Потиска лига: Остојићевчанима дерби

Јадран – Слога 2:5 (1:2)
Покрајински дерби није испуинио очекивања. Напротив, допадљиве игре пратично није ни било па су, на крају, домаћи навијачи отишли са стадиона задовољни једино победом својим љубимаца.

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 120. Судија: Б. Јеринкић (Кикинда). Стрелци: Јухас у 29. и Миланов у 59. за Јадран, а Совиљ у 17. и 77, Тепавац у 21. и 57. и Живановић у 90. минуту за Слогу.

ЈАДРАН: Панић, Лупшић (Владисављев), Поповић (М. Олушки), С. Ђурђев, Павлов, Бебек (Кнежевић), Кесег, Јухас, Д. Ђурђев, Божанин, Миланов.

СЛОГА: Радић, Мартиновић, Илић, Банов, З. Терзин, Булатовић, Мијић, Тепавац (Живановић), Н. Терзин (Ваштаг), Совиљ, Вишњић.

Водећа екипа Слоге из Остојићева славила је у дербију на гостовању у Санаду. У борбеној утакмици обе екипе створиле су доста шанси, међутим, гости су били спретнији и прецизнији. Повели су у 17.минуту голом Николе Совиља, а четири минута касније вођство је повећао Василије Тепавац.

Роберт Јухас је у 29.минуту успео да смањи предност гостију, а у другом делу Тепавац у 57.минуту још једном тресе мрежу Слободана Панића. Утакмица је добила на неизвесности када је Петар Миланов смањио вођство гостију на 2:3, а домаћа екипа није успела да реализује неколико шанси. После тих промашаја Совиљ и резервиста Далибор Живановић су се потрудили да заслужена победа Остојићевчана буде убедљива.

М. Митровић

ПОДЛОКАЊ: Хајдук – Торњош 0:2, САНАД: Јадран – Слога (Остојићево) 2:5, ПАДЕЈ: Тиса – АФК (Ада) 0:7, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија – Тромеђа (Мајдан) 5:0, ЂАЛА: Граничар – Чока 3:3, СРПСКИ КРСТУР: Јединство – Бачка (Мол) 1:1, МАРТОНОШ: Јединство – Шампион (Ором) 1:2.

1. Слога            8      7      0      1      48:7  21

2. АФК               8      7      0      1      36:8  21

3. Торњош        8      5      1      2      17:11        16

4. Јадран          8      5      1      2      18:14        16

5. Славија         8      5      0      3      21:9  15

6 Шампион        8      4      1      3      14:25        13

7 Хајдук             8      3      1      4      13:13        10

8 Чока                8      2      4      2      16:16        10