Потиска лига: Разиграни Ађани преслишали лидера

​​​​​​​АФК - Торњош 4:1 (2:0)
granicar slavija

АДА: Стадион у Рекреационом центру „Адица“, гледалаца 100. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Адам Латак у 2, 14. и 63. и Стојанов у 71. за АФК, а Касаш у 81.минуту за Торњош. Жути катрони: Пеко, Киш, Баштованов (АФК) и Рушак (Торњош).

АФК: Балаж, Стојанов, Вујић, Адријан Латак, Вилагош, Пеко, Баштованов, Киш (Сегедински), Дражић, Адам Латак (Драпшин), Петер (Пожар).

ТОРЊОШ: Мемедовић, Г. Хомоља (Цурновић), Касаш, Кокрехел (Чернак), Тот Хоргоши, Катона, Д. Барна, Карачоњи, Рушак, М. Хомоља, Ж. Барна.

Ађани су бољом игром преслишали лидера, наневши му након 11 победа први пораз у овом првенству. За Торњошане је незадржив био троструки стрелац Адам Латак, који је мрежу гостију затресао већ у 2.минуту, а када је у 14.минуту удвостручио вођство, било је јасно да је лидер поклекнуо.

Чини се да су Торњошани билу самоуверени да ће без већег напора освојити бодове. Али су Ађани били сналажљивији у дуелима и представили се као тим који зна шта хоће. Адам Латак, а потом и Матија Стојанов су головима у другом делу обезбедили убедљиво вођство 4:0, а тек у 81.минуту Криштоф Касаш је нашао пут до мреже Ађана.

Био је то најефектнији погодак на утакмици, када је са 20 метара погодила пречку и завршила у мрежи да ублажи пораз. Уз одлично суђење победа Ађана у веома коректној и фер утакмици, без иједне замерке гостију.

Граничар - Славија  0:1 (0:1)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 20. Судија: И. Ковач (Кањижа). Стрелац: Цвијић у 5. минуту.

ГРАНИЧАР: Тодоровић, С. Иванов (Пантелин), Уверић, З. Поповић, Јованов, Игњатов, Коблехер, Цвејић (Бегеши), Огњеновић, Б. Поповић, Б. Иванов.

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Цвијић (С. Арсенов), Кијац, Пантелин, Бајић, М. Елезовић, Хусак, Миланов, Перишић, Малуцков, Стојан Јовичин.

Гости из Банатског Аранђелова су повели у 5.минуту поготком Душана Цвијића, а у изједначеном надигравању испоставило се да им је то довољно да онесу читав плен. У 26.минуту шут Јожефа Хусака са 16 метара одбранио је голман домаћих Дуле Тодоровић, који је у још неколико наврата успешно интервенисао, а на другој страни узалудни су били покушаји Граничара да изједначи.

Хоргош - Хајдук 2:0 (0:0)

ХОРГОШ: Игралиште Хоргоша, гледалаца 70. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Божанин у 70. и Сабо у 86.минуту. Жути картони: Сабо (Хоргош ), Бјелица, Остојић, Панић и Јованић (Хајдук). Црвени картон: Ранков (Хајдук).

ХОРГОШ: Бенде, Фехер, Сабо, Тертели, Левенте Салма, Веселинов, Коломпар, Крчмар (Макра), Пуљаи, Добо (Бате), Божанин (Јаковљев).

ХАЈДУК: Панић, Милош Хајдер, Остојић, А. Хорват, Ранков, Николин, Р. Радаковић, Бодрожа, Марта (Јованић), Бјелица (Оњин), Трбовић.

Домаћини су били надмоћнији свих 90 минута, а гости су се уз добре одбране голмана Панића успешно бранили све до 70.минута, када је Божанин са 18 метара погодио десни угао. У 86.минуту Макра је прошао по левој страни, а убачену лопту у гол је послао Сабо.

Јадран - Потисје 0:2 (0:1)

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 50. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелац Апро у 15. и 77. минуту. Жути картони: Јухас, Зубрецки, Станић (Јадран), Тертели и Конц (Потисје).

ЈАДРАН: Пантелин, Зубрецки (Станић), Кесег, Ч. Стојановић, Ћинкул (М. Стојановић), Бебек (Јованов), Кнежевић, Михаљев, Јухас, Ђурђев, Татић.

ПОТИСЈЕ: Бохата, Домонкош, Хорват, Тандари, Тертели (К. Нађ), Фодор, Буза, Угри, О. Нађ, Конц, Апро.

Јадран је под вођством новог тренера Слободана Радосавчевића добро парирао квалитетнијој екипи Потисја. Играло се махом на средини терена, а за одбрану домаћина најнеугоднији је био капитен гостију Левенте Апро, који је из контре у 15.минуту савладао Дражена Пантелина. Имали су неколико шанси и домаћини, али их нису искористили, а у 77.минуту Апро је потврдио победу Кањижана.

Чока - Тромеђа 2:4 (1:1)

ЧОКА: Игралиште Чоке, гледалаца 40. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Булајић у 34. и Ружа у 73. за Чоку, а Хомоља у 2, Лакатош у 62. и 73. и Токоди у 65. минуту за Тромеђу.

ЧОКА: Милитаров, Чавић, Ружа, Попов, Шустран, Костић, Малбаша, Васин, Булајић.

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват (Т. Пап), К. Домонкош (Михок Куцора), Токоди, Фаркаш (Телеки), Тарацки, Л. Домонкош, Лакатош, Хомоља, Фехер.

Да је фудбал у Чоки пао на ниске гране казује чињеница да ни код куће нису успели да комплетирају прву поставу, него су наступили са девет играча. Већ у 2.минуту Михаљ Хомоља затресао је мрежу Марка Милитарова, а до у 34.минуту изједначио је Марко Булајић. Бројчана предсност гостију осетна је била у другом длеу утакмице, када су са два поготка Даниела Лакатоша и једним Марка Токодија искористили надмоћност, а пораз је ублажио Андраш Ружа.

Јединство - Шампион 4:0 (0:0)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 50. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Зивлак у 50. и 71, Ранков у 60. и Б. Живков у 89. минуту. Жути картон: Попов (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Стијовић, Торњански (Мајер), Калмар, М. Живков, Брзак, Мичевић, Зивлак, Миланов (Кобрехел), Попов, Ранков (Јованов), Б. Живков.

ШАМПИОН: Милуновић, Саша Стојчић, Јурић, Кермеци, Шили (Замборски), Слободан Стојчић, Крајновић, Мора, Малагурски, Вираг (Јо), Биро, Буза).

Оромчани су одолели у првом делу утакмице, али после предаха, у другом полувремену домаћини су били ефикасни. Два пута мрежу Милуновића затресао је Зивлак, а придружили су му се Ранков и Б. Живков.

Припремио: М. Митровић

МОЛ: Бачка - Тиса (Падеј) 5:0, ЂАЛА: Граничар - Славија (Банатско Аранђелово) 0:1, САНАД: Јадран - Потисје (Кањижа) 0:2, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Шампион (Ором) 4:0, ЧОКА: Чока - Тромеђа (Мајдан) 2:4), ХОРГОШ: Хоргош 1911 - Хајдук (Подлокањ) 2:0, АДА: АФК - Торњош 4:1.

1. Торњош          12     11     0          1   45:10       33

2. Потисје           13     10     1      2      49:13        31

3. АФК                 13     10     1      2      42:9  31

4. Бачка              13     9      0      4      49:11        27

5. Хоргош            13     6      5      2      30:14        23

6. Једиинство     13     6      1      6      23:21        19

7. Хајдук              13     6      1      6      17:22        19

8. Јадран             13     5      2      6      23:34        17