Потиска лига: Торњошани осигурали врх

Динамично и борбено надигравање у дербију припало је Торњошанима, иако су Хоргошани у првом полувремену имали вођство.
Granicar Djala/M. Mitrovic

Торњош - Хоргош 2:1 (0:1)

ТОРЊОШ: Игралиште у Торњошу, гледалаца 50. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Рушак у 70. и Д. Барна у 85. за Торњош, а Коломпар у 38.минуту за Хоргош. Жути картони: Касаш, Д. Барна (Торњош), Левенте Салма, Добо, Ленард Салма, Фехер, Тертели и Бохата. Црвени картон: Хокса (Хоргош).

ТОРЊОШ: Мемедовић, Ж. Барна, Касаш, Кокрехел, Тот Хоргоши, Катона, Д. Барна, Карачоњи, Рушак, М. Хомоља, Чернак.

ХОРГОШ: Бенде, Фехер, Тертели, Хокса, Бохата, Веселинов, Левенте Салма, Ленард Салма, Пуљаи (Јаковљев), Добо, Коломпар.

Упркос чињеници да су у 13.минуту остали са играчем мање, пошто је одлични судија Дејан Попов оправдано искључио Жолта Хоксу због ударања противничког играча. У 38.минуту Габријел Коломпар је утекао чувару и поред истрчалог голмана Мемедовића погодио горњи угао.

Хоргошани су се добро држали до 70.минута, када је после корнера из гужве изједначио Арон Рушак. За победу домаћина у 85.минуту Денис Барна је лепу акцију крунисао поготком и осигурао зимовање Торњошана на врху табеле.

Шампион - Јадран 1:0 (0:0)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 40. Судија: Д. Мадарас (Мол). Стрелац: Мартиал у 53.минуту. Црвени картон: Мартиал (Шампион).

ШАМПИОН: Тертели, Крајновић (Саша Стојчић), Јурић, Кермеци, Мора, Слободан Стојчић, Мартиал, Велез, Малагурски, Вираг (Жамбоки), Биро (Јо).

ЈАДРАН: Пантелин, Кнежевић (Владисављев), М. Стојановић (Мађар), Бебек, Ч. Стојановић, Кесег, Ћинкул (Јованов), Михаљев, Јухас, Ђурђев, Татић.

Гол одлуке постигао је у 53.минуту Жозеф Мартиал, када је на пас Саше Стојчића сам изишао очи у очи са голманом домаће екипе и рутински затресао мрежу. Мартијал је девет минута касније поцрвенео, јер је ударио Роберта Јухаса. Имала је домаћа екипа још неколико шанси, Крајновић је погодио стативу шутом са 20 метара, добро је бранио искусни Дражен Пантелин, а на одбијену лопту Биро је са два метра промашио гол. У 85.минуту прилику за изједначење на одбијену лопту имао је Јухас, када је Тертели одбранио шут изблиза, а лопту из празног гола избацио Саша Стојчић.

Потисје - Граничар  1:0 (0:0)

КАЊИЖА: Игралиште Потисја, гледалаца 20. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелац: Папданчо у 75.минуту. Жути картон: Цвејић (Граничар).

ПОТИСЈЕ: Тутуновић, Баги, Домонкош, Хорват (Угри), Тандари, папданчо, Хусак, Фодор, Буза, О. Нађ, Апро.

ГРАНИЧАР: Тодоровић, Коблехер, Уверић, Цвејић, Б. Поповић, Игњатов, Б. Иванов, С, Иванов, Стојановић, Огњеновић, Пантелин.

Готово свих 90 минута играло се на половини гостију из Ђале, чији бедем је дуго одолевао нападима Потисја и само једном попустио. У првом делу само у 38.минуту Бојан Иванов је из контре био у прилици да угрози гол домаћина, али је Милан Тутуновић сигурно интервенисао. Нападачи Потисја су промашивали или је њихове шутеве одлучно бранио Дуле Тодоровић.

У 58.минуту Ђалинци су имали среће јер је Жолт Тандари снажним пројектилом са 25 метара погодио стативу. Тандари је био у прилици и у 70.минуту, али је његов шут главом одбранио Тодоровић. Одбрана Граничара капитулирала је у 75.минуту када је на центаршут Иштвана Хусака из корнера са леве стране главом под пречку послао Игор Папданчо и обезебдио минималну, али заслужену победу Кањижана.

Хајдук - Чока 4:1 (3:0)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 20. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Оњин у 22, Д. Петровић у 29, Милан Хајдер у 36. и Остојић у 55. за Хајдук, а Кулазов у 53. минуту за Чоку. Жути катрони: А. Петровић (Хајдук), Мелик и Атанасовић (Чока).

ХАЈДУК: Баланго, Остојић, А. Хорват, Николин, Милош Хајдер, Ћирић, Бркљач (Бјелица), Д. Петровић (А. Петровић), Оњин, Бодрожа, Милан Хајдер.

ЧОКА: Милитаров, Петер, Малбаша, Попов, Ружа, Мелик, Кулазов, Костић, Атанасовић.

Чокани су дошли са смао девет играча, па се то итекако осетило на терену. Екипа Хајдука имала је иницијативу и у првом делу стекла предност головима Мирослава Оњина, Дубравка Петровића и Милана Хајдера. Неколико прилика имали су и Чокани па су успели да смање вођство преко Горана Кулазова, а Борис Оњин је у 55.минуту поставио коначан резултат.

Тромеђа - Јединство  0:4 (0:3)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 30. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелци: Попов у 12, 25. и 80. и Зивлак у 15.минуту. Жути картони: Д. Пап (Тромеђа) и Ранков (Јединство).

ТРОМЕЂА: Крстић (Тарацки), Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, Токоди (Ваш), Фаркаш (Телеки), Ђери, Л. Домонкош, Лакатош, Хомоља, Фехер.

ЈЕДИНСТВО: Тахић, Илић, Мајер (Беланчић), М. Живков, Зивлак, Јованов, П. Калмар, Миланов, Ранков ( Л. Калмар), Попов, Б. Живков.

Гости из Српског Крстура су се показали као спремнија екипа, која је већи део посла обавила у првом делу. Најзапаженији у екипи Јединства био је троструки стрелац Слободан Попов.

Тиса - АФК  0:5 (0:1)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 50. Судија: Н. Зекоња (Кикинда). Стрелци: Петер у 28, Пеко у 50. (из једанаестерца), Адам Латак у 52, Дражић у 76. и Вилагош у 81.минуту.

ТИСА: Ковач, Зомбори (Зубрецки), Ф. Ленђел, Мојсин (Шипош), Липтаи, Раданов (Атељевић), Малетин, Јенеи, Г. Ленђел, Кочиш, Фодор.

АФК: Балаж, Пожар, Вујић, Адриан Латак, Вилагош, Пеко, Петер, Киш (Сираки), Дражић, Адам Латак, Драпшин (Баштованов).

Падејци су солидно парирали Ађанима у првом делу. Мрежу Балажа Ковача за вођство гостију затресао је у 28.минуту Адам Петер, међутим драматичан је био финиш првог дела, када су Ађани имали среће јер су домаћини у 44.минуту чак три пута погађали пречку. У дургом полувремену до изражаја је дошла боља припремљеност Ађана па су заслужено укњижили убедљиву победу.

Славија - Бачка 1:7 (0:4)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 40. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци:  Војнић у 51. за Славију, а Славко Моровић у 3, 16, 44. и 76, Стефан Моровић у 36, Кубурић у 66. и П. Крижан у 70. минуту за Бачку. Жути картони: М. Елезовић, Стојан Јовичин (Славија), Д. Радонић и Кубурић (Бачка).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Кијац, Агоштон, Бајић, М. Елезовић, Кесег (Цвијић), Војнић, Миланов (Стевица Јовичин), Перишић, Малуцков, Стојан Јовичин.

БАЧКА: Ђукић, Кубурић, Симендић (З. Радонић), Влајковић, М. Крижан, Анђелковић, П. Крижан, Стефан Моровић, Славко Моровић (Црнојловић), Д. Радонић (Абу Исмаил), Сиђи.

Гости из Мола су знатно бољом игром протутњали севером Баната. За одбрану Славије незадржив је био Славко Моровић који је чак четири пута затресао мрежу Јована Арсенова.

Припремио: М. Митровић

ПАДЕЈ: Тиса - АФК (Ада) 0:5, ТОРЊОШ: Торњош - Хоргош 2:1, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Чока 4:1, МАЈДАН: Тромеђа - Јединство (Српски Крстур) 0:4, ОРОМ: Шампион - Јадран (Санад) 1:0, КАЊИЖА: Потисје - Граничар (Ђала) 1:0, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Бачка (Мол) 1:7.