ПОТИСКА ЛИГА Падејци повели па стали

Бачка - Тиса 3:1 (0:1)
1

МОЛ: Стадион Бачке. Судија: И. Живковић (Кикинда). Стрелци:  Моровић у 55, Станојев у 58. и Којић у 90. за Бачку, а К. Апро у 35.минуту за Тису. Жути картони: П. Крижан, Тодоровић, Анђелковић, М. Крижан, М. Симендић (Бачка), В. Апро, Јакшић, Кочиш, Радић, Ђукић и Гушић (Тиса)

БАЧКА: Радојчић, Парабуцки, А. Станојев (Ференц), Влајковић, М. Крижан, П. Крижан, Тодоровић, Анђелковић, Моровић, Д. Станојев, Којић.

ТИСА: Радић, Буш (Зомбори), Ф. Ленђел, Јакшић, Ђукић, Норберт Јенеи 7.минут повреда (К. Апро, Мојсин), Гушић, Г. Ленђел, В. Апро (Терзин), Кочиш, Матијевић (Малетин).

Борбена утакмица комшија са бачке и банатске обале Тисе са доста нервозе, уз “кишу” жутих картона. Гости су запретили да направе изненађење против лидера, када је Кристијан Апро у 35. минуту донео вођство и радост екипи Тисе.

Почетком другог дела Силвестер Зомбори се нашао очи у очи са голманом домаћих Браниславом Радојчићем, али није био довољно присебан па је пропуштена прилика да удвостручи вођство. Уследио је потом период у којем су гости попутили, па се у 55. минуту за изједначење побринуо Славка Моровића, а три минута касније за вођство домаће екипе прецизан је био Данијел Станојев. Пред последњи звиждук судије из контре победу лидера потвридо је Павле Којић.

Чока - Јединство  2:1 (0:1)

ЧОКА: Стадион Чоке. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Токоди у 55. и Ружа у 81. за Чоку, а Зивлак у 30.минуту за Јединство. Жути картони: Антанасовић, Ружа, Токоди, Живанов (Чока) и Т. Дабевски (Јединство).

ЧОКА: Милитаров, Келеува (Токоди), Антанасовић, Агоштон, Мићин, Петер (Костић), Ружа, Рац Сабо (Ћинкул), Попов, Живанов, Калаузов.

ЈЕДИНСТВО: Чанади, Зивлак, М. Живков (Брзак), Кашић, Р. Дабевски, Коблехер, Стојков, Божанин (С. Попов), Калмар (Илић), Фараго, Т. Дабевски.

Бољу игру екипа Јединства пружила је у првом делу када је прелепим голом Бранислава Зивлака стекла предност па у редовима гостију из Српског Крстура није очекивао да ће претрпети други пролећни пораз. Јер, у другом полувремену пожртвованом игром Чокани су успели заслужено да преокрену резултат. За успех домаћина мрежу Данаијела Чанадија затресли су Марк Токоди и Андраш Ружа.

Потисје - Јадран 4:0 (1:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Буза у 6, 59. (из једанаестерца) и 73. и Добо у 68.минуту. Жути картони: Буза (Потисје), Шумановац, Будовалчев, Бебек, Јосиповић, Ж. Кесег (Јадран). Црвени картон: Ж. Кесег (Јадран).

ПОТИСЈЕ: Бохата, Баги, Габор Домонкош, Хорват (Мухи), Г. Бохата, Фодор, Добо (Балго), Буза, Угри (Чањига), Апро (Ившић), Тандари (Герге Домонкош).

ЈАДРАН: Јосиповић (Тодоров), Николаш (Поповић), Будовалчев, Стојановић, Бебек, Ж. Кесег, Н. Кесег, Станић (Владисављев), Јанковић, Ђурђев, Шумановац (Радин).

Одбрана гостију из Санада попустила је у 6.минуту из акције у којој се сам пред голманом Ђоком Јосиповићем нашао Атила Буза и неодбрањиво послао лопту у мрежу. Санадци су прилику за изједначење имали у 53. минуту на центаршут са леве стране главом је шутирао Драгослав Ђурђев, а голман Потисја Чаба Бохата одбранио. У 59. минуту пенал за домаћу екипу због прекршаја голмана Јосиповића над Владом Ившићем сигурно је извео Буза.

У 63. минуту незадовољан одлуком судије Ивице Малетина, после опомене Жељко Кесег је скинуо дрес и напустио терен па је зарадио и црвени картон. За 3:0 леви горњи угао са 15 метара погађа Рудолф Добо, а трећим голом на утакмици победу Кањижана заокружио је Буза.

Славија - Хоргош 1:0 (1:0)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелац: Војнић Хајдук у 14. минуту. Жути картони:Ј. Хусак, Д. Николин (Славија), Бохата и Хокса (Хоргош).

СЛАВИЈА: Арсенов, Т. Фехер, Кијац, Грујин (Н. Малуцков), Марки, Агоштон, Вуковић, Ј. Хусак, И. Хусак, Војнић Хајдук, Славковић (С. Малуцков).

ХОРГОШ: Бенде, Ф. Фехер, Тертели, Макра, Бохата, Веселинов (Пуљаи), Земко, Салма, Мијатов (Хокса), Бате, Коломпар (Косо).

Обе екипе су у надигравање ушле са пуно жара, а прво полувреме припало је домаћој екипи, када је успела да обезебди минималну победу. За гол одлуке Данијел Војнић Хајдук се изборио за лопту на 30 метара од противничког гола, прошао неколицину противничких играча и из трка затресао мрежу Виктора Бендеа.

Граничар - Хајдук 2:1 (0:0)

ЂАЛА: Игралиште Граничара. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Стојановић у 47. и 63.за Граничар, а Сечеи у 67.минуту за Хајдук. Жути картони: Б. Поповић, Уверић (Граничар), М. Елезовић И Хајдер (Хајдук). Црвени картон: Р. Радаковић (Хајдук).

ГРАНИЧАР: Мађар, З. Поповић, Коблехер, Игњатов (Блажић), Миланов, Корбелић, Савић (Уверић), Б. Поповић, Стојановић, Маленић, Саша Иванов (Сарапа).

ХАЈДУК: Панић, Сечеи, А. Хорват (Р. Радаковић), Ранков, Марта (М. Хорват), Оњин (Хајдер), Њежић, Трбовић, М. Елезовић, Бодрожа, Шокловачки (Остојић).

Ђалиниц су били бољи у првом делу, али су од вођства дошли тек у другом делу када је игра била изједначена. Оба голмана су била на висини задатка, међутим, у два наврата Милан Стојановић успева да савлада Слободана Панића, при чему је други пут мету погодио пројектилом са 35 метара. Хајдук је ублажио пораз после акције по десној страни коју је на пас саиграча завршио Виктор Сечеи.

Тромеђа - Шампион 0:5 (0:2)

МАЈДАН: игралиште Тромеђе. Судија: И Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Писарић у 23, Сакач у 45. и 66, Биро у 61. и Јо у 80.минуту.

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. пап, Хорват, А. Домонкош (Немет), Ваш, Михок Куцора, Сорчик, Л. Домонкош, Палатинуш, Хорват Катаи, Фехер (Траћик).

ШАМПИОН: Макра, Ковач (Џ. Мисини), Вираг (Шили), Саша Стојчић, Малагурски, Сакач, Слободан Стојчић, Писарић, Јо, Биро, Ш. Мисини (Кадар).

Припремио: М. Митровић