Потиска лига: Моровић чува лидера

​​​​​​​Шампион - Бачка 0:1 (0:0)
fudbalska lopta

ОРОМ: Игралиште Шампиона, гледалаца 40. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелац: Моровић у 49.минуту. Жути картон: Вираг (Шампион).

ШАМПИОН: Чоти, Саша Стојичић, Кермеци (Крајновић), Милуновић, Слободан Стојичић, Бабичковић, Писарић (Чанади), Мсалагурски, Мора, Вираг, Биро (Мијатов).

БАЧКА: Ђукић, Мирицки, Кубурић, Куртешанин, М. Крижан, Влајковић, П. Крижан, Парабуцки, Моровић (Симендић), Радонић, Сиђи.

Лидер из Мола на гостовању у Орому забележио је само минималну победу, јер су домаћини пружили солидан отпор. Шанси је било пред оба гола, а гости су имали среће у 45. минуту када је пројектил Драгана Бабичковића са 25 метара погодио пречку.

Једину прилику са пет метара искористио је у 49. минуту Славко Моровић, кога је после продора по десној страни проиграо Чаба Сиђи. У 63. минуту Петер Крижан није искористио пенал за госте.

М. Митровић

Торњош - Тиса  6:0 (3:0)

ТОРЊОШ: Игралиште Торњоша, гледалаца 50. Судија: Ј. Крушић (Кањижа). Стрелци: Кокрехел у 19, Хомоља у 23, Рушак у 36, 68. и 78. и Чернак у 75.минуту.

ТОРЊОШ: Мемедовић, Норберт Нађ, Нимрод Нађ, Тот Хоргоши, Кокрехел, Тот, Чернак, Барна, Деак (Ковач), Хомоља, Рушак.

ТИСА: Ковач, Ф. Ленђел, Бобојчев, Шили, Раданов, Малетин, Г. Ленђел, Буш, Кочиш, Игњин.

Торњошани су се разиграли против Падејаца, а имали су и бројчану предност, јер су гости допутовали само са 10 играча. Мрежу Балажа Ковача у 19.минуту начео је Едвард Кокрехел, а четири минута касније серију је наставио Миклош Хомоља. Незадржив је био Арон Рушак који је постигао три гола, а убедљивој победи поготком је допринео и Роберт Чернак.

М. Мр.

Хоргош - Чока 4:2 (2:1)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 100. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Н. Макра у 24, Пуљаи у 28, Добо у 48. и Алаџић у 80. за Хоргош, а Живанов у 29. и 61. минуту за Чоку. Жути картони: Бате и Коломпар (Хоргош).

ХОРГОШ: И. Макра, Бате (Иванчић), Сабо, Хокса, Е. Бохата, Тертели, Н. Макра (Шомођи), Буза, Пуљаи (Алаџић), Добо, Коломпар.

ЧОКА: Милитаров, Шустран (Јовановић), Мелик, Попов, Живанов, Чавић, Чернак, Голић, Петер, Мићин, Ћинкул.

Борбено и динамично било је надигравање Хоргошана и Чокана, у коме су домаћини средином првог дела головима Норберта Макре и Игора Пуљаија стекли предност од два гола. Међутим, минут после другог гола, у 29.минуту узвратио је Горан Живанов, који је још једном одбрану Хоргоша надмудрио и у другом делу утакмице. За победу домаће екипе побринули су се Рудолф Добо и Роланд Алаџић. Било је доста шанси, а домаћини су укњижили заслужену побду.

М. Мр.

Хајдук - Славија 0:0

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 120. Судија: Б. Јеринкић (Кикинда). Жути картони: Ранков, Бодрожа, Р. Радаковић (Хајдук), Миланов и Малуцков (Славија).

ХАЈДУК: Жишков, Бркљач, Милош Хајдер, А. Хорват, Ранков, Николин (Д. Радаковић), Оњин, Бодрожа, Р. Радаковић, М. Хорват (Корбељић), Милан Хајдер.

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Ремете, Перишић, Јовичин, Пантелин, Миланов, Малуцков, Славковић, Ерић (С. Арсенов), Елезовић, Ј. Хусак.

Комшијски дерби две екипе са подручја МЗ Банатско Аранђелово протекао је у коректном надигравању. Било је прилика пред оба гола, али су стрелци овог пута затајили.

М. Мр.

ХОРГОШ: Хоргош 1911 - Чока 4:2, ЂАЛА: Граничар - Тромеђа (Мајдан) 0:4, АДА: АФК - Јединство (Мартонош) 3:0 (п.ф), ОРОМ: Шампион - Бачка (Мол) 0:1, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Славија (Банатско Аранђелово) 0:0, ТОТЊОШ: Торњош - Тиса (Падеј) 6:0, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Позисје (Кањижа) 0:0. Слободан је био Јадран (Санад).

1. Бачка           26     22     1      3      85:23        67

2. Торњош      26     21     2      3      108:31       65

3. Потисје       26     18     4      4      71:25        58

4. АФК            26     17     4      5      87:39        55

5. Хоргош      26     17     2      7      48:26        53

6. Чока           27     15     3      9      62:42        48

7. Тиса           26      13     3      10     66:53        42

8. Јадран       26     9      5      12     57:66        32