Потиска лига: Пречка спасила Кањижане у Подлокању

У борбеној утакмици више прилика да дође до победе имала је екипа домаћина.
М. Митровић/ Екипа Хајдука из Подлокања

Хајдук - Потисје 0:0

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 60. Судија: С. Зрим (Нови Кнежевац). Жути картон: А. Хорват (Хајдук). Црвени картон: Мачаи (Потисје).

ХАЈДУК: Радаковић, Ковач, Бошњак, А. Хорват, Ранков, Бодрожа (Бањац), Барјактаровић, Милан Хајдер (Миклуц), М. Хорват (Елезовић), Мухи, Врабел (Милош Хајдер).

ПОТИСЈЕ: Апро, Баги, Хорват (Чањига), Мачаи, Добо, Буза, Леваи, Балго, Сечеи, Салма (О. Нађ), Тандари.

Кањижани су имали среће средином првог дела када је Чаба Мухи снажним пројектилом са 30 метара погодио пречку, а у другом делу Немања Бањац је три пута био очи у очи са голманом Потисја, али је два пута био непрецизан, а једном је Апро сјајно интервенисао. Хајдук је уз мало више среће и прецизности могао славити победу. Прилика је било и пред голом Хајдука.

Славија - Јединство (СК) 0:3 (0:2)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 50. Судија: М. Атељевић (Мартонош). Стрелци: Божанин у 29. и Т. Дабевски у 31. и 70.минуту. Жути картон: Сарапа (Јединство).

СЛАВИЈА: Радаковић, Ремете, Мичевић, Кијац, Пантелин (Димовић), Агоштон, Петронијевић (Цвејић), Бишчевић, И. Хусак, Н. Малуцков, С. Малуцков.

ЈЕДИНСТВО: Панић, Брзак, Божанин (Огњеновић), Т. Дабевски, П. Калмар, Ранков (Живков), Мајер (Илић), Р. Дабевски (В. Коблехер), Зивлак, Сарапа, Лазић (Шафрањ).

Екипа тренера Недељка Кришанова, која је већ осигурала прво место, заиграла је одлично и потврдила да је заслужено на врху табеле. Водећи гол је у 29.минуту постигао Александар Божанин, а са два поготка реализаторске способности потврдио је Тома Дабевски, чиме је лидер из Српског Крстура уочи завршетка сезоне потврдио изузетну ефикасност.

Чока - Тромеђа 5:1 (3:1)

ЧОКА: Стадион Чоке, гледалаца 40. Судија: Н. Јанковић (Мол). Стрелци: Барбат у 25, Јолић у 27, Костић у 42, Фејеш (аутогол) у 63. и Ал Сади у 70. за Чоку, а   Лакатош у 14.минуту за Тромеђу. Жути картони: Давидов, Јолић, Ћинкул (Чока), Д. Пап и Ваш (Тромеђа).

ЧОКА: Милитаров, Ал Сади, Давидов, Антанасовић, Живанов, Ћинкул, Барбат, Костић, Вуловић, Јолић, Мендергиш.

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват, Фејеш, Ваш, Бенедек (Мадарас), Дашић, Л. Домонкош (Марта), Заплетан, Палатинуш, Лакатош.

Неочекивано у 14.минуту гости из Мајдана су голом Даниела Лакатоша дошли у вођство, али су се Чокани брзо опоравили од шока. Савица Барбат је у 25. минуту изједначио, а два минута касније Петар Јолић преокренуо резултат у корист домана, који су даље диктирали темпо и забележили убедљиву победу.

Јединство - Тиса  1:4 (1:3)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 50. Судија: С. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Ајтаи у 38. за Јединство, а Колдан у 14, К. Апро у 18, Важић у 30. и Матијевић у 78.минуту за Тису. Жути картони: Бајус (Јединство), Јакшић и Келеува (Тиса).

ЈЕДИНСТВО: Макра, Бајус, Балинт (Перњес), Игњатов, Атељевић, Димовић (Јаблонски), Лакатош, Јухас, Сивић (Фаћол), Ајтаи (Марић), Киш.

ТИСА: Л. Радић, Колдан, Јакшић, Шили (Келеува), Липтаи, В. Апро, Зомбори (Губи), К. Апро, Кочиш, Матијевић, Важић (Малетин).

Спремнији и квалитетнији састав Падејаца је за првих пола сата головима Мирослава Колдана, Кристиана Апроа и Далибора Важића стекао убедљиву предност коју је пред крај првог дела смањио Златоје Ајтаи. У дургом делу победу Тисе је у 78.минуту заокружио Ненад Матијевић.

Граничар - Јадран 1:1 (1:1)

ЂАЛА: Игралиште Граничара,, гледалаца 20. Судија: С. Игњатов (Нови Кнежевац). Стрелци: Маленић у 6. за Граничар, а Д. Јованов у 37.минуту за Јадран. Жути картони: Маленић (Граничар) и Јухас (Јадран).

ГРАНИЧАР: Зрим, Станислав Сарапа, Беланчић, Јевтић (Уверић), Саша Сарапа, Перишић, Петровић, Поповић, Огњеновић, Маленић, Иванов (Филеп).

ЈАДРАН: Јосиповић, Олушки (Станић), Поповић, Бебек, Ђурђев, Д. Јованов, Ж. Кесег, Миланов, Јухас, Кнежевић, Татић (Мађар, М. Јованов).

У неизвесној утакмици домаћини  су у 9.минуту повели голом Зорана Маленића, а гости из Санада у 37.минуту изједначили преко Душана Јованова, што се испоставило и као крајњи резултат, јер у другом делу нападачи оба тима нису успевали да нађу пут до противничке мреже.

Хоргош - Шампион  5:0 (прекинуто у 29. минуту)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 60. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Косо у 3. и 6, Берец у 8. и 22. и Пуљаи у 28.минуту.

ХОРГОШ: Барањаш, Фехер (Мухи), Тертели, бате, Бохата, Бенде, Косо, берец, Пуљаи, Ружа (Хаталак), Коломпар (Хокса).

ШАМПИОН: Лобозар, Ковач, Товиловић, Саша Стојичић, Пеић, Гавран, Слободан Стојичић, Малагурски, Скендеровић Хаднађ.

Припремио: М. Митровић

Резултати:

ЧОКА: Чока - Тромеђа (Мајдан) 5:1, ХОРГош: Хоргош - Шампион (Ором) 5:0, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Потисје (Кањижа) 0:0, МАРТОНОШ: Јединство - Тиса (Падеј) 1:4, ЂАЛА: Граничар - Јадран (Санад) 1:1, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Јединство (Српски Крстур) 0:3.