорђе Јованов, а победу је у надокнади времена потврдио Тома Дабевски.

ТисаХајдук 2:1 (1:0)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе.  Судија: С.  Јурић (Сента).  Стрелци: Потлока у 44.  и Ђукић у 79.  за Тису, а Барјактаровић у 59.  минуту за Хајдук.  Жути картон: Матејин (Хајдук)

ТИСА: Радић, Јакшић, Шили (Тот), Мојсин (Зомбори), Ђукић (Раданов), Гушић, Терзин (Буш), В.  Апро, Матијевић, Фодор (Малетин), Потлока.

ХАЈДУК: Панић, Сечеи, А.  Хорват (Оњин), Ранков, Бодрожа, Шлејхер, М.  Хорват (Милош Хајдер), Матејин, Барјактаровић, Милан Хајдер (М.  Елезовић), Њежић (Врабел).

Падејци су против неугодног ривала из Подлокања освојили читав плен.  Почели су силовито, али је тек пред одлазак на одмор Адријан Потлока успео да на асистенцију Игора Ђукића савлада Слободана Панића.  Изједнаћење је уследило у 59. минуту поготком Немање Барјактаровића, а за тријумф Тисе у 79. минуту побринуо се Ђукић.

ЧокаГраничар 1:0 (0:0)

ЧОКА: Стадион у Чоки.  Судија: И.  Малетин (Нови Кнежевац).  Стрелац: Токоди у 66. минуту.  Жути картони: Рац Сабо, Ружа, Калаузов (Чока), Б.  Поповић и Слађан Иванов (Граничар).

ЧОКА: Милитаров, Агоштон, Рац Сабо, Г.  Миланов, Ружа, Попов, Костић (Калаузов), Телеки (Толмачи), Токоди, Концулић, Келеува (И.  Стојановић).

ГРАНИЧАР: Мађар, З.  Поповић, Коблехер, М.  Миланов (Мићин), Игњатов (Слађан Иванов), Јованов, Корбелић, Б.  Поповић, М.  Стојановић (Сарапа), Маленић, Саша Иванов.

Неизвесно је било надигравање Чокана и Ђалинаца, а победу домаћој екипи у 66. минуту донео је Марк Токоди.

ТромеђаСлавија 1:3 (0:1)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе.  Судија: С.  Малетин (Нови Кнежевац).  Стрелци: Фехер у 56.  за Тромеђу, а С.  Малуцков у 8, И.  Хусак у 66.  и Грујин у 86. минуту за Славију.  Жути картони: Л.  Домонкош, Ваш (Тромеђа) и Ј.  Хусак (Славија).

ТРОМЕЂА: Бицок, Д.  Пап, Хорват, К.  Домонкош, А.  Домонкош, Ваш, А.  Пап (Фаркаш), Л.  Домонкош, Михок Куцора, Лакатош, Фехер.

СЛАВИЈА: Арсенов, Кијац, Грујин, Агоштон, Гојковић, И.  Хусак, Ј.  Хусак, Н.  Малуцков, Перишић, Д.  Малуцков, Јовичин.

Екипа Тромеђе пружила је солидан отпор комшијама из Банатског Аранђелова, без обзира што је Сава Малуцков већ у 8. минуту савладао Акоша Бицока.  Почетком другог дела Изједначио је Даниел Фехер, а победу гостима донели су Иштван Хусак и Милош Грујин.

Шампион - Јадран 0:1 (0:0)

ОРОМ: Игралиште у Орому.  Судија: Д.  Мадарас (Мол).  Стрелац: Поповић у 78. минуту.

ШАМПИОН: Сокола, Ковач, Ш.  Мисини, Кермеци, Малагурски, Сакач, Дробњак, Слободан Стојичић (Д.  Мисини), Јо, Писарић, Бíро.

ЈАДРАН: Јосиповић, Кнежевић, Бебек, Стојановић, Поповић, Јованов, Станић, Тодоров, Миланов, Никочев, Олушки.

Пуно шанси са обе стране.  За домаћине Иван Малагурски је у два наврата у 30.  и 70. минуту је имао два одлична покушаја из прекида, али је голман Јадрана Ђоко Јосиповић успео да сачува мрежу.  Гол одлуке у 78. минуту постиже Михајло Поповић, на одбијену лопту од живог зида са петерца погађа леви доњи угао.

Припремио: М.  Митровић

Резултати:

ЧОКА: Чока – Граничар (Ђала) 1:0, МАЈДАН: Тромеђа – Славија (Банатско Аранђелово) 1;3, МОЛ: Бачка – Потисје (Кањижа) 3:2, ПАДЕЈ: Тиса – Хајдук (Подлокањ) 2:1, ОРОМ: Шампион – Јадран (Санад) 0:1, СРПСКИ КРСТУР: Јединство – Хоргош 3:1.